wiolca wiolca komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný, smutný, depresivní a těžký. Tak jako asi někdy život bývá. Moc se mi líbí u knih Aleny Mornštajnové, že člověk vidí pohnutky všech postav. Ví co je přimělo k tomu být takové jaké jsou. Škoda, že na konci nebylo ještě pár stránek navíc.

12.01.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nejlepší kniha, která se mi letos dostala do rukou.

10.10.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To byl takový krásný příběh. Pohlazení po duši. Pár dní jsem žila příběh Kyi a užívala si s ní první lásku, zklamání, pocity osamění, zrady...ale hlavně tu ohromnou lásku k přírodě. Myslím, že letos budu těžko hledat nějakou knížku, která tuto překoná.

07.02.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Můžu říct u knížky, že skoro 600 stran je málo? U téhle jo. Už když jsem ji četla, jsem věděla, že až jí dorazím bude mě to štvát. Byla to fakt skvělá jízda. Dávkovala jsem si ji, co nejdéle to šlo vydržet. Ale spíš to bylo tak, že jsem celý víkend popocházela po bytě s "Nožem" v ruce. Za mě nejlepší kniha letošního roku. A co mě moc těší je, že konec je parádně rozehraný pro další pokračování.

26.11.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Takže pěkně do dvou do rána, dokud jsem ten konec nedocetla. Nová kniha od Lenky mi udělala ohromnou radost, protože její knihy to je prostě nostalgie. Mohla by se zase vrátit k častější frekvenci vydávání. A jinak k hodnocení samotnému. Líbila se mi moc. Je to její obvyklý styl. Samozřejmě mě navíc moc potěšilo, že věk hlavní hrdinky je mi blízký. Moc hezký čtení.

08.06.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasný. Kdo nečte přichází o hodně. Tentokrát jsem se mohla podívat na Mars a zažít boj o přežití. Je fakt, že spoustě technickým věcem jsem vůbec nerozumela, takže i kdyby tam byly bláboly, tak nevím ani ň. Ale příběh to byl perfektní. Líbila se mi Markova houževnatost a optimismus s kterým šel pořád dál. Budu teď muset zhlédnout i film.

03.09.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornstajnova je opravdu skvělá spisovatelka. Příběh jsem hltala a knížku odkladala dost nerada.

27.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Asi nemá cenu psát něco víc, než už tu je.
Snad jen že mě ten příběh opravdu zasáhl.

24.11.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry ve vší parádě. Za mě teda jako jo. Výborný, napínavý, konec mě překvapil. Čekala jsem sice ještě něco, ale podezření padalo trochu jinam. A těším se na další díly. Ne že Harry zase zmizí. Spoiler: mám takový pocit, že to těhotenství Katrine k něčemu trochu nahrává a že z toho zase bude drama v další knize. Že jo, že jo?

16.07.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Výborně se mi četla. Příjemně strávené odpoledne na pláži s Babovkami. Líbilo se mi vzájemné prolínání příběhů. U každé z těch postav jsem cítila jakési pochopení. Je tam hezky vidět, ze není nikomu co závidět, protože každý máme to svý, co si životem vláčíme. Nakonec mi ale nejsmutnější přišel život paní Dobrovolné. Nebo mi ji aspoň bylo nejvíc líto. Její příběh byl zvláštně zakončený, ale v mých představách se z toho dostala a teď někde v knižním světě randí se Zdeňkem ☺

11.07.2017 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Při čtení mě párkrát napadlo, že některé z jeho předešlých knížek se mi líbily víc. Ale nakonec jsem spokojená i s touhle. Jak už jsem si všimla, Hartl se prostě buď líbí a nebo nelíbí. Jeho styl je specifický, ale o tom nemá smysl psát. Je fajn, že se každému líbí něco jiného. Já mám z knížky takové pocity, že se nikdy nic nemá vzdávat, že i když to někdy vypadá sakra na prd, tak ono prostě zase bude líp. Jo, přesně to si z té knížky odnáším. Naděje tu je vždycky, jen se ze všeho nepokládat.

"Takovej je život. Vždycky se najde něco co tě sere. Když se na to moc soustředíš, nemůžeš bejt nikdy v pohodě."

09.01.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Aspoň, že tenhle příběh dopadl dobře. Ale jak píše pan Kupka na konci, kolik těch příběhů skončilo v neoznacenych hrobech. Je to první knížka, kterou jsem na tohle téma četla. Nemohla jsem se odtrhnout, emocne to se mnou mavalo. Člověk si jen říká, jak se tohle mohlo dít...a vím že toho je spoustu dalšího, nad čím zůstává rozum stát. Potěšilo mě, že se Věra i Naďa po tom všem dokázali začlenit do života a mohly založit i vlastní rodiny. Že přesto všechno zůstaly duševně zdravé a neztratily naději.

19.11.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Právě jsem dočetla. Před časem jsem viděla film a věděla jsem, že si tu knížku musím přečíst. Vzbudila ve mě spoustu emocí. O to víc, že je to biografie. Je to pro mě obdivuhodná žena. Tak trochu jí tu odvahu závidím. Věřím, že to byla výborná terapie a životní zkouška.

06.06.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

První část knihy se mi celkem táhla, ale asi od okamžiku kdy se Ilan přidala k 25 jsem knihu těžko odkládala. Skvělý čtení, napínavý, krásně promyšlený svět, který mě pohltil. Těším se na další díly.

23.02.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Opěta Liane nezklamala. Příběh tří žen, který se na chvíli protne a ovlivní jedna druhou. Tři ženy, které jinak nemají zdánlivě nic společného. Knihu jsem začala číst s tím, že ji budu asi číst delší dobu. Říkala jsem si, teď nemám moc na čtení čas. Ale omyl. Když mě kniha chytne, tak se těžko odkládá.

25.05.2019 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Já teda musím dát pět hvězdiček. Prostě mě to vyloženě bavilo. Ale ten konec? Já si pořád říkala, to je divný, už jen pár stránek, to mi nějak nejde dohromady, že by to bylo takhle utnuté. A ona první část :D Sakra. Potřebuju vědět jak to dopadne. Bezva letní čtení.

04.08.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nečetla jsem si předem žádné recenze a udělala jsem jedině dobře. Knížka se mi moc líbila a Hartl se začíná řadit mezi mé oblíbené autory. Brečela jsem, smála se, fandila Jáchymovi i Verče ať to všechno zvládnou. Je pravda, že konec mi přišel už trochu překombinovaný, ale čtení mě bavilo. Zas po dlouhé době, kdy jsem četla do 1 hodiny v noci a ráno po otevření očí rovnou šahala po knížce a v posteli zůstala do půl 12 :)

13.03.2017 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Knížku jsem nemohla odložit. Nedalo se přestat číst, ačkoliv to hezké čtení není. Je mi z toho smutno.

31.10.2021 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Moc hezká vánoční "pohádka", kdy konec pohladi po duši. A kdy jindy si ji přečíst než o Vánocích.
P.S.: Kdo by jí teď sháněl, mají ji v levné knize za pár ☺

25.12.2018 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Zajímavé čtení. Některé informace pro mě byly nové a zajímavé. A kdo by řekl, že se u knížky s takovým tématem budu i smát. Hezky, čtivě a zábavně napsané.

04.01.2017 4 z 5