yonda yonda komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další úžasná kniha z pera A. Mornštajnové. Odstrašující příklad toho, jak mohly věci dopadnout. Ještě že jsem tehdy nepochybovala.

03.06.2024 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Moje zidealizované představy o povolání veterináře vzaly po přečtení knihy za své. Spíš než humorné mi toto čtení přišlo dost drsné a plné smrti zvířecích hrdinů. Napsané hezky ale pro citlivé čtenáře nedoporučuji.

28.05.2024 3 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Dojemný příběh mladé ženy hledající minulost své rodiny. Dala bych i plný počet , ale přece jen tu bylo pár nesrovnalostí. Na posledních pár stránek si připravte kapesníky.

22.05.2024 4 z 5

Případ dívčího orchestru Případ dívčího orchestru Inna Rottová - Mirovská

Přišlo mi, že postav je v příběhu až moc a ne všechny mají své opodstatnění. Nějaké ty nejasnosti už tady někdo zmiňoval stejně jako pár neuvěřitelných náhod. Navzdory tomu všemu se ale knížka četla dobře. Takže tři poctivé hvězdičky.

16.05.2024 3 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Hodnocení 85% mi přijde trochu nadsazené. Nebylo to sice nejhorší, ale ani nic na co by člověk vzpomínal. Kdybych měla říct jedno slovo, tak by to bylo sladké, sladké, sladké...Až moc!

13.05.2024 3 z 5

Vdovou proti své vůli Vdovou proti své vůli Georgette Heyer

Historické romány normálně nečtu, ale nakonec proč ne. Příjemné čtení s roztomilým (až úsměvným) sladkým koncem.

09.05.2024 3 z 5

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

(SPOILER) Tohle se opravdu moc nepovedlo! Snad poprvé jsem si přála, aby hlavní hrdina, ten superkladný Nik, byl ve skutečnosti padouchem. Bohužel ani to neklaplo. Kniha by byla výborná na chlastací hru. Dej panáka kdykoliv někdo někomu stiskne rameno, chytí kolem ramen, dá ruku na rameno...Nechci vědet, jak by to dopadlo.

03.05.2024 2 z 5

Dva kroky od stínu Dva kroky od stínu Jindřiška Ptáčková

Tak trochu ,,columbovský" přístup, kdy od začátku známe pachatele a pozorujeme jen kdo a jak mu na to přijde. Něco mi připadalo trochu moc, ale jinak dobré.

29.04.2024 3 z 5

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Asi jsem natrefila na další mnou detektivní oblíbenou sérii. Zajímavá zápletka, nádherný přebal, sympaticky vykreslené prostředí i postavy.

24.04.2024 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Četla jsem předešlou knihu P. Hulsmann a musím říct, že autorka dost vyrostla. Bylo to vtipné ale i hodně dojemné a bavilo mě to.

19.04.2024 5 z 5

Tokio Tokio kolektiv autorů

Velmi obsažná příručka pro každého, kdo touží zažít hlavní město Japonska na vlastní kůži.

19.04.2024 5 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Na mě tam bylo až moc vulgarismů a erotiky, ale jinak se knížka četla vcelku dobře.

12.04.2024 3 z 5

Vražda na vrších Vražda na vrších Jaroslav Kuťák

Docela povedená detektivka akorát.. Celou dobu jsem čekala, kdy se dva vyprávěné příběhy protnou a nějak se vzájemně ovlivní. Nakonec se to vůbec nestalo...

05.04.2024 3 z 5

Fotografujeme krajinu Fotografujeme krajinu Miroslav Myška

Moje chyba, že jsem si nevšimla staršího data vydání publikace. Téměř 20 let je u fotografování opravdu hodně. Nicméně i tak jsem našla pár zajímavých tipů.

03.04.2024 3 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Další příběhy z tak trochu kouzelné kavárny funiculi funicula. Chápu, že tento styl psaní kdy se věci často opakují a děj je hodně pozvolný, nemusí každému líbit, ale já to mám ráda a tak 4 hvězdičky.

01.04.2024 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Celý příběh jen jakoby klouzal po povrchu a snad až poslední třetina vzbuzovala trochu emocí. A ještě pár nesrovnalostí v textu : Hlavní hrdinka údajně nosí 20cm podpatky (to asi ne) a zástěru nenosí ani na vaření a hned v první scéně v kuchyni si onu zástěru uváže. Ale v tomhle autorka není jediná...

01.04.2024 2 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Pro mě až moc drsné. Když si ale krev a nechutnosti odmyslím, je to velmi dobře napsaný detektivní příběh z přelomu 16. a17. století. Zajímavé čtení i s ohledem na různé historické odkazy.

29.03.2024 3 z 5

Neonová cizinka Neonová cizinka Filip Klouda

Z mé strany trochu výstřel naslepo. Ve finále jsem se od napínavého příběhu české dívky hledající v Japonsku svou ztracenou sestru nemohla odtrhnout. Velmi povedené!

22.03.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Fajn detektivka bez hektolitrů krve a nechutností. Přebal velmi hezký. Protože jsem jako první přečetla až 2. díl této mini série, nutně potřebuji i druhou knihu.

17.03.2024 4 z 5

Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Felix Weiβ

Velmi pěkné ilustrace. Oceňuji krátké hlavní informace o každém daném druhu. Také dopisovaný výskyt v ČR je pro pozorovatele výbornou pomůckou.

17.03.2024 4 z 5