wlado wlado komentáře u knih

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Čo sa Barbare Erskin nemôže vytknúť je jej schopnosť výborne opísať prostredie a postavy deja. Súhlasím s ostatnými hodnoteniami, že kniha bola veľmi dlhá a dej sa rozvíjal veľmi pomaly. Mnoho dejových línií sa neustále opakovalo a prelínanie historických postáv s tými súčasnými pôsobilo niekedy až humorne. Vysvetlenia sme sa na konci nedočkali a autorka nechala záver na úsudku čitateľa.

27.03.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Čítanie pre deti. Možno sa dá kniha zaradiť do žánru Fantasy, no s hororom to nemá nič spoločné.

27.01.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Carter vie písať. Dej je plynulý, dialógy majú logiku, no niektoré pasáže sú dosť nudné. Určite bude patriť medzi mojich obľúbených spisovateľov.

15.01.2020 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Skvele zoradené poviedky, vlastne novely. King je kráľ. Viac nemám čo dodať.

10.11.2019 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Určite zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, ale... na môj vkus príliš mnoho postáv a príliš mnoho rôznych dejov. Dej je miestami veľmi prekombinovaný, naopak niektoré pasáže sú veľmi napínavé. Autor sa snažil spojiť do jednej knihy viac ako dva deje, čo sa mi javí ako keby som čítal viacero kníh a preskakoval medzi nimi.

05.11.2019 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Levin píše pútavo a pritom jednoducho - vety sú jasné na prvé prečítanie, netreba v nich hľadať podstatu, čo vlastne autor chcel povedať. Dej sa odvíja plynulo, no koniec sa mi zdal rýchlo ukončený. Určite by som novelu neradil medzi hororové tituly, na to tam bolo málo hrôzy. Každopádne príjemné čítanie.

31.07.2019 3 z 5

Podsvetie Podsvetie Dean Koontz

Opäť skvelý Koontz. Niektoré jeho knihy sú nezáživné, no túto odporúčam. Výborný popis postáv a deja, zaujímavý námet a skvelé spracovanie.

08.06.2019 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Výborný King. Román je miestami pochmúrny a realita pôsobí beznádejne.

07.05.2019 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Opäť výborná Tess. Kniha sa odohráva v dvoj časových rovinách, no prechod z jednej do druhej je nenásilný a dej plynulo pokračuje. Výborný opis prostredia, hlavne lekárskeho je u autorky už samozrejmé.

14.01.2019 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

K hororu to má určite ďaleko, pre mňa zaujímavá detektívka. Dej je dosť prepracovaný, no hlavný hrdina ma akosi nezaujal.

29.12.2018 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Výborná kriminálka s prvkami trilleru.

25.11.2018 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opäť skvelá Gerritsen. Jej knihy skutočne nenudia a každá je iná.

10.11.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

V podstate klasická kriminálka. Nájdu sa kostry a začne vyšetrovanie... Záver je dobrý, skutočný triler. Celkove ma kniha neoslovila - prečítané a dosť.

13.03.2018 3 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Dobré čítanie, ako celá séria. Odporúčam. Záver oznamuje ďalší diel. Čo ma šokuje je, že anglickí detektívi naháňajú ozbrojených zločincov holými rukami !

25.02.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Spokojnosť. Darcy sa zlepšuje v popise prostredia a postáv. V knihe bežia paralelne dva príbehy, čo pridáva knihe na pútavosti. Záver trochu nadsadený, viac sa mi páčila prvá časť knihy. Odporúčam.

25.10.2023 4 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Výborný román pripomínajúci štýl Kinga. Trochu mi vadili dlhšie odbočenia od hlavného príbehu, no ako píše autor v závere knihy - je to jeho dielo a jeho rozhodnutie. Klobúk dolu...

17.09.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Kniha mi pripadala dosť zmätočná, množstvo postáv, striedanie časových rovín. Prvá časť ma preto nebavila a skoro som knihu odložil. Druhá časť bola lepšia, hlavne keď sa čitateľ dostatočne zorientuje v postavách. Odporúčam.

03.06.2023 3 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Pre mňa úplný prepadák. Nekonečné rozhovory o ničom, dej sa vlečie. Autorka používa množstvo odbočení, ktoré sú len na pridanie stránok, s príbehom majú málo spoločného. Množstvo postáv, a vzhľadom na podobnosť niektorých mien sa to pekne zamotáva. No a panenka,... Ak čakáte prvky tajomna a hororu, zabudnite.

10.05.2023 2 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Kniha sa dobre číta, no niektoré pasáže sú príliš dlhé a trochu nudné. Miestami ide pátranie úplne iným smerom ako je čitateľovi jasné. Záver klasicky akčný a strhujúci.

05.04.2023 3 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

prvá časť knihy je dobrá, má napätie. Druhá časť (prebiehajúce vyšetrovanie) je podstatne slabšia a kazí dojem z celej knihy.

07.12.2022 3 z 5