wiana82 wiana82 komentáře u knih

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Těžko pro mě si oblíbit tenhle svět a Justina, který chlastá kudy chodí, bere drogy a žádná žena před ním není v bezpečí...druhý díl si přečtu radši hned, když ho mám doma, jinak bych se k sérii už nevrátila.

03.07.2018 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Bylo to až moc předvídatelné, každý krok. Četlo se dobře, ale nejvíc jsem se těšila, až to dočtu, myslím, že i brzo zapomenu o čem kniha byla. Průměr.

11.06.2018 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Mám moc ráda Murakamiho tvorbu. Většinou je to u něj tak, že to, co se chce člověk nejvíc dozvědět, se nedoví a musí zapojit vlastní fantazii a to mě baví.

27.02.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tak jsem si myslela, že první díl si hezky skončí svatbou a někdy v budoucnu, časem, si pořídím druhý díl.....jenže těch posledních pár vět mě donutilo si druhý díl pořídit hned. Jak se Lila cítila, když uviděla ty svoje ručně dělané boty na nohách určitého muže, tak bych se cítila, já, kdybych se nedozvěděla, jak to bude pokračovat.

27.02.2018 4 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

U mě stále vede Hluboký hrob. I tak se moc těším na další díl.

18.02.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Duben - úplný souhlas, co se týká sexu v knize. Za mě by to tam vůbec nemuselo být a když už ano, tak ne takhle. Hodně jsem si oblíbila Manon, Elide i Lysandru a jsem ráda, že se mohu těšit na další knihu. Hodně čtivě napsáno.

25.01.2018 4 z 5

Lauren je vtipná, má nadhled. Jako by jí Lorelai byla napsána na míru. Jen mě trochu zklamala kapitola, kde se vrací k původnímu seriálu. Čekala bych víc zážitků z natáčení nebo zajímavostí o seriálu, pro mě zbytečná kapitola, moc mě nebavila.

17.01.2018 3 z 5

Cesta za velkým snem Cesta za velkým snem Lucy Maud Montgomery

Hvězdičku musím ubrat za těch prvních cca 100 stran. To nebyla Anna, na kterou jsem se těšila. Také ten překlad sem tam klopýtal, jako by překladatelka neznala první knihu a obálka knihy je naprosto příšerná, vůbec se ke knize nehodí a myslím, že spíš čtenáře odradí. Moc se mi líbilo setkání se slečnou Levandulí.

22.12.2017 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jedna z mých nejoblíbenějších literárních postav...Už dávno nepatřím do cílové skupiny a přesto se ráda k Anně vracím, asi je má spřízněná duše. Koupila jsem si nové nezkrácené vydání a "vychutnala" jsem si každý řádek. Miluju i seriál s Megan Follows, zahrála Annu přesně tak, jak jsem si jí představovala.

05.12.2017 5 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Silný příběh s pro mě překvapivým koncem. Čekala jsem všechno možné, jen toto ne. Při čtení mě často napadlo, v jak moc jiné době teď žijeme.

21.11.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuvěřitelná kniha plná silných emocí. Myslela jsem, že bude těžké ji číst, ale bylo to velmi velmi lehké! Zařadila bych ji mezi povinnou četbu. Já o tom, co se dělo v Litvě za války neměla ponětí. Příběh mě pohltil, myslím, že ve mě dlouho zůstane a jednou si přečtu znovu. Velmi doporučuji!

21.10.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Trvalo mi dost dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat lehce v postavách, ale když se tak stalo už mě kniha bavila. S Grace jsem soucítila, nemám tak dlouho od druhého porodu a různými podobnými stavy jsem si také prošla, i když ne tak extrémně. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy, průměr, ale za ten zajímavý popis poporodní deprese dávám nakonec čtyři. Taky mě zaujalo jak Connie smýšlela o lásce: Láska je rozhodnutí. Nic víc.

28.09.2017 4 z 5

Vzdálené hlasy Vzdálené hlasy Barbara Erskine

Zase jsem se ujistila, že povídky nejsou nic pro mě. Jen se začtu, už končí...A tady bylo dost povídek až moc krátkých...Líbila se mi Když kaštany odkvétají - pohled milenka, manžel, manželka - dobrá pointa. Jinak nic moc.

24.08.2017 2 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Mě se tedy kniha moc líbila. Já četla nejdřív Hluboký hrob, jehož příběh jsem za půl roku stále nezapomněla, jak se mi stává u mnoha jiných knih. Tentokrát jsem během čtení i dostala chuť sama zjistit něco o svých předcích.
Za mě velmi čtivé, napínavé, bavila mě historická dějová linie.
Upřímně se těším na další díl.

22.08.2017 5 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Ten konec v soutěži mě dostal - až mi bylo Briana trochu líto...Jinak prima čtení, zajímavé, vtipné postřehy, vrátila jsem se v duchu do studentských let...

16.07.2017 4 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Hezky zpracované, čtivé, dvě dějové linie...na tu historickou jsem se vždycky těšila trochu víc, protože Clare mě tak trochu "vytáčela"..znuděná bohatá panička bez jakýchkoli zájmů, která si neumí vyplnit den,..mě nevadí když manželka bohatého muže nepracuje, ale když nemá žádné koníčky, to opravdu nechápu...slepě poslouchala Paula, vše nechávala na něm...no hrůůůza...i když už mu pak několikrát řekla, že s ním nepůjde, stejně šla...
Líbí se mi, že se člověk i něco dozví z historie, ještě jsem si i pak četla nějaká fakta o Skotsku té doby.

17.05.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Mě osobně nejvíc dojala rovina vztahu mezi Johnem a jeho otcem. Jak ho John konečně pochopí a najde si k němu cestu...Pěkné čtení.

04.05.2017 4 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Nechala jsem si tento příběh trochu usadit a i po týdnu ho mám stále v hlavě, i když už jsem přečetla jinou knihu....líbilo se mi střídání vyprávění o Meně a pátrání J.Tayeta...přiznám se, že v jednu chvíli jsem si chtěla ponechat představu dobrého konce Meny a Dannyho a nečíst dál, ale nedalo se...příběh hezky graduje a když se konečně člověk dozví jak to celé bylo,...opravdu rodinná tragédie, kde každý může použít slovíčko kdyby.....kdyby třeba poslední dopis od Dannyho Mena dostala......kdyby Mary nedostala ten vzkaz...kdyby Mena nic neřekla své kamarádce....působivé, určitě si přečtu další jeho knihy!

05.04.2017 4 z 5

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Hezké to bylo, čtivé...ani mi nevadil ten začátek - důležitý pro vykreslení postav Hanka a Ellise...asi tak od půlky knihy se opravdu nedalo přestat číst...vemi ráda si přečtu i jiné knihy od této autorky.

04.04.2017 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Musím napsat, že příběh Iry a jeho ženy Ruth mě hluboce dojal...a myslím, že jen tak nezapomenu...Nedávno padla v jednom pořadu v televizi otázka - čeho se lidé nejvíc bojí, pokud jde o stáří...a mě hned napadlo samoty...I když se Ira dožil požehnaného věku, neměl už několik let nikoho blízkého, pro mě hrozná představa...a moc se mi líbil dopis, který se četl při aukci po prodání obrazu Ruth...

21.03.2017 4 z 5