wielka wielka komentáře u knih

Peter Nagy pre deti Peter Nagy pre deti Peter Nagy

Knizku som kupila syncekovi preto, lebo tie zname pesnicky si pamatam zo svojho detstva. Pomaly si citame, spievame, paci sa mu blcha. A mna tesi, ze si pospevuje aj sam, ked sa hra s autickami. Knizka je naozaj krasne ilustrovana, Zuzka ma talent.

26.06.2022 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Ja vam neviem.... po predoslych seriach je tato, zial, slaby odvar. Rychle, povrchne, v podstate bez zapletky, nic sme sa o postavach nedozvedeli. Vyslovene rychlovka a velka skoda nevyuziteho potencialu nametu, ktory sa dal spracovat ovela, ovela dynamickejsie a do vacsej hlbky.

26.06.2022 3 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Prijemna a zabavna oddychovka, presne taka, ako sme u Vi zvyknute. Radim ju k tej casti vydarenejsich od Vi (pretoze u mna ma aj taku mensiu cast menej vydarenych a jednu nevydarenu). Postavy super, tento raz som fakt bola do Hudsona :-D

20.06.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Pekna kniha, trochu mysticka a prave to ma mierne iritovalo. Predosla kniha v serii bola podla mna ovela vydarenejsia.

10.06.2022 3 z 5

Žhavé léto: Hříšné povídky Žhavé léto: Hříšné povídky * antologie

Niektore poviedky s obohratou temou, niektore vydarenejsie a zo tri fakt vydarene. A to najlepsie, od Pauliny Świst, na koniec...

01.06.2022 4 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Nic moc a skoda casu. Namet by aj mohol byt zaujimavy, ale vobec nie je prepracovany. Postavy su len take naznacene, nedotiahnute opisy ci charaktery. Iskrenie a vtip ziadne. Cele neuveritelne, dej velmi jednoduchy, o hlbsej psychologii, co by v tejto knihe mohlo byt rozvinute, vobec nic. Neodporucam.

14.05.2022 odpad!

Sandy Sandy Melanie Moreland

Velmi pekne zavrsenie celej serie. Pribeh Sandy bol zaujimavy, bolo v nom vela veci na premyslanie. Osobne som vekovo trochu blizsie k chlapcom ako k Sandy, ale vela veci mi bolo blizkych. Co mi vsak prilis blizke nebolo, bol opis Jordana a jeho vykonov v posteli :-s

11.05.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Velmi pekny pribeh a napriek svojim mucham sympaticke postavy. Tieto autorkine samostatne romany sa mi tusim pacia viac ako tie zo serie.

09.05.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Zbytocne dlhe, ale pekne.

08.04.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Na dalsi pribeh s Martinom Servazom som sa celkom tesila. Musim sa vsak priznat, ze sa tato kniha u mna zaradila do kategorie "Minier to dokaze aj lepsie". Nebola vyslovene zla, ale ani extra vydarena. Namet bol zaujimavy, dej ubiehal celkom rychlo. Zaroven bolo zaujimave sledovat aj Martinov osobny zivot. Ale toto tvorilo tak polovicu knihy. Druha polovica bola tvorena autorovymi myslienkami o sucasnej skazenej a pokazenej dobe, mladezi a ludoch celkovo. Nevynechal ani politiku. Dej zasadil do obdobia pandemie covidu, co tam bolo niekolkokrat spomenute v podobe nosenia rusok a oznamovania opatreni. Nebolo to rozoberane, iba konstatovane a vobec mi to neprekazalo.
Myslim si, ze keby autor ubral z toho "filozofovania" a pridal na dynamike samotnej detektivnej zapletky, bola by to skvela kniha.

06.04.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Fajn oddychovka, trochu rychly koniec, ale inak prijemne citanie, odporucam.

26.03.2022 4 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Doteraz som autorove knihy hodnotila vlazne, nicim ma nepresvedcili ani nenadchli.
Ale stalo sa.... konecne sa stalo, ze Bezchybni su citatelni. Dokonca celkom fajn citatelni. Postavy su sympaticke, dej odsypa a dokonca bavi. Ano, je to predvidatelne, ale take celkom mile, pohodove...

21.03.2022 4 z 5

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Kniha bola celkom zaujimava, postavy boli sympaticke. Dej nebol uveritelny, resp. ta nehynuca laska k malickej Janicce. Neskutocne mi prekazali tie nekonecne zdrobneliny, ked sa pisalo o Jane. Ved to bola normalna zena, ako moze byt s vyskou 170 cm "droboucka"? Bola opisana ako nesvojpravne nevyvinute decko a to mi kazilo cely dojem z knihy. Ale inak akoze faaajn.

17.03.2022 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Neviem, ako presne ohodnotit tuto knihu. Jedno je iste, nemohla som sa dockat konca... tahalo sa to ako princeznin nos v Troch veteranoch. Namet nebol zly, ale to rozpravanie bolo take zvlastne, pre mna prilis opisne. Prijala by som viac dialogov a vtipu. Hlavne postavy mi boli sympaticke, ale tento styl pisania autoriek mi prilis nesadol.

15.03.2022 2 z 5

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Seriu budem hodnotit tu ako celok, lebo ide o jeden text rozseknuty na tri casti.
Je to pomerne citatelne dielko, ktore ma zaujimave zapletky. Casom ich pribuda a pribuda, az su v poslednej casti nahadzane jedna za druhou a nakoniec to posobi prekombinovane a neuveritelne. Hlavne postavy su sympaticke. Modroocka mi vsak niekedy liezla na nervy, lebo stale premyslala o zutekani namiesto pokusu o vyriesenie. Lincoln bol sympatak. Boli tam zaujimave vedlajsie postavy, najma komodor a stryko Magnus.
A chvalim jazykovu korekturu.

08.03.2022 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Velmi pekna, pohodova, vtipna a dynamicka kniha. Sympaticke postavy so spravnou davkou chemie medzi sebou. A konecne vidiek ako miesto, kde sa pribeh odohraval. Super.

27.02.2022 5 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Napriek nizsiemu hodnoteniu knihy som jej dala sancu. Pribeh nie je zly, ale bolo to cele nejake neprepracovane, motiv fiktivneho kralovstva bol nie prilis uveritelny, konflikt som v podstate ani nepochopila a uz vobec nie konecne rozhodnutie princa - jedinacika. Bola to prilis velka fikcia na to, aby tato kniha mohla byt dobrou knihou.

24.02.2022 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Zaujimavy pribeh o druhych sanciach zlomenych ludi napisany sviezim stylom. Super. Vydarena kniha.
Grace Shaw zo Sheridanu, ktora tuzi hrat.... velmi mi to pripominalo Grace Sheridan z Kdopak je ta zrzka. Nie dejom, ale tymi menami.

20.02.2022 5 z 5

Doktor k Vánocům Doktor k Vánocům Elizabeth Bevarly

Akosi sa ku mne dostalo, precitala som to. No, hm, tazko tento pocin hodnotit. Typicka harlekynka. Ak by tento namet spracovala napr. taka Melanie Moreland, bolo by to velmi dobre citatelne.

15.02.2022 2 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Po prvej casti, s ktorou som sa trochu trapila a nevedela som sa dockat konca, som hned zacala s druhou castou. Tato cast bola pre mna citatelnejsia a rychlejsie to ubiehalo. Napriek tomu nemozem dat plny pocet hviezdiciek, lebo to bolo az prilis presladene no a epilog bol uz uplne ako karamel.
Seria BAM je ovela lepsia a ked uz ju spominam, KONTRAKT 2 JE DEJOVO ZASADENY AZ PO REIDOVI.

07.02.2022 3 z 5