Biomanžel

Biomanžel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265849/bmid_biomanzel-e8c-265849.jpg 2 354 93

Biomanželka/Biomanžel série

< 2. díl

Biomanžel je volným pokračováním Vieweghova bestselleru Biomanželka, kterého se prodalo více než sto tisíc výtisků a dočkal se úspěšného divadelního zpracování. Známému spisovateli Mojmírovi praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou. V životě ji navíc čeká ještě jeden doslova koperníkovský obrat a překvapivým veletočem prochází i sám Mojmír. Vypravěčkou tohoto autobiograficky laděného příběhu je podobně jako v Biomanželce dula, jejíž sžíravost je i nadále nemilosrdná, ale zdá se, že také ozdravná…... celý text

TajemnýSmrad
04.05.2020 4 z 5

Biomanželkou jsem se protrápil, Biomanžel mě bavil. Po dlouhé době mě přišlo, že čtu od pana Viewegha něco upřímného, něco v čem s ním můžu souznít. Hvězdička dolů šla za hrané drsňáctví v některých pasážích (nebo alespoň mě přišlo takové falešné a zbytečné).

ctuacturad
10.02.2020 1 z 5

Smutek...

eva0772
26.09.2019 1 z 5

Celkem vyhozene penize

terijans
30.08.2019 3 z 5

Nepřijde mi to jako úplný průšvih, jak je hodnoceno níže. Ano, jsou lepší autorovy knihy, ale tady oceňuju upřímnost a otevřenost. Podruhé nepřečtu, ale jsem ráda, že jsem dočetla.

Ales.BD
30.07.2019 4 z 5

Slovní striptýz, jinak nazývaný "autobiografické prvky". Dobré postřehy a vtipy. Otravná spisovatelka, bachratá alternativní pseudofeministická dula je vypodobněná dobře, jen jsem nechápal, proč ji Mojmír ve své blízkosti vůbec toleruje.

jprst
29.07.2019 1 z 5

Po delší době jsem zkusil opět něco z autorovy tvorby se zjištěním, že pokles úrovně jeho tvorby pokračuje, takže mezi jeho příznivce se určitě nevrátím. Autorovi to jistě vadit nebude a já si ušetřím čas na četbu jiných, a jsem přesvědčen, že mnohem kvalitnějších, knih.

vydrata
18.06.2019 2 z 5

Ufňukaná a nenadchla .

Ersie
23.05.2019 odpad!

Biomazelka byla aspon vtipna.Biomanzel je ubohy,o nicem, extremne vulgarni. Postava duly-vypravecky je velmi nesympaticka. Vadily mi neustale vsuvky v textu typu: To jsem to dobre napsala, to jsem mu to nandala,chi chi apod.-prislo mi,ze autor potrebuje sam sebe presvedcit,ze to dobre a vtipne napsal. Bohuzel nenapsal.

Malina20
08.05.2019 5 z 5

Docela mě udivují předchozí recenze. Mě román bavil. Nestává se mi to často, ale během čtení jsem se několikrát hlasitě smála. Přišel mi vtipný, i když autor má poněkud ostřejší humor a ten nemusí sednout každému.
Já jsem se opravdu bavila!

Kamiliana
21.02.2019 1 z 5

A přitom stačilo téma zpracovat jako povídku... 171 stran textu je uměle natahováno, navíc z pohledu duly, která by mohla bojovat o titul nejnesympatičtější postavy na světě.. Mělo to být asi vtipné a ironické. No, bohužel je to jen trapné.

mirkavranka
27.01.2019

Po par strankach knihu odkladam. Nesedi mi zpusob, jakym je vypravena. Dula je velmi nesympaticka a prilis zaujata. Pochybuji, ze by se kvalita knihy zvedla, takze docitat nebudu.

Honey19
22.11.2018 1 z 5

Tohle mě vůbec nebavilo. U Biomanželky jsem se i docela nasmála, ale tohle bylo lítostivé a trapné.

ArwenEvenstar
04.04.2018 1 z 5

Po přečtení Biomanželky jsem od pokračování neměla žádná velká očekávání (naštěstí). Vypravěčka dula mi v této knize lezla na nervy ještě víc než v prvním díle, a to jak osobností, tak stylem vyprávění. Její neustále chi, cha a he mě neskutečně iritovalo. Vadilo mi i její předjímání děje. Co však bylo nejhorší, neuvěřitelně velké množství vulgarismů. Na ty jsme u Viewegha sice zvyklí, ale čeho je moc… V knize jsem naopak postrádala humor a vtip. Konec knihy to sice vylepšil, ale i tak to byla dost mizerná četba.

Stoklaska
30.03.2018 odpad!

Z Viewegových knih jsem četla spíše ty, které napsal v první polovině své kariéry. Proto mě šokovalo, jak je tato kniha špatná. Nelíbil se mi vulgární styl psaní, pořád jsem čekala, kdy se úroveň knihy zvedne. Pokud jsou tyto zápisky autobiografické, možná nás mohl autor ušetřit. Ráda bych si na něj ponechala aspoň trochu pozitivní názor...

MartasR
08.03.2018 odpad!

Nelíbil se mi styl jakým je to napsáno, navíc hrozně depresivní. Nedotčeno

Hospodyňka
16.02.2018 2 z 5

Dostala jsem darem. Přečteno a odloženo. Měla jsem z toho smutný pocit, bylo mi ho prostě líto.

Zdeňula
09.12.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, ale nějak mě neoslnila. Na můj vkus v ní bylo dost sprostých slov...škoda.

ŠtěpikB
27.10.2017 1 z 5

Největší Vieweghův propadák! Autor totálně vyčpěl, ztratil vtip a jeho vyprávění postrádá náboj. Biomanžel je sebelítostivý škvár, který bylo zbytečné psát.

Prilen
18.10.2017 1 z 5

Kniha mi nepřišla vůbec vtipná (jak bylo nejspíš místy záměrem autora). Naopak, jak už zde bylo zmíněno, byla ufňukaná a já bych ještě přidala - psaná sebestředným, sobeckým egoistou-jájistou. I přes to, že jsem ji dočetla do konce (nejsem zvyklá knihy odkládat nedočtené), nebavila mne a nudila. Po této knize už nemám chuť pouštět se do další knihy od Viewegha.
Možná jsem jen nepřišla na chuť tohoto autora.

Damato
14.09.2017 odpad!

Všimli jste si, jak sestupnou tendenci knihy autora mají? Kde je ta doba, kdy se na Viewegha dělal v knihovně pořadník....