yonda yonda komentáře u knih

Expozice – problémy a řešení Expozice – problémy a řešení Bryan L. Peterson

Kniha obsahuje spoustu krásných fotografii a spoustu užitečných rad. Ovšem já jako naprostý začátečník nejsem tou pravou cílovou skupinou. No alespoň jsem se dozvěděla, že focení není až tak jednoduchá záležitost a že mám co dohánět.

14.04.2020 4 z 5

Bylinky - Praktická příručka krok za krokem Bylinky - Praktická příručka krok za krokem Andi Clevely

Tato příručka jde hodně do hloubky. Dozvíte se jak bylinky pěstovat i jak je následně využít.
Kniha už není úplně nová, což je nejvíc vidět na fotografiich. Jinak asi dobrý..

02.04.2020 3 z 5

Sexy v padesáti a úžasná v šedesáti Sexy v padesáti a úžasná v šedesáti Judy Steinberg

Zkušenosti bývalé ženy režiséra Hollywoodu se poněkud těžko aplikují na české prostředí. Musím ale autorce přiznat i pár vtipných postřehů. Takže nezatracuji.

30.03.2020 3 z 5

Jak vařit s kořením Jak vařit s kořením Jill Norman

Vcelku zajímavý přehled různých druhů koření plus nějaké recepty na jeho využití. pro mě trochu divoké kombinace, ale něco asi vyzkouším.

19.03.2020 2 z 5

Vrátil jsem čas Vrátil jsem čas Hugo Pavel

Popravdě jsem si tuto knihu půjčila kvůli výzvě, ale jsem vlastně ráda , že jsem měla možnost ,,přičuchnout" k tomuto žánru.

19.03.2020 3 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Myslím, že už není cesty zpět a budu muset dokoupit všechny díly této mangy.

15.03.2020 5 z 5

Tokijský ghúl 3 Tokijský ghúl 3 Sui Išida (p)

I další díl mě nadchnul, děj má spád a člověk čte, dokud se neocitne na konci.

15.03.2020 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Toto Shakespearovo drama bych si měla přečíst v plné verzi. Tato zkrácená sice poskytne určitý přehled o čem toto dílo je, ale je to na úkor celkového prožitku. Příště to určitě napravím. Jinak prostě Shakespeare....

13.03.2020 4 z 5

Čím starší, tím lepší, ale starší Čím starší, tím lepší, ale starší Sophie Mas

Bylo to jako poslouchat dvě kámošky ,co probírají různá témata vztahující se k věku 45+u žen. Nehledejte tedy řád na zaručené rady. hledejte jen čistou zábavu. Tu najdete.

11.03.2020 3 z 5

Madame dnes přijde později Madame dnes přijde později Susanna Kubelka

Jak už jsem jednou uvedla, na této autorce mám nejraději styl jakým bohatě popisuje oblečení, jídlo, interiéry atd. tento příběh ( a téměř všechny její ostatní) jasně fandí ženám středních let a dost (možná až moc optimisticky ) povzbuzuje. Nevadí, já si dala knihu kvůli výzvě (vysněné povolání) a příjemně si u čtení odpočinula.

08.03.2020 3 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Vcelku zajímavá kniha o skandinávském způsobu života. Vlastně jsem zjistila,že až na nějaké odchylky, takhle žiji.

06.03.2020 3 z 5

Kuchařské suroviny Kuchařské suroviny Ingeborg Pils

Dobrá pomůcka pro všechny, kdo mají zájem o gastronomii anebo prostě jen milují jídlo.

02.03.2020 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Příběh byl napsaný stylem, který povzbuzuje k tomu, číst pořád dál. Děj oddechový. Vadila mi akorát hlavní hrdinka, ale to mohl být i záměr.

29.02.2020 4 z 5

Jarní a zimní zeleninové menu Jarní a zimní zeleninové menu Pavla Momčilová

Kniha je určena pro ty,kreří se zajímají o gastronomii, popř.zdravou výživu.Několik typů jsem si odsud odnesla ,jen netuším, kde se proboha sežene černý kořen nebo třeba topinambury.

18.02.2020 3 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Obdivuji jazyk , kterým Shakespeare psal. Při čtení této literatury má člověk tendence sám mluvit v metaforách za použití veršů. Četla jsem jen zkrácenou verzi, které bych vyčetla jen překotný konec,ale i přesto...klobouk dolů.

17.02.2020 5 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Knihy Ivanky Deváté mám ráda už kvůli její češtině. Pro mladší generaci jsou některé obraty a výrazy možná ,,,nečitelné" ,já se ale kochám.

17.02.2020 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Ocenila jsem, že ačkoli je to kniha o dívce, která trpí různými úzkostmi v důsledku šikany , nebyl příběh ani v nejmenším nikterak ponurý. Naopak bych řekla , že jsem se zasmála, jako málokdy. Byly tu však i scény , které mě dojaly. Dobrý konec jsem všem hrdinům / i sobě/ dost přála.

09.02.2020 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

A.CH. mám načtenou celou.Tady jsem si v rámci výzvy dala opáčko. Schválně jsem vybrala méně výraznou knihu. Je pravda, že na ,,Černoušky" , ,,Orient expres" či ,,Smrt na Nilu" to nemá, ale i tak je to pořád kvalita.

07.02.2020 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tato kniha byla v knihovně mé dcery už nějaký čas. Kvůli výzvě jsem si ji půjčila a mohu říct, že za mě fakt dobrý! Vtipné dialogy, živé postavy a rychlý spád. Jenom ten konec, ten poslední odstavec , mě zmátl....no ale vážně ,jak to sakra dopadlo?

03.02.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo Moyseová píše pro mě opravdu čtivě. Koně nejsou sice můj šálek kávy, ale přesto mě celý příběh bavil.Výhrady jsem měla jen k ženským postavám, které mě fakt..štvaly. To ale není vina autorky.

27.01.2020 4 z 5