Poslední slib

Poslední slib https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488515/bmid_posledni-slib-lJK-488515.jpg 4 192 67

Tara Richardsová byla ještě dívka, když přišla o matku. Když Tara po letech dostane dopis od londýnského advokáta, jeho obsah s ní otřese. Někdo jí zanechal klíč od bezpečnostní schránky, v níž se skrývá předmět, který změní vše, co si Tara myslela, že ví. Zavede ji na cestu do Španělska, kde hledá odpovědi, které ji pronásledují už čtyřicet let. Violet lituje svého rozhodnutí vycestovat do zahraničí bez své čtrnáctileté dcery. Zatímco slunce zapadá za obzory hor nad starodávnou španělskou vesnicí, připomíná si, že to dělá pro jejich budoucnost. Dnešní noc, 4. června 1978, pro ně bude začátkem nového života. Tato noc skutečně změní Violetin osud, a to tím nejneočekávanějším způsobem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Her Last Promise , 2019

ještěrka38
20.03.2024 3 z 5

Trošku zklamání. Do strany 130 jsem si říkala, že to je vlastně hrozná slátanina, ale pak se to jako trošku rozjelo, ale i tak mi příběh přišel hrozně překombinovaný. Od autorky jsme už četla lepší knihy.

Peggy2711
27.02.2024 3 z 5

Do knihy je důležité se začíst a nevzdávat ji na začátku, tam mi to přišlo trochu překombinované, hodně postav, dějů, skákání v čase, ale pak si to všechno sedne a sledujeme hlavně Taru. Na jednu stranu se nám odkrývá dost vážné téma a na druhou stranu je to všechno růžové a krásně to vychází a zapadá do sebe. Ale četlo se to dobře, svižně, takové spíše oddechové čtení.

PetaZ
31.01.2024 5 z 5

Takovy typ knihy me zkratka ani nemuze snad zklamat.. Lehke cteni na par hodin :)

marli58
02.01.2024 3 z 5

Jednu hvězdu ubírám, protože ze začátku jsem se nějak ztrácela. Pak se ale děj rozběhl a nabral na zajímavosti a čtivosti. Dopis se mně líbil víc.

Knihomura
28.09.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, krásná obálka, romantika. Jen označení "historický román" je zcela mimo.

Renike
16.07.2023 5 z 5

Krásný, čtivý a docela napínavý i bolestný příběh matky, dcery a babičky, tak napůl šťastným koncem. Není to historický román, odehrává se v Anglii a částečně ve Španělsku. Na začátku děj i postavy poskakovaly, ale nakonec dal jeden krásný celek. Moc hezké čtení. Dám šanci i jiné knihy autorky.

rakakan
10.06.2023 4 z 5

Příjemné romantické čtení, napínavé, se šťastným koncem. Zkrátka odpočinkové.

Atara16
28.05.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, čtivá a na to kolik postav tam je, si udržela zápletku až do konce.

soupik2012
01.05.2023 3 z 5

Chybné označení na štítku se žánry, mne hned na začátku navedlo na slepou kolej. V žádném případě se nejedná o historický román, ale především a mělo by to v žánrovém označení být uvedeno, se jedná o román pro ženy. S tímto označením, bych dopředu tušila o čem příběh bude a tudíž by mne nezasáhlo tak silně zklamání, které jsem po přečtení tak poutavé anotace ke knize následně během jejího poslechu pociťovala. Poslední slib je totiž španělskou telenovelou v textovém provedení. A to je přesně ten druh romantiky, který nemám příliš ráda. Dámaskloboukem to pode mnou vystihla naprosto přesně a proto zde nebudu plýtvat dalšími zbytečnými slovy. Audiokniha je načtena obstojně a načetla ji paní Marcela Šiková.

Dámaskloboukem
25.04.2023 2 z 5

Tak na tohle jsem moc mladá nebo příliš stará. Nevím.
Příběh je rozhodne čtivě napsán a děj pádí kupředu jak dostihový kůň - jedna hvězda
Krásné propleteni několika životních osudu a časových linek - druhá hvězda
Hromada ohraných klišé a postavy, z nichž téměř každá se vymyká obyčejnému lidskému standardu, pro mě knihu posunuly na úroveň pouťové cetky.

hrosulik
15.04.2023 5 z 5

Tak ta byla přečtená jedním dechem. Moc se mi líbila. Doporučuji.

laura
11.04.2023 5 z 5

O slibech, které nemůžeme splnit, o lásce, která bolí, o ztrátách, se kterými se nedokážeme vyrovnat, i o naději, která nikdy neumírá...

Krásný příběh plný lásky, něhy a naděje, ale také smutku, zklamání a osamění. Příběh o otázkách i odpovědích, které ne vždy chceme slyšet. Minulost, přítomnost, budoucnost. Život i smrt, láska i nenávist, neochvějné přátelství i zrada. Život v jeho pestré mozaice. Nádherný a přitom tak bolavý. Jedinečný a přitom i krutý.

Tohle bylo skvělé. Čtivé, napínavé, živé, syrové, bolestné i krásné. Příběh, který mi bude ještě dlouho doznívat v srdci...

Paris2000
26.03.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučena, a za mě skvělá.
Ze začátku několik dějových linek, které se pak protnou v poutavý příběh.

001Terka456
04.03.2023 5 z 5

Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Krásný a procítěný příběh matky a dcery, který čtenáře chytí a už nepustí.

mayinka
17.02.2023 2 z 5

Tak pisu komentář podruhe... poprvé se nekam ztratil.
Byla jsem prekvapena.... jak se v kapitole 30, najednou zjevil Tom. Ten Tom z mládí. Ten Tom superkladas.
Pro mne to byl nerealny pribeh. A taky mi vadi překlepy v knize.

jitka3027
04.02.2023 5 z 5

Poslední slib je zatím nejlepší z těch , které jsem četla od této autorky;(uz mi zbyva jen Krabička vzpominek). Přečteno za den, na konci jsem si trochu musela připomenout jména ze začátku knihy, ale moc pěkný a čtivý příběh.

vandalindakova
22.01.2023 3 z 5

Pro mě oddechový příběh z reálného života, který nám ukazuje, co se může stát, a jak se s tím lidé vyrovnávají. Má to spíš takový pochmurnější vibes, než naopak, ale zároveň je to napsané velmi čtivým stylem, který otáčí stránky jako nic.
Prolíná se tam linka z minulosti, kdy byla Tara čtrnáctiletá a žila se svou matkou, s linkou přítomnou, kdy Tara už má svůj život, syna. V tu chvíli se příběh strhává díky schránce, která se k ní dostane. To vše doplňují útržky dalších příběhů, které vypadají, že s hlavní zápletkou nesouvisí, ale nakonec to do sebe všechno zacvakne.
O něco víc mě asi bavila ta linka z přítomnosti, která mě ke konci uměla i překvapit.

Knihu mi k recenzi poskytlo nakladatelství Cosmopolis.

Ilsa2
14.01.2023 5 z 5

Dopis, Klíč a Tajemství byly krásné knihy, ale Poslední slib předčil všechny. Nádherný, dojemný příběh, velmi procítěně podaný.

L.Helena
27.12.2022 4 z 5

Osvědčený autorčin způsob vyprávění ve dvou časových rovinách. Pěkný příběh, i když v pár detailech mám pochybnosti, zda by se ve skutečnosti takto mohl odehrát.
Opět si musím postěžovat na anotaci ke knize, prozrazuje zbytečně moc z děje, který by měl pro čtenáře zůstat překvapením. Naštěstí jsem ji předem nečetla, dostatečným doporučením pro volbu této knihy je jméno autorky a její předchozí knihy, které jsem od ní četla.

Inka8
21.12.2022 5 z 5

Tato kniha byla opravdu krásná . Tara a její maminka Violete se ocitnou na ulici kvůli nezaplacenému nájmu a náhoda je zavede k obchodu , kde je i byt . Tam začnou žít , Violet zpívá a seznámí se s mužem o kterém je přesvědčená , že je ten pravý . Myslí si , že je obě s dcerou pozval na dovolenou a když přijede , aby je vyzvedl , vyjde najevo , že s dcerou nepočítal . Od té doby zůstane Tara sama , protože maminka se z dovolené nevrátí a je nezvěstná . Děj se odehrává střídavě v době , kdy blo Taře 14 a potom když už byla dospělá a sama byla maminkou . Opravdu doporučuji přečít

anglická literatura romány pro ženy

Kathryn Hughes
anglická, 1964