yonda yonda komentáře u knih

Já se z tebe zblázním Já se z tebe zblázním Carole Matthews

Zcela neobvykle byla první půlka knihy lepší, než ta druhá. Pak už jakoby chyběly nápady a docházelo k nelogickým zvratům, načeš konec byl velmi překotný. Nicméně 4 hvězdičky za tu první polovinu, která se četla moc hezky a v rámci žánru přinášela přesně to, co čtenář(ka) očekává.

16.12.2020 4 z 5

Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Zločin lorda Artura Savila (2 povídky) Oscar Wilde

Nevím, slova pěkně poskládaná, líbily se mi popisy jak osob, tak prostředí...ovšem ten děj byl až naivně jednoduchý. Patrně jsem narazila na nějaké slabší dílo tohoto tak ceněného autora.

02.12.2020 3 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Opět výborná česká detektivka z pera M.Goffy

01.12.2020 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Opět velmi čtivé a reálné. Koukám, že jsem si titul měla nechat do výzvy na příští rok. (část těla v názvu).

21.11.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka se čte velmi dobře, napínavé a pro mě konec překvapivý. Tento žánr běžně nečtu, ale tohle mě vážně bavilo.

17.11.2020 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Detektivka která člověka chytí a musí jí rychle dočíst. Nepříjemná představa, že se kolem nás takové věci opravdu dějí.

15.11.2020 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Příjemný příběh, samozřejmě romantický, odehrávající se v zajímavém prostředí. Vyloženě na dlouhé podzimní večery.

15.11.2020 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Moje první setkání s autorem. Velmi dobré čtení. Jen ten konec jsem nějak nepobrala a neustále zkoumala, zda ni něco neuniklo... tohle budu muset s někým konzultovat.

06.11.2020 4 z 5

Je tohle vůbec láska? Je tohle vůbec láska? Ellen Berg

Klasická odpočinková kniha, ale i od té bych čekala trochu víc. V první řadě jsem nepochopila, proč dizajnérka, která je ve svém oboru na hranici geniality, krachuje. Pak stačil jeden inzerát a voala vše je zachráněno! Komentovat její jednání s muži, už snad ani nebudu...Nevím, možná, že je plno žen po čtyřicítce, které mají spousty supervhodných nápadníků ....a to i v případě (spoiler), že jsou těhotné s někým úplně jiným....

01.11.2020 3 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Asi jsem tuto knihu četla ve správný čas, ale mně se prostě líbila. Hlavní i vedlejší příběh z minulosti mě vtáhly a na konci jsem byla prostě zvědavá, jak to dopadne.

14.10.2020 5 z 5

Tajemství pilates Tajemství pilates kolektiv autorů

Tato kniha je spíše pro úplné začátečníky. I tak jsem si pár věcí ráda připomněla.

12.10.2020 3 z 5

Můžeme si vykat? Můžeme si vykat? Luisa Binder

Překvapivě příjemná četba na volné chvíle. Trochu mi vadilo jen časté opakování situací, ale v reálném životě by to mohlo probíhat podobně.

24.09.2020 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knihy M.Klevisové mám ráda, ale tato se mi zdála trochu slabší. Teprve s nástupem detektiva Bergmana získal příběh větší spád a šmrnc. I tak se podle mě kniha řadí k tomu lepšímu v rámci české detektivky.

24.09.2020 3 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Oddychovka. Druhá polovina knihy měla daleko větší spád, než její slabší předchůdkyně. Trochu mě iritovalo stálé opakování titulu knihy v průběhu příběhu.

24.09.2020 3 z 5

Luštěninová kuchařka Luštěninová kuchařka Petr Klíma

V rámci žánru se kniha docela dobře četla. Pár zajímavých kombinací jsem objevila.

31.08.2020 3 z 5

Knihy o hygge už jsem četla víckrát. Tahle se řadí k těm lepším. Neberu to jako dogma, ale něco z ,,návodu na štěstí " se vybrat dá.

31.08.2020 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Většinou knihy od mužských autorů moc nevyhledávám, ale tady jsem ráda, že jsem tak udělala. Jednalo se o 4 povídky, kde byly postavy vzájemně propojené. Nechci příliš spoilerovat, ale jedno je jisté...dojetí se neubráníte.

31.08.2020 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Příjemná kniha na letní dny. Konec takový jaký si přejeme.

27.08.2020 4 z 5

Brambory Brambory kolektiv autorů

v rámci žánru musím dát všech 5 hvězdiček. Super fotky a spousta receptů, které určitě vyzkouším.

21.08.2020 5 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Kniha popisuje místo, kde by člověk rád strávil dovolenou. Takže fajn oddychovka.

14.08.2020 4 z 5