Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pěkné pokračování aristokratky, kniha pokračuje v zajetých kolejích a ničím nepřekvapí, ale ani neurazí, příjemná oddechovka, která mě bavila. Hned pokračuji dalším e-book dílem.

21.06.2020 4 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Čteno jako první kniha od tohoto autora. Jen doufam,ze lidé v mém okolí nepremysli jako hlavni postavy v knize. Ani jedna z nich mi nebyla sympaticka. Oceňuji myšlenku užití okamžiku a smrtelnosti. Styl psaní mi vyhovoval, zkusím ještě další knihu od "Mistra", třeba to byl jen špatný výběr (dle obalu knihy) závislý na tehdejších životních událostech autora.

17.04.2024 2 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Tady v roce 1997 dětský palacovy psycholog selhal.
Pořád si říkám proč? Proč tohle napsal? Co chtěl získat? Soucit, nebo pochopení, či podporu, nebo přiblížení se k běžné populaci, nebo k rodině? Klid od médií a zároveň popularitu? Nebo prostě jen peníze?
Tolik potenciálu jak svůj život využít, jak upozornit a pomoci druhým.
A v knize si jen a jen stěžuje na všechno a na všechny (Mimo Meghan). A všichni mu ubližuji a celý svět to má v životě snadné, jen on a Meg trpí. Pořád se ohání matkou. Přitom dovolené, cestování a alkohol s jointy byli dost časté a nijak omezující...
Styl psaní je čtivý, obsah je znám z médií, ale po tomhle se ze mě stal ,,tým Willy a Kate".

08.10.2023 2 z 5

Mrkev miluje rajčata Mrkev miluje rajčata Louise Riotte

Co s čím sázet a nejlépe v prostředí kde žije autorka, pro nás trochu z ruky. V knize je pouze pár skic bylin a plodin (což je škoda), ideální kniha, když už víte jaká semínka chcete sázet,ale nevíte s čím a vedle koho, dřív asi nemá smysl knihu bez psaní si poznámek číst, protože to v hlavně všechno neudržite.

13.11.2022 3 z 5

Po přečtení této knihy se cítím ošizene: Gilmorkam jsou věnované jen dvě kapitoly, jedna v rychlosti popisuje hlavně oblečení v původních 7. Sériích a jak přiznává,jen proto, že to čtenář chce a druhá kapitola je o pokračování serialu a o tom, jak stále plakali dojetím a jak do pokračování dostávala své přátele a rodinu.
Zbytek (většina knihy) je jak jízda na kofeinove vlně,kdy autorka diktuje,co ji napadne o vlastním životě a odkazuje chaoticky na své kamarády, život, herce a seriály, které u nás bohužel neznáme. Z knihy je cítit jak rychle píše ( nebo diktuje) a neustále odbíhá od pointy, takže si z ní vlastně nic prakticky nevezmete.

21.10.2022 2 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Asi ještě nejsem na tento druh psaní zvyklá, občas jsem se v myšlenkách ztrácela, občas nechápala, občas usínala, občas hltala a občas me to zkrátka bavilo. Třeba časem zkusím další díl.

13.08.2022 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídek Pú je klasika a ikona. Většinou známe Púa z TV, kdo si ale knihu přečte pochopí, proč je Pú tak populární i po takové době.

23.03.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

(SPOILER) Dalsi oddechovka ze slunného Chorvatska, díl vhodný opravdu pro náctileté, zkusim jeste dalsi dily a uvidím

+ Maddie s velikosti L/XL
+ Popis Chorvatska
+ Popis charakterů Chorvatů

- žádné jidlo jako v předešlých dílech
- všichni bohatí se lituji, ze jsou bohatí
- tématem nebyla pláž, ale loď
- ploché postavy, ani extra zapletka a vášeň
- X krat opakování vět o zlatých chlupech a svalech
- konec : uspěchaný, tara + cory + simon nedořešený kufr...

26.08.2021 2 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Četli jste jedničku? Nic Vás tedy nepřekvapí a zasmějete a zesmutnite jako v prvním díle a možná trochu rychleji.
Nečetli jste jedničku? Tak se připravte na černočerný humor s porcí rolnicek.
Máte rádi Vánoce? Budete mít ještě raději.
Nemáte rádi Vánoce? Tohle budete milovat...
Jste těhotné? No, těžké rozhodnutí ... Jedničku zatím nečtete :)

16.08.2021 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Pro mladé čtenáře bych tipla parádní čtení i s bezva obrázky. Pro dospělé taková ta nostalgie. Škoda, ze už mi není jedenáct...

28.05.2021 4 z 5

Jako můj život poslední rok a půl - nic v něm nedává smysl :D

Pro děti krásná kniha plná fantasie, zvratů, crazy postav, zvířat všeho druhu a bez logiky. To všechno je dětský svět. Jako malá jsem měla ráda film z r. 1951. Jako dospělá se na to už dívám lehce jinak, tak nějak dospěle a vážně... občas jsem se v tom zmatku i ztratila, Alenka je slušně vychovaná dívka, která poznává charaktery zvířata rostlin s jejich strachy a radostmi, ostatní zlostné a malicherné postavy, a dokonalou Šklíbu. Škoda, že Za zrcadlem už Šklíba chyběla. Druhá část už je podobná první a závěr tolik nenadchne. Přidávám bod za šachy. Velmi mě zaujali fotografie a život skutečné Alenky, která byla inspirací knize.

08.04.2021 4 z 5

Velká obrazová všeobecná encyklopedie Velká obrazová všeobecná encyklopedie James Hughes

Super pro děti a mládež, která nechce jen sedět na internetu. Sama jsem se v ni hodně naučila.

03.01.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba a první s HH. Velmi čtivá svižná detektivka z mrazivého severu, což se v červenci hodí. Harry Hole mě zaujal i autorovo skákání v čase, nutnost se soustředit. V brutálních vraždách si nelibuji a je škoda, že vrah byl odhalen už v polovině knihy. Určitě se k Nesbovi časem vrátím.

13.07.2020 4 z 5

Naše dítě Naše dítě Miroslava Klímová-Fügnerová

Pomineme-li povídání o socialistických pracujících ženách (děti hned po šestinedělí strkat do jestlí a nestarat se o ně mimo pauzy na kojení) a zbytečné psychice dítěte, které se láskou rozmazluje (nechovat, nevracet se, jen pozorovat z dálky a nechat vybrečet do odpadnutí) , kniha dává vcelku dobrý přehled o příkrmech a fyzickém růstu dítěte. Což jsem v jiných knihách marně hledala. Je třeba zvážit kdy a jak byla kniha psána a vytáhnout z ní opravdu jen to potřebné a použitelné i v dnešní době s ohledem na moderní výzkumy a techniky a pravidla. Neinspirovat se s péčí o duši dítěte!

01.06.2020 2 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Knihu jsem četla před lety a dodnes si vybavuju závěr: ,,o dětech....", výstižně podaná duše matky.

18.05.2020 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Druhá kniha od tohoto autora a take mě nezaujala, zkusím nějaký proflaknutejsi zfilmovany kousek, zda se to zlepší, jinak tento svérázný způsob psaní jako čtenář asi opustim. Nebýt výzvy, tak bych knihu nedocetla. Ocenuji uzivani odbornych výrazů a několik povidek se
mi libilo, vcetne autorovy sebereflexe, také pozitivně hodnotim přebal knihy. Závěrečná hra mě strašně vysilovala a asi jsem ani nepochopila smysl. Škoda.

07.05.2024 2 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Knihu jsem zvolila kvuli obalce, ocekavala jsem lehčí retro čtení. Vzhledem k tomu, co se dnes deje, mi kniha zpusobila lehkou depresi. V pulce jsem ji chtela odlozit, nic noveho uz mi neprinesla, je o životě z mnoha pozic. Ale zadny pribeh nebyl pro me dostatečně rozveden, hodne toho chybelo, nejvíc u Mileny a jejiho zmizeni pres caru, postavy byli lidske, ale hodne informaci,deje a vyvoje bylo preskoceno, skoda.

28.03.2024 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po přečtení (kdy jsem místy usínala, občas se ztratila v myšlenkových pochodech postav), je ve své podstatě kniha mistrovsky zfilmovana s Emmou Thompson v hlavní roli. Film nenudí tak jako místy kniha. Kniha vystihuje dobu, její náročnost, denní rutiny, postavení žen, intriky lidí, zranitelnost života a i jeho smysl a možnost důstojného žití v 19.stoleti, kdy starému člověku nad hrobem je přes 40. Je to u me poprvé, ale nebýt filmu, knihu bych asi nedočetla. Teď ji uznávám jako moc pěknou literaturu.

02.08.2023 4 z 5

Zvířata Zvířata Stella Baggott

Asi nejlepší ze serie, protože je nejsnadnější. Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen vazba je trochu křehčí a asi dlouho nevydrží s dětským přístupem.

27.04.2023 5 z 5

Budulínek Budulínek František Hrubín

Příhody Budulínka nejen s liškou, návrat do dětství plný krásných ilustrací, stojí za to se k ní vracet.

13.11.2022 5 z 5