Biomanžel

Biomanžel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265849/bmid_biomanzel-e8c-265849.jpg 2 354 93

Biomanželka/Biomanžel série

< 2. díl

Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. Známému spisovateli Mojmírovi praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou. V životě ji navíc čeká ještě jeden doslova koperníkovský obrat a překvapivým veletočem prochází i sám Mojmír. Vypravěčkou tohoto autobiograficky laděného příběhu je podobně jako v Biomanželce dula, jejíž sžíravost je i nadále nemilosrdná, ale zdá se, že také ozdravná…... celý text

ecila13
07.09.2017 3 z 5

Oceňuji autobiografické prvky a otevřenost autora.

takana
24.08.2017 2 z 5

Knižka mě docela zklamala, Biomanželka byla lepší.

mariposka
20.08.2017 odpad!

Vážně jsem se snažila, ale tohle nejde číst. Skončila jsem ve dvou třetinách a je mi líto ztraceného času. Tak zbytečná knížka úplně o ničem. Bláboly psané bez rozmyslu. Ani nevím proč jsem po ní v knihovně sáhla, asi jsem zapomněla, jak slabá byla Biomanželka.

Kerberos
28.06.2017 3 z 5

Čekala jsem vtipné pokračování,přitom je to fňukání chlapa,který se jenom lituje.Koho to zajímá.Nedoporučuji číst.

Jana283
28.06.2017 2 z 5

Slabší než Biomanželka, která mne místy i pobavila, protože všechny ty přemoudřelé bio-matky z nudy fakt nakt nemusím. Tohle byl jen nedochucený vývar o autorově neveselém životě.

Burák
03.06.2017 3 z 5

Zdaleka mi to nepřišlo tak špatný jako zdejší hodnocení. Naopak se mi to četlo dobře a nijak jsem se u knihy nenudila. Asi záleží na tom, jak k Biomanželovi přistupujete. Já se těšila na další příběh s autobiografickými prvky, který mi čtivě přiblíží život po prožité klinické smrti a to jsem v této knížce našla. To že jsem postavy znala už z předchozí Biomanželky (která se mi líbila opravdu hodně) bylo spíš plus, ale nějaké naděje, že by třeba druhý díl mohl předčit "jedničku" to ve mně opravdu nevzbudilo. Nelíbil se mi konec, přišlo mi to až moc vulgární a laciné, jinak by to byly hvězdičky 4.

Dorianne
18.05.2017 2 z 5

Biomanzelka byla skvela. Biomanzel byl hrozny. Cist pribeh ufnukaneho chlapa, to bylo za trest...

Hasko
29.04.2017 2 z 5

Knihu jsem přečetla ,,se zaťatými zuby,, . Nelíbila se mi forma psaní ...ha, to jsem mu to nandala, haha, to jsem ho dostala........

perpe2a
25.04.2017 1 z 5

pres vikend precteno a velke zklamani...obe "bio"knihy mi prisly jako popis nepovedeneho manzelstvi zoufaleho padesatnika... chjo no od viewegha jsem cekala trochu vic...

postrach
26.03.2017 2 z 5

Před začátkem črení,jsem si znovu připoměla první díl Biomanželka.Kniha,mi nepřijde,jako humoristický román.Je nápsan dobře.leč vulgární vyprávění autorovo,se mi zdá přehnané.I když ho vlastně vypráví porodní bába Dula,známá postava z prvního dílu,který se mi líbí víc.Tahle kniha ,víc,připomíná knihu Můj život po životě,jež autor napsal,po návratu,mezi spisovatele.Hlavní postava-Mojmír-sprosták,záletník a alkoholik,není ani trochu sympatická postava,ale i takové, do knihy patří a bohužel,žijou i v reálném světě..Hedvika,udělala dobře,žese rozhodla,to s ním skončit.

Fíček01
23.02.2017 3 z 5

Oceňuji autorovu upřímnost, sebekritiku i opravdový lidský příběh!

Hella
19.01.2017 1 z 5

.... a to jste ještě nečetli Melouch!!! :-) Tam vám slovo "nejhorší" předvede úplně jinou dimenzi! :-)

pinar
06.01.2017 odpad!

Tragédie, nejhorší knha autora. Poprvé jsem jeho knížku nedočetla.

Alaglesia
04.12.2016 1 z 5

Nejhorší kniha autora, a to jsem přečetla všechny. Vůbec se to nepodobalo jeho stylu psaní. Kniha byla nudná a postrádala autorův humor. Snaha o humor tam byla, ale ani jednou jsem se nezasmála. Když už jsem narazila na něco, co by se mohlo rozvinout v zápletku, autor to úplně přešel a dál už nerozvíjel. Jako kdyby to ani Viewegh nepsal.Buď ať se na psaní už vykašle, nebo se polepší. Ale tohle fakt ne.

vysypanel
07.11.2016 3 z 5

Na této knize je vidět, že situace v autorově životě ještě zdaleka nebyla pod kontrolou. Všichni kdo odsuzují neví o čem hovoří. Je jasné, že běžného čtenáře nezajímá jak mu je, ale já mám kamaráda, který taky zažil něco podobného a vím, že ani 3 roky od "příhody" stále není v pořádku. Přes všechny negativa stále je možno nalézt různé repliky a pasáže, které jsou fajn. Možná je to málo, ale já to chápu.

vorenus
27.10.2016 2 z 5

Člověk by si měl občas přečíst i špatnou knihu, aby potom mohl ocenit tu dobrou.

Imor
24.10.2016 odpad!

Hvězdičku nedám ani jednu. Knihu mi půjčila dcera v knihovně, protože jsem se zařekla, že už si knihu od Viewegha nekoupím. Teď své rozhodnutí ještě změním - už si od něj nechci ani nic přečíst.

Moonrose
22.10.2016 2 z 5

Tak tohle teda ne. A to mám jinak Viewegha docela ráda.

petunkav
04.08.2016 2 z 5

O knize jsme slyšela hodně negativů - proto jsem ji zkusila vyslechnout v audio formátu.
Na rovinu říkám, že bych ji opravdu nepřečetla.
Je to určitá forma sebemrskačství, utápění se v něčem, co autora určitě hodně poznamenalo a změnilo. Chápu tíhu autorovi situace, ale........... Opravdu to bylo moc.

TheSarcasm
31.07.2016 2 z 5

Myslím, že tuto knihu napsal Michal Viewegh především pro sebe a vlastně mu to, vzhledem k tomu co prožil, ani nemám nějak za zlé. Hlavní důvod proč číst Vieweghovy knihy nejspíš není kvůli příběhu samotnému jako kvůli jeho schopnosti hrát si se slovy a s jazykem. I to se v "Biomanželovi" občas najde. Asi bych ale raději dal přednost obyčejnému rozhovoru s autorem, než této formě sebereflexe. Upřímně řečeno postavu duly, kterou si doma vydržuji a mám jí věčně za zadkem, přičemž mně permanentně nadává, neberu ani jako nadsázku. Kdo si přečte "Biomanžela" jako první Vieweghovu knihu, asi už se k němu nevrátí. My, co ho máme rádi, mu "Biomanžela" odpustíme.