yellow yellow komentáře u knih

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Tak jsme si po původních pohádkách s dcerou přečetly i "rozšířenou" verzi.

09.11.2023 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Zapata si drží dobrou úroveň. Dobře se čte, člověk se u toho i zasměje. Těším se na Dallase a Dianu!

09.11.2023 4 z 5

Tygrův příběh Tygrův příběh Walt Disney

Jako vždy, medvídek Pú a jeho přátelé u nás slavili velký úspěch.

08.11.2023 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Z mého pohledu to byla jedna ze slabších knih celé série. Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy a dost nereálné, ale s koncem jsem byla spokojená. Následující díl se mi líbil víc.

08.11.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po dlouhé době jsme zase zabrousila do svého kdysi oblíbeného žánru. Po Marťanovi jsem pokukovala od té doby, co se kolem něj strhl takový humbuk. Ale nebyla chuť, nebyl čas. Teď konečně nadešla ta správná chvíle, všechno klaplo a já nebyla zklamaná. Chápu, proč kolem něj byl takový humbuk.

19.10.2023 5 z 5

Peppa Pig: Peppa na cestách Peppa Pig: Peppa na cestách Neville Astley

Dcera miluje prasátko Peppu a cestování. Četly jsme knížku před spaním a těsně předtím, než usnula, tak prohlásila, že chce jet do Skotska skákat do kaluží. Příběhy byly krásné, vtipné, líbily se i mně.

19.10.2023 5 z 5

Nové příhody ze Stokorcového lesa Nové příhody ze Stokorcového lesa Walt Disney

Medvídek Pú je dceřiným oblíbencem, takže jakmile se v knihovně objeví nějaké jeho příběhy, hned si je půjčujeme.

16.10.2023 5 z 5

Dárek pro Sáru Dárek pro Sáru Ivona Březinová

Příběh o třech kamarádech, kteří spolu chodí do druhé třídy. Příjemné vyprávění, hezké ilustrace.

16.10.2023 4 z 5

Medvídek Pú - Králíčkova zahrádka Medvídek Pú - Králíčkova zahrádka Walt Disney

I když si tam autor nebo překladatel plete sázení a setí, tak je to krásný příběh o péči o zahrádku a důležitosti přátelství.

02.10.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Svět potřebuje více mužů jménem Ove. S pevnými zásadami a obrovským srdcem.

01.10.2023 5 z 5

Příběhy veselého medvídka Příběhy veselého medvídka neznámý - neuveden

Největším plusem této knížky jsou asi její ilustrace.

01.10.2023 4 z 5

Česílkova vodnická knížka Česílkova vodnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni to sice není, ale v několika příbězích se se zde setkáváme se starým známým vodníkem Česílkem, knížepánem a vílou Andulkou. Příběhy jsou pěkné, Václav Čtvrtek je sázka na jistotu.

26.09.2023 4 z 5

Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Václav Čtvrtek (p)

Výběr 5 příběhů o Křemílkovi s Vochomůrkou, mezi kterými byly i mé nejoblíbenější s jezevcem Burdychem a tchořem Šuperkou. Dceři se moc líbily, tak si asi znovu přečteme i další jejich příhody.

20.09.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

I druhý díl byla taková ne moc reálná pohádka se zbytečně uspěchaným koncem. Ale opět se to dobře četlo a bylo to takové příjemné. Nina mě neskutečně iritovala, takže doufám, že v dalším díle už by nemusela být. A ještě by to chtělo trochu zapracovat na tom místopisu. Za 3 hodiny se z Inverness člověk dostane do Glasgow nebo do Edinburghu, takže jet do Inverness 3 hodiny od Loch Ness... to úplně nesedí.

14.09.2023 4 z 5

O ježkovi, který se ztratil O ježkovi, který se ztratil Bohumil Matějovský

Krásný příběh o ztraceném ježečkovi, který nakonec najde svůj domov, a hlavně i nové přátele. Nádherné ilustrace.

13.09.2023 5 z 5

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Bylo mi doporučeno pro dvouletou dceru, ale moc mě to nenadchlo, protože mi moc neseděl způsob vyprávění.

11.09.2023 3 z 5

Klárka a Kubík v zoo Klárka a Kubík v zoo Irena Landau

Čtení pro prvňáčky, které jsem četla dvouleté dceři. Příběh o návštěvě ZOO se jí moc líbil a knížka má i krásné ilustrace, které si několikrát prohlížela.

11.09.2023 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Byla to spíš taková nepříliš realistická pohádka, ale neměla jsem přehnaná očekávání, takže se mi to líbilo. Příběh si poklidně plynul bez nějakých zvratů k očekávatelnému konci. Hlavní hrdinka byla tak trochu mimo realitu, ale relativně sympatická. A k tomu Skotsko, to je prostě láska.

11.09.2023 4 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Veselé příběhy, ve kterých se tentokrát více objevoval můj oblíbený Luciáš. A navrch k tomu krásné ilustrace. Dceři se pohádky moc líbily.

07.09.2023 5 z 5

Medvídek Pú a medový strom Medvídek Pú a medový strom Walt Disney

Krásný příběh i ilustrace, i když medvídek se moc neponaučil.

30.08.2023 5 z 5