WaN635 WaN635 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Uff, to ale bylo chvílemi těžké čtení.....
A zároveň to mělo přeslazený konec, ale po tom, jak byli Anežka a Tomáš zkoušení životem to odpouštím.

U takovýchto knih mám ráda, když mě i něčím obohatí a zde se to splnilo do puntíku! Baťův Zlín a historie závodu byla super.

10.07.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uff, co napsat ke knize ze které Vás bolí u srdce a nutí Vás přemýšlet a rozjímat, zda-li někdy neděláte podobnou chybu vůči vlastním dětem.
Matku Báry jsem nesnášela od první stránky, otcem jsem opovrhovala. Katka byla puberťačka a přesně tak se vůči Báře chovala.
Bára byla úplně normální, citlivá, přemýšlející 12leta holka, kterou psychicky týrala její matka.
Smutný, silný příběh nepochopeného dítěte.

04.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje 3 kniha od Aleny Mornstajnove a opět hořkosladce plynoucí děj knihy. Od knih paní Mornstajnove se nemůžu odtrhnout, dej přirozené a lidsky plyne.
Příběh samotný se mi četl moc dobře, ani jsem se nenadála a knížka byla přečtená.
Děkuji za čtenářský zážitek

03.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh neuvěřitelně statečné, pracovité, obětavé mladé holčiny, ze které se stala úžasná mladá žena a maminka.
Přečteno jedním dechem, Annu a její životní příběh jen tak z hlavy nedostanu.

PS: pokud má někdo tip na podobné čtení (Mornštajnovou, Lednickou mám přečtenou), prosím písněte mi zpráv, děkuji

14.11.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh kukaček v rodině Pospíšilových odehrávající se v přetěžké době.
Irma byla mladinká, nezkušená puberťačka vhozená do drsného života a postupně se z ní stala žena, která našla sebedůvěru a rozhodnost.
Příběh se mi četl, i přes přetěžké období (nejen) našich dějin, velmi dobře a já každou stránku četla s očekáváním dalšího vývoje děje. Autorka má podobný styl psaní jako má oblíbená spisovatelka Alena Mornštajnová,takže si v nejbližší době od ní ještě něco přečtu.

04.10.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Druhá kniha s nekontaktní Kim a ještě větší pecka než ta první. Tato kniha patří rozhodně k tomu lepšímu co jsem letos přečetla.
Alex byla neskutečná, psychopatka každý coulem, neuvěřitelně uvěřitelná.
Druhá linka příběhu byla stejně děsivá, ale ještě odpudivější než ta první. Spolupachatele jsem vůbec neodhadla.
Knihu jsem nemohla odložit a vůbec mi nevadí, že jsem se obrala kvůli čtení o noční spánek.

11.05.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Nad knihou budu ještě dlouho přemýšlet....
Absence lásky, citu, porozumění ........
Zvrácené tajemství vesnické rodiny ....

SPOILER: poznamenaný život cácory i dospívajícího kluka mě chytil a bolel u srdce

15.08.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

,,Je možné určit přesný okamžik, kdy se váš život protne s cestou někoho jiného? Dokážete zjistit, v jakém momentu se dva životy překřížily a následně se zase začaly spirálovitě vzdalovat, přestože od toho okamžiku byly už navždy provázané, dva životy spojené v jeden ? ''

První přečtená kniha roku 2023 a rozhodně to nebylo špatné čtení, ba právě naopak.
Napnutá jsem byla jako kšandy, příběh gradoval a byl popsán opravdu výborně.
Romantická linka mi v tomto příběhu sedla, byla sice od začátku průhledná, ale prožitek ze čtení mi vůbec nepokazila.
Příběh se odehrával v zimě, na samotě u lesa a to dodávalo ději na zajímavosti.
Rozhodně si přečtu pokračování.

01.01.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Knihu jsem začala číst na základě recenze jednoho fotbalového fanouška ..
Tato kniha mě od prvních stránek chytla (nejen za srdce) a to tak, že nešla odložit a přečetla jsem ji na jeden zátah.
Příběh z pohledu 11letého kluka, který začíná chvílí, kdy otec opouští rodinu a zakládá novou. Musím říct, že příběh je líčen tak, jak občas slyším mluvit v dětském pokoji kamarády (rozvedených rodičů) mého syna ....
A při čtení mi bylo smutno a občas jsem pokývala hlavou, že ano, takto to asi opravdu někdy je (schovávání lepších potravin, nejsou peníze, není čas apod.)
Každopádně Štěpán je vysněné dítě snad každé matky, bezproblémový kluk, který se se svými problémy pere sám v sobě, nezlobí, jde si za svým.
Jeho mladý život prožívá první lásky a velké životní ztráty .....
Díky Klokane, bez Tebe by se ke mě tento příběh nedostal a to by byla sakra škoda.

26.09.2022 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Cate a Aiden Gascoigneovi jsou zachyceni na kameře, jak jedou po cestě k přátelům. Jsou spokojený manželský pár, ale o 10 vteřin později se jejich auto zřítí do rokle. Po pádu, který neměli šanci přežít, prostě zmizeli!

A od této chvíle jsem se do knihy zakousla tak, že jsem zoufale toužila vědět, co se stalo s Cate a Aidenem. Především proto, že každá nová informace znamenala novou záhadu.
David je v této knize opětovně pozoruhodně houževnatý a odhodlaný vyšetřovatel, tentokrát sice nedostal za každým rohem přes drž...., ovšem i tady si užije své.
Linka s Colmem taky gradovala, až k překvapivému konci.
Kniha je napsána ve strhujícím tempu i přes svou tloušťku nenudí ani chvilku, nemá téměř žádné hluché místo. Napětí a zvědavost mě drželo přilepené ke stránkám od začátku do konce a knihu doporučuji nejen milovníkům a věrným čtenářům příběhů s Davidem Rakerem, ale všem, kteří milují v příbězích nečekaná překvapení či zvraty.

10.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tři roky čekání a stálo to za to.
Jsem hrozně ráda, že autor dostal chuť trávit čas zase s Erikou, neboť Kate mi nepřirostla k srdci.
Erika byla ve své nejlepší formě, Petterson i Mossová rovněž.
Případ to byl zamotaný, sama jsem dlouho netušila, kdo je vrah.
A ten závěr mě naplnil doufaním, že by Erika mohla i v soukromí roztát.
Snad nebudeme zase čekat tři roky na další díl :) .

02.11.2022 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Tedy, to byla jízda .....
Klobouk dolů před autorem, propracované to bylo na maximum.
Dá se říct, že jsem v odhalování držela krok s Poem téměř do konce, ovšem finální zápletku jsem neodhadla.
Během čtení jsem byla napnutá jak kšandy, opět jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a především mi čas u čtení neskutečně utekl.

Jinak mě samotné ten překlad nevadil, stalo se mi jen párkrát, že jsem se zarazila a řekla si o co asi jde a že bych zvolila jiný slovosled nebo nahradila třeba slovo. Už jsem četla horší knihy, kde překlad byl dle mého dělán přes překladač na googlu.

Nový případ Poa (Púa - haha) a Tilly rozhodně doporučuji.

29.10.2022 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Autorka od prvního dílu nejen, že laťku drží, ba naopak ji zvyšuje. Sayer je naprosto skvělý případ kladného hrdiny - chytrá, odvážná, bojovná, nezkorumpovatelná.
Co říct k samotnému 3 dílu - je to bomba od prvního slova až k poslednímu. Příběh promyšlený, kniha nemá jediné hluché místo. Samotná postava Sayer se vyvíjí, má rodinu, dá se říct, že v osobním životě dojde k velkému posunu. Linka s Jackem se uzavřela, za to se otevírá nová se subjektem 037. Těším se na další díl, snad to nebude na dlouho.

24.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh jedné rodiny, jednoho hotýlku a několik zvratů dějin.
Knížka se četla dobře, dej přirozeně plynul. Vyprávění bylo atraktivní, Václava jsem svým způsobem chápala, životem se snažil proplouvat a dařilo se mu to. Děda Leopold byla postava ze staré školy a líbila se mi,Jindru jsem litovala a soucítila s ní, Štěpánku jsem nakonec velmi obdivovala.
Těším se na další knihu spisovatelky.

03.04.2021 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Nejlepší díl série. Mělo to spád, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o Maartenovi a v tomto díle mi velmi sedla i Sabina. Těším se na další díl.

25.05.2023 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Pohled na životní kapitolu jedné mladé holčiny z období 70let minulého století.
Musím říct, že Sylvie byla neuvěřitelně srovnaná holka s poměrně vysokým morálním kreditem, navíc vykonávající náročné povolání.
Oldřicha jsem někdy vůbec nechápala, ale fandila jsem mu v jeho složitém soukromí. I přesto, že teprve 30catník, tak toho s ,,ženou,, zažil až až.
Reálně ukázaný život v období socialismu.
Líbilo se mi to a opravdu hodně a teď jdu na další díl. (Doufám, že to nakonec Sylvii a Oldřichovi klapne).

30.09.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

(SPOILER) Další příběh Kim a opět topka!
Kim tentokrát řeší příběh dětských géniů, jejich rodičů, sourozenců a celkově atmosféru celé rodiny. Musím za sebe říct, že, pro mě, to byl jeden z nejlepších dílů série. Všichni odvedli skvělou práci a musím se opakovat, ale Kim, Bryantovi i Stacey to prostě klape. Fifinka byla opravdové osvěžení týmu.
Tým je tentokrát bez Penna, který řeší svůj starý příběh. Musím za sebe přiznat, že jsem měla pocit, že toto vyšetřování Penn odflákl, jakože neprojít si místo činu očima svědka? Troufnu si říct, že toto by bystrému zraku Kim neuteklo. Linka s bratrem byla děsivá.

08.07.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Taková útlá kniha a kolik různých emocí ve mně vyvolala. Tolik zpackaných dětství, bolesti a nakonec špetka naděje.
Nápad s myškou byl zajímavý a bavil mě.

17.01.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha byla tak reálná, jak dokáže skutečný život být. Myslím, že každý se už s takovým Petrem v životě setkal nebo sám chvíli Petrem byl (nemyslím problém alkohol). Petr dostal druhou šanci a tu chytil za pačesy.
Ostatní linky knihy se mi taky líbily, ale Kamilin příběh mě nebavil tak, jak Petrův.
Druhá kniha autora, co jsem četla a vím, že si rozumíme :) .

26.10.2023 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Někdy přečtu v knize cca 15 stran a vím, že pro mě bude hodně těžké knihu přečíst.
No a někdy se v tomto prvním dojmu spletu a kniha se přede mnou rozvine a já ji prostě neodložím, ani kdyby já nevím co :-) .
Opravdu pěkný příběh, který se čte úplně sám.
Příběh je ze života, jednoduchý, bez náhlých zvratů, hysterických výlevů a má hezký konec.

18.10.2023 5 z 5