xena2711 xena2711 komentáře u knih

Nevlastní dítě Nevlastní dítě Nicole Trope

Noční můra všech rodičů. Příběh je lehce překombinovaný se spoustou postav, ale čte se celkem dobře.

26.11.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Další slušná detektivka. Určitě zas o kus lepší než Dokonalé propojení. Těším se na další knihu...

25.04.2023 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Další kniha Kristin Hannah, na kterou nikdy nezapomenu. Právě jsem dočetla a ještě dlouho budu o knize přemýšlet. Silný a velmi těžký příběh z období hospodářské krize a velkého sucha v Americe. Slavík, Velká samota a Čtyři vichry patří mezi moje srdcové záležitosti.

18.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžké a smutné téma, které se hl. postava snaží léčit prací na zahradě. Petra Dvořáková má ráda depresivní témata a ani nyní neudělala výjímku...

15.12.2022 4 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Od začátku jsem si myslela, že vím, o co tu jde. Ale omyl, autorka na konci opravdu překvapila. Pravda je, že do poloviny jsem se musela přemlouvat do čtení, nějak mě to nechytlo. Ale od půlky se to rozjelo a konec byl nečekaný.

17.04.2022 4 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

"Jsme souzněni podle toho, čím jsme v srdci a podle toho, jakou cestu si zvolíme na tomto světě."

Válečný příběh o obrovské odvaze, síle, touze a nádherné skrývané lásce odehrávající se ve dvou časových rovinách. Již bylo popsána spoustu způsobů, jak pomoci lidem ve válce, momentálně se zde řeší padělané doklady pro děti. Kdybych mohla, dám šest hvězdiček. Byla to nádhera a letos zatím určitě nejkrásnější román, který se zařadí mezi mé top knížky. Rémy a Eva jsou nezapomenutelní. Ještě teď mi tečou slzy..

09.03.2022 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Lucinda Berry je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Její Andílek byl naprosto fantastický. Útěk ze světa je lehce za ním, ale také parádní dílo. Autorčin styl psaní se mi moc líbí a skvěle se čte. Je strašně moc znát její psychologické vzdělání. Knížka se čte sama. Doporučuji.

25.10.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Nejenom krásná obálka, ale i úžasný obsah. 50let starý příběh lásky, trápení, toužení a čekání z psychiatrické léčebny...Knihu jsem za den přečetla, protože ty osudy se nedaly odložit.. Jedna z knížek, na které se nezapomíná. Určitě doporučuji.

31.08.2021 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Tak to bylo teda něco! Knihu s touto tématikou jsem ještě žádnou nečetla a musím říct, že Markéta Harasimová se toho nebála a šla opravdu, jak píše níže RoseDadas, na dřeň. Četla jsem od ní téměř všechny knihy, ale Smrtelný hřích je zatím fakt TOP. Nedovedu si naštěstí vůbec představit, co musela Erika a později bohužel i Nikolka prožívat....Knížka se nedá odložit z ruky. Je skvěle napsaná. Určitě doporučuji.

17.06.2021 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Pěkný psychologický příběh plný lhaní a falešných obvinění, které bohužel totálně změní život rodinám. Konec mě překvapil, takový jsem nečekala..

18.05.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak to byla tedy opravdu jízda! Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsaný psychothriller. Knížka se nedala odložit z ruky, stále chcete znát pokračování. Doporučuji a těším se na další autorčiny knihy a třeba i pokračování...

18.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak to byla jízda od začátku do konce. Vražda hned na začátku a takové množství postav, že jsem do poslední chvilky nevěděla, kdo je za vše zodpovědný. Poslední kniha Nevítaný host se mi moc nelíbila, proto jsem řešila, zda číst další. Ale jsem ráda, že jsem autorce dala šanci. Tato je super, má spád a čtete, dokud nejste na poslední stránce. Doporučuji.

11.05.2020 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Psychologický román o kamarádkách od dětství, které si procházejí životní tragédií. Tragédie ovlivnila nejen jejich životy, ale i rodiny, přátel a celého ostrova. Začátek se pomalu rozjížděl a konec byl opravdu zamotaný.

21.08.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Ani špatný, ani dobrý - takový střed. Myšlenka pěkná, ale tak nějak utahaná ve všech směrech. Za to novinářka Miren byla skvělá. Těším se na další díly.

03.08.2022 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Překrásný příběh z válečné a poválečné Paříže. Mateřská láska je neuvěřitelně velká a bez hranic. Určitě doporučuji.

20.07.2022 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Jedno rodinné tajemství vedle druhého a nakonec všechny budete znát. Super čtivý thriller, který nedáte z ruky. Doporučuji a autorku dávám do oblíbených.

22.05.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Nádherné obálky, překrásné příběhy..Jako vždy nezklamala. Dvě časové roviny, ze začátku více příběhů, které se postupně na konci propojí. Nádhera.

31.03.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Nádherný příběh přečtený za jeden večer. Dvě časové roviny a spousta tajemství. Kathryn Hughes má styl psaní, který mi moc vyhovuje, velice příjemně se čte. Nutí Vás knihu neodložit a rovnou dočíst až do konce. Kniha Klíč byla skvělá, ale Tajemství je snad ještě lepší. Stojí určitě za přečtení. Krásná....

26.10.2021 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Nádherný román německé autorky. Je pravda, že prvních 100stran jsem mu dávala šanci, nemohla jsem se nějak začíst. Ale poté se to rozjelo a kniha se nedala odložit. Kniha vypráví souběžně o osudech dvou dívek, později žen od roku 1914. Zažily první i druhou světovou válku, bídu, strach, ale i lásku, přátelství, rozchody a rodinné štěstí. Nakonec je osud spojil v roce 1953. Moc krásný příběh. Určitě stojí za přečtení.

17.10.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Skvělá zápletka, parádně dotažená až do konce a hlavně super čtivé. Určitě doporučuji. Konec hodně překvapil.

20.04.2021 5 z 5