wielka wielka komentáře u knih

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Nie zla kniha, ale akosi som sa nevedela dockat konca. Katy mi pripadala trosku nesvojpravne a carovna premena Richarda zasa nebola az taka uveritelna. Seria BAM je u mna ovela lepsia. Som vsak zvedava na Kontrakt 2.

27.01.2022 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Melanie to ide. Dalsia dobra kniha v oblubenej serii. Ale ano, bolo to podobne tym predoslym... Ale bolo to prudko citatelne a presne take, ake to malo byt.
Veeelke plus za obalku Super buchty :-D Hoci v knihe bolo pisane, ze Halton ma chlpatu hrud.

18.01.2022 5 z 5

Zvodná Christiana Zvodná Christiana Jude Deveraux (p)

Hm... taka historicka romanca... akoze dobrodruzna, nebezpecna, romanticka, chcela byt aj vtipna... z nudy ok, ale druhykrat by som ju urcite necitala.

16.01.2022 2 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

(SPOILER) Vseobecne zaujimavy namet, dej rychlo plynul, postavy sympaticke, styl rozpravania citatelny. Cele zaujimave, napinave, s peknym koncom. Pekna trilogia.
ALE neviem, cim to bolo, mala som problem so sociopatom Lachlanom a trafenou Kierou. Vazne som nechapala Kieru, ako sa jedna inteligentna, vzdelana, rozhladena manazerka a majitelka podniku so zdravym rodinnym zazemim dokaze zamilovat do pana podsvetia, vydieraca a vraha v jednej osobe. A ako si so svojou moralkou dokazala ospravedlnit jeho zabijanie, podporovat ho a nakoniec si uzivat to, ze je sucastou tohto sveta a moze rozkazovat. Chore. Dalsia vec, co som nepochopila, on akoze vazne nedokazal inac sexovat, iba zozadu na stole a kmasat ju pri tom za vlasy? A vo vsetkych troch castiach posadnutost analnym kolikom ako priprava na jej prvy analny sex? Akoze to fakt?

11.01.2022 3 z 5

Zabuchnutá v knižnici Zabuchnutá v knižnici Kasie West

Tato kniha je podla mna presne pre pubertiacky. Presne tento styl som citala davno, pradavno, ked som chodila do zakladnej. Samozrejme, nebolo to take moderne, s mobilmi a pod. Ale tie myslienky a neistoty su stale rovnake. Ked som si spomenula na to svoje 'nastrocne' ja, tak som usudila, ze je to celkom prijemna kniha pre danu vekovu kategoriu.

07.01.2022 2 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Trochu ina kniha, ako byva u Sariny zvykom, ale iba temou zdravotneho postihnutia. Postavy sympaticke, dej predvidatelny, vsetko fungovalo tak, ako malo.

30.12.2021 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Celkom mila knizka. Ranino tajomstvo ma prekvapilo a bola som zvedava, ako na tom autorka popracuje. Urobila to presne tak, ako som cakala. Pekny koniec. Ale ved, co ine by sme v tomto zanri ocakavali, vsak? :-)

26.12.2021 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

S prvou polovicou knihy som mala trochu problem. Nekonecne ja-rozpravanie, nekonecne opisy okolia, myslienok hlavnej postavy, absencia dialogov... V druhej polovici konecne prisli aj dialogy. Je to o bolesti a uzdravovani sa. Zaver mi prisiel taky nejaky urychleny a skoda, ze nebol viac rozpisany. Nebola to zla kniha, ale pre mna malo dynamicka.

16.12.2021 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Musim priznat, ze prva cast o Jamesonovi ma bavila o trosku viac. Ale aj tak je to vydarena knizka. Tristan bol milacik, sice uplne rozpravkovy, ale oblubila som si ho. Claire mala v zivote uz vela za sebou a napriek svojim neistotam, ci skor rokmi vybudovanym zvykom, mi bola celkom sympaticka.
Tesim sa na dalsiu cast.

10.12.2021 5 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Dlho som sa nedokazala zacitat. Namet bol aj celkom zaujimavy, ale Liam bol na svoj vek velmi infantilny. Asi to bol autorkin zamer, ale mne sa tie jeho repliky citali dost tazko. Shelby mi zasa prisla taka prostoducha, ako keby nemala svoju osobnost. Nie je to vyslovene zla kniha, ale mna asi nenasla v spravnom case.

05.12.2021 2 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Pekny pribeh. Sympaticke postavy, napatie medzi nimi a aj ta detektivna zapletka tomu dodala smrnc. Tesim sa na ten Tristanov.

18.11.2021 4 z 5

Údolie Údolie Bernard Minier

Zaujimava kniha, ktorej dej sa zauzluje, kruti, mota a hoci som takmer od zaciatku tusila, kto je pachatelom, na konci som sa pytala, a preco to vlastne robil? Minier je nadany rozpravac, jeho knihy maju vzdy co ponuknut.

"Stretneš aj plno úžasných ľudí. Musíš sa ich naučiť rozoznávať, lebo niekedy sa zlí ľudia vydávajú za dobrých… a dobrí ľudia sa môžu ukázať nepríjemní… Na to nie je pravidlo. Nezabúdaj však, že každá osoba, ktorú stretneš, každá udalosť, ktorú zažiješ, každá skúsenosť ti umožní rásť, naučí ťa veľa o tebe aj o iných… Že každý pád, smútok, sklamanie patrí do života, ale že bude aj veľa radostných, úspešných, víťazných chvíľ, ak sa poučíš zo svojich pádov, rozumieš?
Mathis usilovne prikyvoval. Panebože, prečo mu tak zvieralo hrdlo? Prečo sa musel ovládať, aby mu nevypadla slza?
– Pretože skutočná výzva je to, aby si mal rád sám seba, – dodal a uvoľnil si hrdlo, – aby si sa nebál alebo nehanbil za to, aký si, Mathis, ale aby si z toho urobil svoju silnú stránku. Možno sa ti budú vysmievať, možno ti budú hovoriť nepríjemné veci, pokúsia sa ťa ponížiť, udupať, pripomínať ti minulosť, budú chcieť vyvolať tvoj hnev, možno ti povedia, že ničiť, byť násilný a biť sa sú dôkazy sily a odvahy, ale to nie je pravda. Skutočná sila je byť sám sebou a nebáť sa milovať, najmä chrániť tých, ktorých máš rád, chcieť pre nich lepší svet, bez násilia, nenávisti a klamstiev. Často zakopneš a spadneš. No keď budeš mať v sebe tú silu, vstaneš a každý deň sa staneš silnejším a lepším."

13.11.2021 4 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Rychle, bezne, nenapadite a rychlo ukoncene.

07.11.2021 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mam velmi rada filmy aj knihy zo sportoveho prostredia a tato bola naozaj, naozaj pekna. Ano, mala som pocit, ze je to ako filmy Ladove ostrie, ale tie ja od detstva mozem pozerat vzdy, ked v TV idu :-) Takze tu si moja dusicka prisla na svoje. Ivan ako postava, ako clovek bol uzasny a Jasmine mala svoje vnutorne neistoty, no napriek tomu to bola bojovnicka, ako sa patri. Nechybal tomu vtip, nechybala tomu ludskost a ani laska, a to nemyslim lasku medzi nimi, ale jej najblizsich. Miestami ma to az dojimalo, co sa mne malokedy stava.
V porovnani s predoslou autorkinou "prekadenou" knihou Kulti, je S laskou, Lukov o ligu vyssie. Dakujem, skoda, ze sa neda dat tych hviezdiciek viac :-)

04.11.2021 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Pekny pribeh... aj ked ta nahoda je taka prilis vykonstruovana, ale ok. V druhej casti sa mi zdal dej natahovany, ale celkovo mi to az tak neprekazalo.
V tejto knihe som si vsimla, ze autorky vedia pekne popisat miesta - tie, cez ktore prechadzali Milo a Maddie.

29.10.2021 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Ale anooo, mila, vydarena, vtipna jednohubka. Bavila som sa. "Pane Bastardo" :-D :-D

25.10.2021 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Kniha sa ku mne dostala uplnou nahodou a dost som zvazovala, ci sa zacitam. Nakoniec som zacala a citala a miestami bojovala a cudovala sa a obcas nechapala... Pribeh sam o sebe je zaujimavy, ale Nancy mi casto liezla na nervy. Rovnako ako to, ze vsade, opakujem vsade boli same lesbicky.
Rozpravacsky talent sa autorke neda upriet, ale toto akosi nebolo pre mna.

23.10.2021 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

U mna ma tato kniha plny pocet hviezdiciek. Minimalne jednu vsak ma za miesto, kde sa dej odohraval. Od detstva ulietavam na vsetkom talianskom a tu som dostala vsetko - opis realii, natury, sposobov, jedla a aj reci.
Inak to bola kniha zaujimava, aj ked tema utecencov a terorizmu vo mne nejako specialne nerezonuje. Zapletka trochu popletena, vyborne popisane prezivanie zvukov Stefana. Ako celok ma kniha bavila, pacilo sa mi, ze Lincoln a Amelia odcestovali z New Yorku. Ale musim priznat, ze Deaver to vie aj lepsie.

10.10.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Kraaasne, ale pateticke a predvidatelne. Pacila sa mi postava Damiena a vtipne dialogy.
Ale vobec som si nepamatala postavy z Milovaneho nevlastneho brata :-(

26.09.2021 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Zaujalo ma vysoke hodnotenie knihy a sportova tematika, preto som sa rozhodla do nej zacitat. Hm... ked sa prekadime prvou polovicou knihy, ktora mohla by o polovicu kratsia a o nieco menej nudnejsia, tak sa dostaneme aj k nejakemu deju, ktory je fajn, ale nic neocakavane sa neudeje. Rovnako mi chybal viac prepracovanejsi epilog.
Uvidim, ako na tom bude S laskou Lukov.

22.09.2021 3 z 5