Stepfordské paničky přehled

Stepfordské paničky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130676/stepfordske-panicky-130676.jpg 4 816 816

Psychologická novela amerického spisovatele a dramatika zobrazuje vztahy v dnešní americké rodině. Vypráví o mladé citlivé ženě, žijící ve zdánlivém blahobytu, jíž však požadavek, přizpůsobit se stereotypu středostavovské paničky,způsobí neurózu a nakonec vážnou psychickou poruchu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Stepford Wives , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stepfordské paničky. Přihlašte se a napište ho.

lulucinax
předevčírem 5 z 5

Na první pohled ideální městečko, ve kterém by chtěl bydlet každý. Jenže jak už to bývá nic není dokonalé, i když se to může na první pohled zdát. A z idylky se vyklube hororové scifi.
Kdysi jsem viděla film, ale kniha je také skvělá, možná i lepší. A nejsem si tak úplně jistá koncem filmu, protože jsem na závěr knihy byla překvapena. Rozhodně kniha patří k těm, u kterých se zamyslíte, protože má přesah. Je krátká a napsána velmi napínavě, takže ji slupnete jak malinu, ani nevíte jak.

alishek
21.04.2024 5 z 5

Naprosto skvěle napsané, postupně gradující příběh, který vás velice zaujme, takže knížku přečtete najednou.

hanka24
25.03.2024 3 z 5

Mě to nakonec trochu zklamalo. Znám přibližně ten příběh, tak jsem se těšila, že si trochu rozšířim znalosti. Ale spíš mám teď jen další otázky. Ano autor toho hodně nechává na představě čtenáře, což někdo jistě ocení, já úplně ten typ nejsem, a samozřejmě vse naznačené si dokážu domyslet, ale čekala jsem od toho mnohem víc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stepfordské paničky v seznamech

v Právě čtených7x