zandu zandu komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Zajímavá kniha. Opět jsem dala na doporučení a jsem za to ráda. Takové postapo scifi. Lidé přišli o zrak a průmyslové rostliny zmutovaly v monstra. A když si uvědomím, že to autor napsal před sedmdesáti lety...pane jo. Myslím, že v dnešní době není zas až tak nepředstavitelné, že by se něco takového opravdu stát mohlo. Určitě doporučuji.
"Připrav lidi o zrak a všechna naše převaha je tatam."
"Víš, nejotřesnější na tom je, když si uvědomíš, jak hladce jsme přišli o svět, který nám připadal tak bezpečný a zaručený."

24.04.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od začátku jedna velká bezútěšná deprese... říkala jsem si, změní se to? Bohužel nezměnilo, nic se v dobré neobrátilo. Kniha mi svým stylem hodně připomíná Símku od Lucie Huškové. Jen téma je zde o něco horší :-(
Velmi čtivý, velmi smutný příběh. Až mi není dobře z toho, že hodnotím pěti hvězdami, ale musím.

03.08.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knih na toto téma jsem přečetla již vícero, ale pokaždé mě to dostane. Vždy si říkám, jak toto mohli jedni lidé dělat druhým.
Psáno moc hezky, knihy paní Mornštajnové se mi čtou velmi dobře. Silný příběh. Jinak víc dodávat nebudu, myslím že vše již bylo řečeno v té spoustě předchozích komentářů.

11.03.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To bylo krásné...

19.07.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Příběh mě naprosto pohltil.
***
Ženské zkrátka musejí vydržet víc. Musejí. A také to, třeba s vypětím všech sil, nakonec dokážou. Na rozdíl od mužů, kteří působí jako tvrdší a silnější, ale při životních prohrách se snadněji zlomí.

09.11.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Vůbec nevím, co napsat...
***
Opřel jsem se o zeď a nechal se zase konejšit paprsky slunce. Miloval jsem to. Byl to drobný luxus a dotek Boha tady v pekle.
Utrhl jsem si hrst trávy a čichl k té vůni. Chtěl jsem myslet na něco krásného, na přírodu a tramp, ale zbyla ve mně jen nenávist a bolest.
Tohle přece nemůžou.

12.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Šílený, mrazivý příběh. Děsivá fiktivní varianta kdysi možné budoucnosti. Opět musím hodnotit plným počtem hvězd.

22.08.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka, kde nemusíte přemýšlet. Jen prostě čtete a pobavíte se. Jen nesmíte očekávat něco světoborného. Příjemná oddechovka mezi různými krimi a thrillery. Nebo i mezi romantikou a slaďárnou.... Prostě úplně jiný soudek. Za mě super. A ostatní díly dám časem též jako oddechovou vsuvku mezi jinými žánry.

05.03.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle byla jízda! Pro mě zatím asi nej, a že i ostatní jsou skvělé. A hned se budu muset pustit do navazující knihy - Nenávist.

26.09.2023 5 z 5

Smutně krásný příběh.
Zvolila jsem audioknihu, kterou úžasně načetl Pavel Nový.
... tak se nebojte :-)

17.04.2023 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak tohle byla pecka! Pořád se něco dělo, skoro tisíc stran uběhlo nějak rychle.
Jen lituji, že to nejde číst znovu poprvé...

06.03.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nemám slov... Tohle je fakt síla!!!
Všichni víme, že je to tam šílené, ale že až tak hodně moc... po přečtení si uvědomíte, že se máme opravdu jako prasátka v žitě.

05.09.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Životní příběh jedné z žen té doby. Pro nás dnes něco neuvěřitelného. Krásně napsáno.
Pozn.: trochu mě pobavila věta, že v porodnici měla jedna asi šestadvacetiletá matka na cedulce napsáno, že je starší rodička... Co by se asi tenkrát říkalo o dnešních matkách prvorodičkách 35+ ? :-)

07.10.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Neuvěřitelné. Vše bral opravdu jen jako splnění úkolu, vůbec se nepozastavil nad tím, zda je to dobré či špatné. Prostě "jen" plnil rozkaz, jak nejlépe dovedl.
***
"... Pochopte, myslil jsem na židy jen jako na jednotky, nikdy jako na lidské bytosti. Soustřeďoval jsem se na technickou stránku svého úkolu. "

22.11.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Nádherná kniha.
"Úžasný" příběh, který asi tak od půlky nabíral grády a nešlo se odtrhnout. Ách. Na konci jsem brečela jak želva.
Pařížská švadlena byla skvělá, ale Skříň plná Diora je ještě o stupeň lepší.

27.11.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Stará dobrá klasika. A u nás je nej mišmaš dort :-)

03.10.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha. Mornštajnová je výborná vypravěčka.

20.02.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Páni... Tedy za mě je druhý díl možná ještě lepší než první... Souběh dvou případů... Skvělé. I když je mi jasné, že se takové věci bohužel dějí v běžném životě, tady je fajn vědět, že jde o smyšlené příběhy. Každopádně absolutně nelituji, že jsem si pořídila celou sérii a těším se, až postupně přečtu všechny.

15.02.2020 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Ufff. Dočteno. Kdyby se dějepis vyučoval takovouto formou, tak by mě ve škole i bavil :-)
Mé první (a určitě ne poslední) setkání s panem Vondruškou. Velmi čtivě a i zábavně podaná historie.

11.10.2021 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Krásný příběh, ale zároveň drsný. Přesto, že je to vymyšleno, dokážu si představit, že se něco takového skutečně stalo. Skvělá kniha.

14.04.2021 5 z 5