České pověsti pro malé děti

České pověsti pro malé děti https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89337/ceske-povesti-pro-male-deti-89337.jpg 4 53 16

Zkrácené verze nejznámějších českých pověstí přepsaných do jazyka srozumitelného dětem raného školního věku (Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl, Dívčí válka, Oldřich a Božena, Břetislav a Jitka, Blaničtí rytíři, Karlův most, Král Žito, Bruncvík, Faustův dům, Dalibor, Synové Svatoplukovi, Golem, Staroměstský orloj, Horymír, Král Karel IV., Tatarská princezna, Král Ječmínek).... celý text

yellow
yellow
11.09.2023 3 z 5

Bylo mi doporučeno pro dvouletou dceru, ale moc mě to nenadchlo, protože mi moc neseděl způsob vyprávění.

bea.mari
bea.mari
17.06.2021 5 z 5

Dávám pět, ale nelíbilo se mi, že Dalibor byl odsouzený k smrti a nikdo nechtěl slyšet pravdu. A taky se mi nelíbilo, že tam není o dívčí válce.

Jirinamac
Jirinamac
07.05.2021 5 z 5

Jsou to pro malé děti krásně, vtipně a srozumitelně popsané pověsti. Myslím, že si je budou dobře pamatovat předškoláci i první čtenáři. Určitě upoutají i ilustrace D. Ježkové.

annatenta
annatenta
14.01.2021 4 z 5

Krásné podané české pověsti, pro děti akorát přístupné jejich jazykem.

hojchna
hojchna
11.01.2021 5 z 5

Ideální knížka na seznámení malých dětí
s českými pověstmi.. pěkně popořádku, žádné datumy..

heliiinka
heliiinka
05.11.2020 5 z 5

Milé připomenutí základních pověstí. Hodně jsem z nich už zapomněla. Je to hezky zjednodušené a pro děti čtivé.

Atlantis
Atlantis
17.10.2020 4 z 5

Příjemně zjednodušené české báje a pověsti. Neměl jsem pocit, že bych svoje dítě při četbě o něco ochuzoval a navíc chválím i fakt, že se nebáli smrti a dalších nepříjemných součástí pověstí.

JulianaH.
JulianaH.
22.09.2019

Převyprávěné české pověsti jsme se sestrou měly jako děti na CD a spolu s dalšími příběhy jsme je poslouchaly před spaním. V důsledku toho jsem je znala slovo od slova. Když jsem dostala k narozeninám knihu, příliš jsem za ni nepoděkovala. Vybavuji si svůj zklamaně protažený obličej.
Později jsem se uvolila, že si z ní dám předčítat. Když jsem ale do čtení vstupovala tak, že jsem po paměti doříkávala věty (... "pohodila Kazi dlouhými vlasy."), opravdu jsem tím dárce namíchla. :D
Nakonec jsem ale oběma dílům Pověstí přišla na chuť a četla jsem si v nich sama. Ilustrace sice nejsou realistické, jak to mám ráda, ale mají svoje kouzlo, třeba v roztomilosti zvířat. Nejvíc jsem si oblíbila Bruncvíka a lva.
Závažnou nevýhodu vidím v tom, že jsem se kvůli převyprávění nedostala k Jiráskovu originálu, který je svojí uměleckou hodnotou součástí národního písemnictví.

Hani77
Hani77
14.05.2019 5 z 5

Knihu jsem četla s dcerami, a když jsem si po mnoha měsících s nimi projela všechny pověsti, byly o každé z nich schopné říci stručný děj. Takže to svůj účel splnilo :-).

Knižní střípky
Knižní střípky
23.09.2018 5 z 5

Velmi pěkné zpracování českých pověstí. Paní Drijverová umí moc hezky psát, mám její knihy moc ráda. Velmi poutavě převyprávěla ty nejznámější z našich pověstí a věřím, že se bude kniha líbit nejenom dětskému čtenáři.

lapagerie
lapagerie
13.05.2016 5 z 5

Knížku čtu svým dcerám a moc se mi líbí. A jim taky. Starší dcera už teď čte sama a krátké kapitoly jsou pro ni jako stvořené. I přes malý rozsah kapitol jsou pověsti hezky pracované a neošizené.

bravja
bravja
03.04.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih pro malé čtenáře. Poučná a hlavně je to baví číst, protože jsou příběhy napsány jednoduše a na stránku a čtvrt.

Klarv
Klarv
01.02.2016 5 z 5

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

petrisa
petrisa
17.03.2014 5 z 5

Krásné ilustrace a krásné pověsti. Nejvíce se mi líbila pověst: Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl a Kouzelník Žito.

puplik
puplik
29.08.2013 4 z 5

Myslím,že každé malé dítě by mělo znát staré české pověsti. Čtení těch od Jiráska by ovšem bylo pro malé velmi nudné a tak zde mohou naleznout kratší a poutavější verze.

TessDragon
TessDragon
29.09.2012 5 z 5

České pověsti pro děti. Jsou obohaceny krásnými ilustracemi a jednoduchým písmem. Děti se v pohodě dozví zajímavé pověsti o naší vlasti a bude je to i bavit.

pro děti pověsti zjednodušená četba české pověsti pro děti od 6 let

Martina Drijverová
česká, 1951 - 2022
1998  91%Domov pro Marťany
2004  71%České dějiny očima psa
2010  84%Sísa Kyselá
2011  83%České pověsti pro malé děti
2011  82%Nezbedníci

Kniha České pověsti pro malé děti je v