WildEv WildEv komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Závažná témata pod rouškou dějin. Čtivou formou psané. Rozhodně by se měla objevit v povinné četbě středních škol. Ačkoli nemám ráda děj, kde se čtenář setká s více časovými liniemi, tohle byla bomba!

03.05.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem tento rok přečetla. Ruta Sepetysová opět nezklamala a opět dokázala, jak pestře si umí vyhrát s jazykovou stránkou. Mimo jiné se mi líbilo, že byl příběh líčen z několika úhlů pohledu několika hrdinů této knihy. Nešlo to nepřečíst jedním dechem, protože autorka píše nesmírně poutavé příběhy.

02.06.2023 5 z 5

Těch 5 hvězdiček mi vlítlo omylem. Chtěla jsem tam naopak kliknout na nulu., protože mi to příjde jako dost laciná a nesmyslná komedie plná přiblblého amerického humoru bez myšlenky. Přiznám se, že jsem ji přes veškeré úsilí nedočetla celou. Je zbytečně tlustá a zdálo se mi to jako naprosto zbytečná ztráta času.

27.07.2020 odpad!

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nemůžu si pomoci, ale celé se to tak nudně táhne bez jakékoli myšlenky a ten jazyk taky nic moc. Vůbec mě nezaujala a to mi všichni říkali, jak je to skvělá kniha a že si ji musím přečíst. Ano, musela jsem si ji přečíst, abych zjistila, že je to na můj vkus celkem průměrný pokus o dost naivní dílo bez přesahu. Nerada mám ale nedočtené knihy, tak jsem se donutila ji dočíst až do konce. Naivně jsem si myslela, že ten problém bude otázka jen pár stránek. Bohužel ne.

27.07.2020 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Velmi čtivě napsaná kniha na poněkud děsivé téma. Neměla by chybět v žádné domácnosti, protože se od ní už neodtrhnete.

03.05.2023 5 z 5

Poutavé čtení plné objektivních informací.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kultovní kniha mého dětství. Myslím si, že se dá číst v jakémkoli věku. Nedá se od ní odtrhnout a je vám líto, když dočtete poslední stránku.

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Docela tvrdý a nekompromisní naturalismus. Příběh chlapce vás dostane a donutí k slzám. Soustředíte se plně na četbu, nevynecháte jediné písmenko. Když si představím, že takových dětí, co zažívají podobné hrůzy denně je více, dělá se mi zle.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Perfektní! Viděla jsem před tím ještě film. Proto jsem si knihu půjčila. Samozřejmě že je 100x lepší jak film, který byl už tak super. Další z těch, která ulovila mé srdce.

14.05.2020 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Přijde mi to poněkud přehnané. To aby si člověk před dítětem s prominutím ani neuprdl. Jo, s některými pasážemi souhlasím, spousta z nás žije ve stereotypech, neříkám, že já ne. Sama se zajímám o alternativní způsoby výchovy, ale tohle už je na mě asi trochu moc, nebo jsem do tohoto bodu možná spíše ještě nedospěla, třeba někdy později. Ano, je důležité, aby dítě bylo šťastně, spokojené samo se sebou, mít nějaké hodnoty, ale k těm se dá dostat i jednoduše tím, že své dítě milujete a přijímáte jaké je.

20.05.2020 1 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Vzpomínka na dětství, kdy mi ji četla máma a já obdivovala toho malého klučinu, jakou má fantazii a ke hře mu stačí obyčejné ouško od rozbitého hrnku.

19.07.2023 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Když si vzpomenu na ty roky strávené po dovolených v okolí Malé a Velké Fatry ... Kniha se moc dobře četla, dýchla na mě tamní atmosféra podkreslena navíc duchem, zajímavý styl psaní, napětí a temná mrazivá atmosféra. Perfektní četba.

27.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super kniha plná inteligentního humoru. Během četby jsem se válela smíchy.

20.05.2020 5 z 5

Velice čtivá odborná kniha, která podává reálný pohled na současnou situaci s používáním moderní techniky, hlavně dětmi. Občas mi přišlo, že se píše pořád o tom samém, akorát jinými slovy, ale knihu rozhodně doporučuji přečíst, hlavně těm, kteří nedají mobil z ruky.

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Ačkoliv prvních pár stránek a vyprávění o životě v klášteře mě příliš nezaujaly, příběh velmi rychle vtáhl a od knihy jsem se nemohla odlepit. Jazyk je takový hodně syrový a při popisu některých krutých zážitků se až obracel žaludek. Obdivuji autorovu pozitivní mysl, že dokázal po takových útrapách tyto vzpomínky takto vstřebat a předal dál. Zároveň žasnu nad tím, s jakou odvahou se na útěku vydával i mezi lidi. Já bych se asi zbaběle někde schovávala v hloubi lesů. Ačkoli znám jazykově lépe zpracované knihy s tímto tématem, dávám plný počet bodů a doporučuji přečíst.

14.06.2023 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Kniha začínala tak nevinně, že jsem si říkala, proč se objevila v žánru horor, když ten milý chlapec tak krásně líčil, jak si se svými vrstevníky hráli u řeky a takový vcelku poklidný život dětí na vesnici. Postupně však příběh začal nabírat na brutalitě a říkala jsem si, že tohle může číst jen psychopat se sadistickými sexuálními úchylkami, že tohle přeci nejde přečíst, ale sama jsem se od četby nemohla odtrhnout, ne protože by se mi ten příběh líbil, spíše jsem čekala, kdy už konečně bude Meg a její sestra v bezpečí a že násilníci budou potrestáni. Z toho, co byla nucena dívka vše nechutného podstoupit se mi dělalo fyzicky zle a ještě se třesu. Kniha není pro slabé žaludky.

04.08.2020 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tato kniha rozhodně patří k jedním ze základních kamenů vzdělání. Četla jsem ji, když mi bylo 10 a byla to krása!

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Velmi zábavná kniha, avšak s vážným tématem. Obsah zajímavý a naprosto top je jazyková stránka. Mám ráda, když se autor ponoří jak do děje, tak i do jazykových prostředků. Tady to Autor s velkým A zvládl naprosto bravůrně. Perfektní podobenství na dost vysoké úrovni, ne-li té nejvyšší.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kdybych psala delší komentář, tak bych zopakovala již hodně z toho, co tu bylo napsáno. Naprostý souhlas s tím, že povinná četba to není jen tak nadarmo a v mnoha směrech je ta myšlenka nadčasová. A moc dobře se četla, jako všechny knihy od Čapka.

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Není to sice pro mě úplně čtivý a jazykový klenot, avšak podává komplexní obrázek o našem premiérovi. Je fajn, že Kmenta kromě svých zkušeností s tímhle lotrem zmiňuje i práci jiných novinářů. Hlavně se celá kniha opírá o holá fakta. Rozhodně to není čtení na dobrou noc a chce se to hodně soustředit, ale rozhodně knihu doporučuji přečíst všem.