WaN635 WaN635 komentáře u knih

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Příběh, i přes svou tragiku, se mi líbil, kniha se četla sama.
Vyprávění bylo poutavé, smutné a přitom jsem pořád měla pocit, že se to musí zlomit a přijde obrat. Naštěstí se tak stalo a konec byl nakonec dobrý.

13.12.2021 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Nemůžu jinak než dát za 5 hvězdiček. Každým dílem Timothy zvyšuje svou kvalitu. Kniha má spád, je čtivá, zábavná. Párkrát jsem se opravdu od srdce zasmála. Doufám, že bude další díl, neboť Timothyho sarkazmus by mi velmi chyběl.

18.08.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Jako tohle jsem vůbec nečekala. Za mě naprosto super. A i když bych ho doma nechtěla, za mě Prévit super :)

06.07.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Nemůžu jinak než dat plný počet hvězdiček. Kniha se nedala odložit,přečtená na jeden zátah. Kate mám ráda, její postava se vyvíjí a její vztah s Johnem klape.
Těším se na další díl

28.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Co říct k napsanému silnému tématu a již nebylo napsáno níže.
Kniha po skvělém prvním díle, snad ještě zvýšila kvalitu. Příběh rodiny je silný, rozvíjející, bolestivý. Knihu jsem musela několikrát odložit, jak mi bylo chvílemi úzko.
Silný čtenářský zážitek, nad kterým budu přemýšlet ještě nějakou dobu

14.02.2021 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Málokdy se mi stane, že čtu knihy jednoho autora za sebou. Většinou knihy potřebuju proložit jiným autorem, ale zde sotva jednu knihu doctu, už beru do ruky další a vůbec mi nevadí, že sérii nečtu postupně.
K samotnému příběhu, kniha byla napínavá, nešla odložit. Kate i Johna mám ráda a velmi jim fandím.

14.12.2020 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Eriku zbožňuju, ale tento příběh mi přišel slabší než ty předchozí.
Z Eriky je padesátnice, v soukromí jí to poměrně klape, ovšem v práci je nedoceněná, což si sama uvědomuje.
Příběh byl zajímavý, promyšlený, ale já nevím, nějak mi to úplně neklaplo, kdyby pachatel neudělal fatální chybu, tak na něj vlastně nepřijdeme.
A i přesto, že mě tento díl úplně neuspokojil, tak je toto dílo mnohem lepší než knihy jiných autorů.

27.04.2024 4 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Na tento díl jsem se moc těšila a opět jsem byla více než spokojená.
Lottie si s případem úplně zbytečných obětí poradila se ctí a nakonec vyšinutého vraha dostala.
Za těch devět dílů udělala Lottie obrovský skok dopředu, od alkoholičky polykající prášky jsme se posunuly k ženě, která má co nabídnout.

13.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Osmý díl a opět detektivka jak cumel.
Trinity mi vesměs leze na nervy, ale tady jsem fandila, ať to s ní dopadne dobře.
Jossie jede, její brilantní myšlenkové pochody mě baví a příběh vždy posunou dopředu. Zbytek týmu tady hraje druhé housle, ovšem snaží se Jossie statečně sekundovat.
Postava agenta byla obohacující, něco mi říká, že jej ještě uvidíme :) .
Těším se na další díl.

28.02.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Na začátku knihy jsem si říkala, že to nebude nic pro mě, ale spletla jsem se a nakonec se z toho vyklubal velmi dobrý thriller.
Byla jsem natěšená, jak kniha dopadne, doufala jsem, že pro Davida dobře.
Karty byly jasně rozdány a situace vypadala beznadějně. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení. Co mě mrzí, že nebyly zodpovězeny všechny otázky.

10.01.2024 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Ach jo, to jsem si zase dala ....
Příběh dvou dospívajících dětí, mě chytil za srdce. Postupné rozkrývání příběhu mě drželo u čtení až do konce.
Při čtení jsem se chvílemi usmívala, chvílemi mračila (jak mi to postupně docházelo) a konec jsem proplakala.

14.10.2023 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Druhý díl se mi zdál snad ještě lepší než díl první.
Agentka Laurel a ranger Huck jsou skvělá ústřední dvojice.
Případ, který spolu tentokrát řeší je mimořádně náročný a podezřelých je více než dost.
Z Abigail mám husí kůži a nemám ji ráda.

Zaslouženě se tato série dostala do mých oblíbených, snad vyjde brzy další díl.

13.10.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tak toto byl vstup do série jako hrom.....
Oba hlavní hrdinové byli v minulosti nespravedlivě uvězněni a tato nespravedlnost, která ovlivnila jejich životy, je jejich hnacím motorem.
Madison je mi obzvláště líto, umím si představit jak trpí ztrátou syna. A dokážu se vcítit i do averze Nata vůči policistům, i přesto,
že já mám policisty v knihách ráda za ,,hrdiny,, , špatně snáším, když je pachatelem policista.
Příběh samotný byl opravdu skvěle poskládaný, stupňující se napětí i postupné odkrývání příběhu mi sedlo.
Příběh Anny byl srdcervoucí, dokud nebylo jasno, jsem ji možná i chápala. Každopádně to, jak byl příběh vystavěn se mi fakt líbilo, knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nedočetla.
Tak jdu se vrhnout na díl druhý, neboť mě zajímá vyvrcholení Madisonina příběhu, kde doufám, ne přímo ve šťastný, ale aspoň uspokojivý konec.

23.09.2023 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Tak tahle knížka mi opravdu sedla.
Příběh tří dospívajících dívek se četl úplně sám, jejich postupné a prohlubující se přátelství mě vzalo u srdce.
Každá z dívek byla úplně jiná a přitom mi byla každá z nich blízká a mám pocit, že z každé z nich jsem si něco vzala.

12.09.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nevěřila jsem, že dám knihu na 2 zátahy, ale nemohla jsem ji odložit.
Vraždy a zločiny byly odpudivé, zvrácené a děsivé. Ale i tak jsem pokračovala ve čtení.
Vložená linka Jess a Griffina se mi moc líbila, fandila jsem jim.
Když už jsem byla na konci a myslela, že už mě nic nepřekvapí, tak jsem dočítala s otevřenou pusou a za ten konec právě hodnotím plným počtem.
Doufám, že bude pokračování.

27.07.2023 5 z 5

Krysta Krysta Petr Sagitarius

Jak řekl major Saran: ,,Kurva, do piči,, nemůžu jinak než dát za pět . Ostravsko je holt kraj rázovitý a mluva taktéž :) . Bez mučení přiznávám, že se mi po malém a rázném majorovi stýskalo. Tento díl se velmi povedl, doufám, že se brzy s Romanem, Lenkou, partičkou z Ostravy setkáme.
PS: chyběla mi Muška a její slovní přestřelky s Romanem.

20.06.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tahle kniha, to bylo něco....
Příběh Quinn a její rodiny byl neskutečně smutný, opravdu mě vzal za srdce.
Luc byl v tomto díle poněkud upozaděný, Ava byla hlavním tahákem knihy.
Bylo zde tolik zbytečně zemřelých a celkově příběh knihy pro mě byl vskutku depresivní.
A i přesto, že jsem knihu chtěla několikrát odložit a zpracovat to, tak jsem pokračovala až do šokujícího konce.
Nikde jsem se nedočetla, jestli bude série pokračovat, ale já věřím,že příběh Luca a Ave se nějak ukončit musí ...

27.05.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Nebyla to taková topovka jako série Nejsem mrtvá, ale taky super.
Anotace knihy mě navnadila a kniha mě bavila.
Samotný příběh Reni byl děsivý, nedokázala jsem pochopit, jak může rodič své dítě zatáhnout do takové ,,hry,,.
Daniel byl uzavřený a po seznámení se s jeho příběhem, není divu ..... Snad i jeho příběh bude mít svůj (jakýkoliv) konec.
Kniha měla několik zvratů, žádný jsem popravdě nečekala a líbily se mi.
Pokud bude mít kniha s hlavními hrdiny pokračování, ráda si přečtu.

22.09.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Knihu jsem začala číst a vlastně jsem od ní noc nečekala a možná proto jsem ji nakonec nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla i poslední stranu. Příběh střídal pohledy tchyně Diany a snachy Lucy a to jak od jejich prvního setkání až do současnosti a zároveň se prolínala současnost a minulost.
A musím říct, že obě mi byly sympatické a přirostly mi k srdci, i přesto, že k Dianě jsem si musela najít cestu.
Nettie mi bylo líto, Ollie se stal chlapem až v pozdní dospělosti. Zřejmě si přečtu další knihu autorky.

13.09.2022 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Sérii jsem nečetla postupně a tento díl čtu jako poslední. Konečně jsem se dostala k tomu, proč byl He*** odejit ze svého místa. (A upřímně nepřišlo mi,že zrovna v tomto dílu provedl něco tak hrozného).
No, k samotnému příběhu, ten opět stál za to. Já prostě Davida zbožňuju, jak se chytne každého smítka a to postupně vypracuje, propojí až dá nakonec smysl něco, co ze začátku vůbec jako stopa nevypadalo.
Ovšem, pokud bych byla zadavatelka případu, zřejmě bych byla na konci stejně rozpačitá jako Julia.

08.08.2022 5 z 5