Biomanžel

Biomanžel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265849/bmid_biomanzel-e8c-265849.jpg 2 352 93

Biomanželka/Biomanžel série

< 2. díl

Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. Známému spisovateli Mojmírovi praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou. V životě ji navíc čeká ještě jeden doslova koperníkovský obrat a překvapivým veletočem prochází i sám Mojmír. Vypravěčkou tohoto autobiograficky laděného příběhu je podobně jako v Biomanželce dula, jejíž sžíravost je i nadále nemilosrdná, ale zdá se, že také ozdravná…... celý text

Worbitka89
17.04.2024 2 z 5

Čteno jako první kniha od tohoto autora. Jen doufam,ze lidé v mém okolí nepremysli jako hlavni postavy v knize. Ani jedna z nich mi nebyla sympaticka. Oceňuji myšlenku užití okamžiku a smrtelnosti. Styl psaní mi vyhovoval, zkusím ještě další knihu od "Mistra", třeba to byl jen špatný výběr (dle obalu knihy) závislý na tehdejších životních událostech autora.

mila2411
07.11.2023 2 z 5

Nenadchlo. Jedna z prvních tak nějak zbytečných knih páně MV...

Lele61
16.07.2023 odpad!

Je to snad ještě horší než Biomanželka (pokud to tedy vůbec lze). Nedoporučuji číst, byla by to ztráta času.

SSTknihy
19.04.2023 2 z 5

To je tak, když si někdo potřebuje veřejně pofoukat bolístky a polaskat uražené ego. Jenomže tomu chybí vtip, nadhled a styl. Bohužel se to stává u tohoto autora v poslední době standardem. Jedna hvězdička je za čtivý styl, druhá za sem tam vtipnou situaci. Naštěstí je to kniha krátká, takže za dvě hodiny přečteno.

sarahmoon
30.05.2022 2 z 5

Audiokniha - Napsáno vtipně, ale nelíbí se mi, kam děj směřuje...

knihovna1
05.04.2022 4 z 5

Po Biomanželce jsem hned přečetla Biomanžela. Nebylo to špatné. Víc se mi líbila Biomanželka. Biomanžel byl víc ufňukaný, ale taky jsem se bavila. Další díl Dulu si určitě také přečtu. Souhlasím s komentářem od Aleh pode mnou.

Aleh
25.03.2022 3 z 5

Michal Viewegh má opravdu osobitý styl psaní. Má samozřejmě své příznivce i odpůrce. Život autora se do jeho knížek promítá ať chce nebo ne, zvláště pak pokud má za sebou boj o holý život. Je velmi otevřený a nese svou kůži na trh. Tak tomu však bylo a je u tohoto autora i v jiných knížkách a uvědomuji si, že to je asi to, co jeho příznivce láká. Příbývá také jeho kritiků, ale jádro svých čtenářů určitě neztratil.

wimpzk
30.01.2022 3 z 5

Nutno předeslat, že tento román není žádný "longáč", nebo-li, knihu lze v klidu přečíst za jedno zimní odpoledne a ještě se při tom dívat třeba na ČT24. Nabízí se také srovnání s předešlým románem Biomanželka, na který ostatně i autor prostřednictvím obálky knihy odkazuje. Obě knihy mě bavily, Biomanželka o jednu hvězdičku více. Holt Viewegh je Viewegh, je to svého druhu osobitý žánr.

VlaďkaK
16.01.2022 1 z 5

Knihu jsem dočetla jen proto, abych se utvrdila v tom, že to byla první a poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla.

marcha
19.09.2021 odpad!

"Napiš dobře, cos udělal špatně, a dostane se ti rozhřešení!"
...no, tak to se tady zjevně nepovedlo...

Sasha001
31.08.2021 odpad!

O ničem, není to ani vtipné, jen plné autorova ega. Ubohé.

ajaworld
22.08.2021 2 z 5

No tak to je taková plus minus oddychovka. Ego autora se nezapře v žádné knize. Ale mně to neurazilo.

TerezaaBaarova
07.08.2021 1 z 5

No, nic moc. Řekla bych, že nejhorší autorovo dílo. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych knihu dočetla, ještě že, nemá třeba 400 stran.

grizlinka
29.03.2021 3 z 5

Děj není nijak zvlášť záživný, ale podle mě to o tom ani být nemá. Vnímám to spíše jako srovnání se se životní situaci a vypsaní životního zážitku do knižní podoby. Tento zážitek stěží někdo přežije a pokud se tak stane, má to určitě svůj důvod a člověk by ho měl hledat a potažmo se snažit změnit. Lepší později, než vůbec (a to tetu Kateřinu taky moc ráda nemám)

Monike
08.02.2021 4 z 5

Spokojenost. Precteno raz dva. Pobavila jsem se a styl psani mi vyhovoval. Diky CV!

Kopretina
24.01.2021 1 z 5

Kniha mě nebavila, vypravěčka mě štvala. Jeden bod za to, že jsem vnímala autorovu krizi v osobním a třeba i pracovním životě.

avokado4
16.12.2020 5 z 5

Mně se knížka líbila, kvalitně napsaná a oceňuju upřímnou a sebekritickou sondu do duše autora.

jitusbaresova
13.09.2020 5 z 5

Nechápu ti neuchopitelné kritiky!!! Mám autora ráda pro jeho originální pohled a umění vnést do psaného zvěčnění. Lidé postrádají soudnost, když píšou jak jsou jeho knihy špatné, za jednu dvě generace o Vieweghovi budou psát jako o Čapkovi, takový je Michal velký spisovatel a třída.

Beltrix
09.08.2020 3 z 5

Zbytečně zkarikovaný "alternativní" životní styl.

MHudec
15.05.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé, ale že bych se nemohl úplně odtrhnout to zase úplně ne, přesto jsem byl spokojený. Občas celkem trefné vtipy. Jo, pobavil jsem se.