Biomanžel

Biomanžel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265849/bmid_biomanzel-e8c-265849.jpg 2 354 93

Biomanželka/Biomanžel série

< 2. díl

Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. Známému spisovateli Mojmírovi praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou. V životě ji navíc čeká ještě jeden doslova koperníkovský obrat a překvapivým veletočem prochází i sám Mojmír. Vypravěčkou tohoto autobiograficky laděného příběhu je podobně jako v Biomanželce dula, jejíž sžíravost je i nadále nemilosrdná, ale zdá se, že také ozdravná…... celý text

LenkaKa
11.07.2016 3 z 5

Přečetla jsem od Viewegha skoro všechny knížky, většinou se mi líbily, tuhle bych ale přiřadila spíš k těm slabším.

Kraken126
03.07.2016 odpad!

Odpad, póvl a velké zklamání. Ve své podstatě se jedná o převyprávění předcházející knihy Můj život po životě. Z knihy čiší sebelítost, sebemrskačství a nenašel jsem nic, co by mě zaujalo nebo donutilo, abych knihu dočetl. Je to první kniha od tohoto famózního autora, kterou jsem se znechucením odhodil do propadliště nenávratna. Nicméně to lze pochopit. Nemoc, kterou Michal prodělal je obrovský průser a je vlastně obrovské štěstí, že přežil. Stále mám naději, že se Michal vzpamatuje a předloží nám podobné lahůdky jako byly kniha Mráz přichází z Hradu či Andělé všedního dne.

Pavluskap
30.06.2016 1 z 5

Kniha mě celkem zklamala :( mám jinak knížky od Viewega ráda, ale tahle byla nic moc, vůbec mi to nepřišlo vtipné, začátek katastrofa, konec o něco lepší, ale celková dojem dost slabý.

Netopyr07
06.06.2016 3 z 5

Oddechová literatura, ale zajímavý vhled do stavu člověka po "kolapsu". Ta dula by mi neskutečně lezla na nervy :-) Místy sklouzává díky zvolené terminologii takřka do naučné literatury :-) Přirozeně typická kniha od MV, ale přece jen tam cítím změnu. Nedokáži přesně vyjádřit jakou :b

Delen
31.05.2016

Přečtěno "úhlopříčně"... jinak to snad ani nešlo...
když bych měla zhodnoti jedním slovem, tak nejvíc se mi nabízí slovo pozérská...
ani jedna hvězdička - ani za snahu, ta tam žádná nebyla.
Tohle snad Vievweg nemá za potřebí.
Ale třeba je chyba ve mě a já to nepochopila

KnihomolkaD
12.05.2016 1 z 5

Biomanželka se mi líbila. Biomanžel je horší. Byly zde situace, kterým jsem se zasmála, ale jinak nic moc.

Romi156
20.04.2016 1 z 5

Velké zklamání i při velmi nízkých očekáváních (už Biomanželka mě spíš iritovala,než uchvátila). Jestli ještě jednou přečtu "chi chi", patrně si přivodím nějakou nepěknou koronární příhodu. Jednu hvězdičku dávám autorovi za ineletkuální masochismus, v němž se utápí. Pro mne - už nikdy víc. A pokud "Mistr" (z)/(vy)plodí ještě Biodceru, případně Biodulu (a otevřený konec tomu bohužel nahrává), tak už beze mne coby čtenáře.

niknikita
08.04.2016 4 z 5

Když nic jiného, musím panu Vieweghovi poděkovat, jak se literárně svlékl do naha a šel s kůží na trh. Navíc odhodil chlapskou ješitnost a názorovou neomylnost realisty a nebál se to přiznat...

bongie
08.04.2016 1 z 5

Jedna velká nuuuuda...

Lenka.Vílka
02.03.2016 1 z 5

Biomanželka šla, biomanžel si zlomil nohu hned po prvním kroku. Už to ani vtipné nebylo...

Metcheque
23.02.2016 3 z 5

Pokud sebeironie překročí únosnou mez a stane se sebelítostí, zmizí humor. A ten samozřejmě čtenář od Viewegha očekává. Pokud si koupí Biomanžela a najde tam jen snůšku litanií nad tím, jak se ty ženský proti autorovi spikly, zůstane jen občasné uchechtnutí nad více či méně podařenou hláškou - a to je na nejčtenějšího spisovatele v ČR málo.

Tak jako tak nicméně trvám na tom, že Biomanželka, z níž Biomanžel vychází, patří ke klenotům autorovy tvorby a peskování ze strany kritiků za plytkost není úplně oprávněné.

Více má recenze v záložkách.

Mišmiš
10.02.2016 3 z 5

Tak pro mě velké zklamání. Biomanželka byla úžasná, toto velmi velmi slabý odvar. Dávám dvě hvězdičky a jednu navíc za snahu.

Karborund
10.02.2016 3 z 5

Vynikající projev sebeironie a asi i upřímné.Kdo z nás to dokáže.

Petula009
05.02.2016 3 z 5

První polovina knihy Biomanželka se nese v celkem pomalejším tempu a autorovo sebemrskačství dosahuje nedozírných výšek. Co je ale ironií, že samotný čtenář mu rozhřešení neposkytne. Ve stínu posledních dvou knih je Biomanželka zatím nejlepší a já upřímně doufám, že se nejčtenější český autor postaví na nohy a své hlavní téma - prasklou aortu, již brzy vymění za něco jiného.

janakova
27.01.2016

Nic horšího jsem dlouho nečetla. Přečetla jsem jen proto, že nerada odkládám knihy nepřečtené. Byla to ale fuška.

Hakl54
20.01.2016 1 z 5

Kdo jste četl Vieweghův Můj život po životě, tak již tuto knihu nemusíte číst. Zase se tu opakuje prasklá aorta tentokrát Mojmírova. Až příliš sprostých slov a ustavičné chi, chi Duly. Je jasné, že prožité zdravotní komplikace pana Wiewegha musely jeho tvorbu ovlivnit, ale prosím pokud to jde napište již něco jiného.

babyboar
16.01.2016 2 z 5

S každou další knihou si říkám, že už to nebudu číst. Mám na seznamu k přečtení tolik lepších knih! Jenže nikdy neodolám a říkám si, co kdyby náhodou. Bohužel, ani tentokrát ona náhoda nenastala. Dle názvu jsem doufala, že vyprávění o aortě na 100 způsobů ho už přešlo po té, co se vyblinkal do dvou knížeček. Nuda, šeď, sem tam vtipno, tragično už nikoho nevzrušuje.

Bybyla
06.01.2016 5 z 5

Ja jsem spokojena, dekuju pane Vieweghu, ze pisete dal :-)

felia
05.01.2016

Od Viewegha dokážu podruhé přečíst pouze Báječná léta. Ostatní knihy považuju za prvoplánové, snažící se vlichotit ženskému vkusu. Nejhorší je jeho provotina - Názory... a na druhé místo v nudnosti dávám knihu tuto. Můj obdiv sklízí každý, kdo svedl poctivě přečíst a sledovat, jak se autor profňukává textem.

Sonia005
05.01.2016 3 z 5

Přiznám se, že asi půlku knihy jsem prožívala mírné zklamání. Na knihu jsem se velmi těšila, protože biomanželka mě velmi bavila. Ale nakonec se ten děj nějak vybral a ráda ji zase pošlu dál v rodině :) Zajímalo by mě ostatně, jak moc se vše zakládá na pravdě - hlavně povaha pana spisovatele :)