wielka wielka komentáře u knih

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Prva tretina nezazivna az no. Potom sa to vsak rozbehlo a bolo to napisane tak, ze som musela citat dalej a dalej. Take typicky severske.

22.04.2024 3 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Ked som s touto seriou zacala, tak uz teda pokracujem... Ale, hm, ako by som to, nepovazujem ju za nejaku hviezdnu. Postava Cory mi nie je prilis sympaticka, ale ako celok je to vcelku zaujimave. Trosku ma vsak rozculil koniec dielu o Romovi, pretoze podla mna vobec neskoncil :-) Jednoducho sa v zavere nieco udialo a dalej to pokracuje Nashom... (tak predpokladam, ze pribeh Cory a Roma sa uzavrie v tejto casti)

18.02.2024 3 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Prvy diel bol celkom v pohode. Tento druhy sa mi velakrat vliekol. Miesta, kde Ayden stale uvazovala a presviedcala samu seba o niecom, co niekedy ani nedavalo zmysel, boli nudne. Celkovy napad nebol zly, len som sa nevedela dockat konca.

26.01.2024 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Obalka velmi pekna. Kniha ako celok usla, hodi sa k vianocnemu casu, ale ako celok to nebolo nejake extra veldielo ani vo svojej kategorii.

17.12.2023 3 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Ako vianocna romanca citana v adventnom obdobi moze byt. Ale inak bezny pribeh, uplne nerealny, ale so sympatickymi postavami, ktory v podstate neprinasa ziadne prekvapenie. Preto asi rozpravka :-)

09.12.2023 3 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Ani roztomila, ani sexy a uz vobec nie romanca plna humoru. Napriek tomu, ze milujem knihy odohravajuce sa v Taliansku, tato ma rozhodne nezaujala natolko, aby som si to Taliansko v nej uzila. V podstate slaby pribeh, postava Avery jemne pripecena.... no nic, idem si pohladat nieco lepsie.

03.12.2023 2 z 5

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Na tento dlhy pribeh som bola velmi zvedava. Rowlingova ma zasa presvedcila, ze je skvela rozpravacka. Priniesla zaujimavy namet kresleneho serialu, online hry a od toho sa odvijalo vsetko ostatne. Nevyhla sa viacerym aktualnym temam "zivota" v online priestore na internete, sexualnemu obtazovaniu, rasizmu, ultrapravicovemu hnutiu, ableizmu a dalsim. Vzhladom na pocet stran prislucha knihe aj relativne vysoky pocet postav, ktore mali realnu identitu a dalsiu na internete. Miestami som sa stracala. Zaver sa mi zdal akysi rychlo ukonceny.
Zasa sme mohli sledovat aj sukromne zivoty Strika a Robin a ich vzajomny vztah. A... na dalsi vyvoj budeme zasa cakat do dalsej knihy :-)

28.10.2023 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Tak ja teda asi pojdem proti prudu. Nechapem tie vysoke hodnotenia. Na tuto knihu som bola zvedava, ale vobec som nedostala to, co som cakala. Namet vykradnuty, dynamika nic moc, vtip ziadny. Od zaciatku bolo jasne, ako to skonci. Pocit, ze som to uz citala, bol velmi silny, preto ma nic nenadchynalo a cakala som na koniec.

13.10.2023 2 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Zo zaciatku som si myslela, ze tato kniha nicim neprekvapi, pretoze sa dejovo prelina s Ronanovym srdcom. Prekvapit neprekvapila, ale dej bol originalom, prelinanie s predoslou knihou bolo iba na par miestach. Rodina nadovsetko. Miestami uz klise v tychto seriach, ale napriek tomu citam dalej. Melanie pise pre citatela pritazlivo a aj ked dopredu viem, ze to skonci dobre, musim skratka rychlo pokracovat. Postavy sympaticke, deti ako smeti... obcas aj vtipne situacie prisli... taka klasika.

07.10.2023 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Rozpravkove, sladke, krasne :-) Ale najviac sa mi pacila ta ludskost, ucta voci inemu cloveku, ochota pomahat, spolupatricnost vsetkych postav. Keby toho bolo viac aj v realnom zivote medzi ludmi...

30.09.2023 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Mne sa kniha pacila. Hoci je to typicka kancelarska romanca, ktora miestami nic nove neprinasa, ale je velmi pekne a citatelne napisana. Pacili sa mi strety Jaxsona a Graceinho otca a neskutocna ludskost jej mamy. Typicka Melanie.
Odporucam vsetky knihy citat v chronologickom poradi, pretoze v tejto serii je vela postav (resp. vsetky) z minulych a je tam vela prepojeni.

25.09.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Namet celkom slusny, ale dalo sa na nom popracovat trochu viac. Kniha ani prilis nenadchla ani neublizila. Postavy celkom sympaticke, ale cele to bolo take vlazne.

21.09.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Namet nebol zly, ale ako celok nic moc. Dalo sa to precitat, ale obcas to bolo nelogicke, take zvlastne.

19.09.2023 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Chytil ma akysi abstak po knihe od Galbraitha. Tak som si povedala, ze skusim Harryho Pottera :-) V case, ked zacali vychadzat knihy o Harrym, som bola tesne po maturite a nezacala som citat, lebo som sa nepovazovala za cielovu skupinu. Hahahaaaa, teraz, po 25 rokoch, uz vobec nie som cielovou skupinou :-D Ale kedze Rowlingova ma vo svojich detektivkach presvedcila, ze je skvela rozpravacka, chcela som si precitat aspon jeden diel Harryho. A teda nemam co vytknut. Naozaj je skvela. Pacilo sa mi, ako citatela oboznamovala s celkovym prostredim, postavami, postupne budovala dalej, skladala a kombinovala, rozvijala dej aj postavy, stupnovala napatie. Zaclenila mytologiu a rozohravala to tak, aby mala s cim pracovat v dalsej knihe. Super. Uz viem, preco vznikol ten osial. A to som nevidela ani jeden film.

16.09.2023 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Velmi vydareny, prijemny, oddychovy pribeh.

12.08.2023 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Oddychovka v pravom zmysle slova... cele je to jedno klise, ale pisane z pohladu chlapa, s humorom, takze som sa vobec nenudila.

24.07.2023 3 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Ako uz bolo niekde napisane, pribeh nie je az taky originalny, ale stylom pisania je zaujimavy, prudko citatelny a neda sa od neho odtrhnut. Mne sa to velmi pacilo.

21.07.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Tak toto bola sila. Na zaciatku, kym boli postavy male deti, ma to az tak nenadchlo, ale od "tej" udalosti som knizku nemohla odlozit. Precitene, napinave, prekvapujuce. Velmi vydarena knizka.

12.07.2023 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Smutnokrasne...

07.07.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Take trosku ine... alebo aj nie. Plne emocii, trochu prekvapive, prudko citatelne. Ja som bola spokojna.

28.06.2023 5 z 5