Vlastina67 Vlastina67 komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

velice napínavá kniha, určitě si půjčím další díly.

21.08.2016 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Příběh byl napínavý, ale nebyl moc uvěřitelný. Nemyslím postoj lidí k čarodějnicím - věřím, že lidé měli strach z inkvizice, ale kat lidumil - to mi moc nesedělo. Ostatně to napsal autor i v epilogu, že by si přál, aby jeho prapraprapradědeček takový byl.

14.08.2016 3 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Příjemné čtení, jen mě trochu vadily popisy přípravy jídel francouzské a bulharské kuchyně. Jinak to byl hezký příběh.

08.08.2016 3 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

letní čtení u kterého se vůbec nemusí přemýšlet :-)

04.08.2016 3 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Bavilo mě to.

30.07.2016 5 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Velice silný příběh. Je obdivuhodné, že autorka byla schopná knihu napsat, ale pokud bylo vše tak, jak píše, nemohu se pochopit, že po tom všem, co prožila, mohla nechat svou "matku" týrat další děti a rozhodla se nesvědčit u soudu proti ní. Vím, že nemohu soudit - nežiji její život, ale jsem si jistá, že tohle bych nedopustila.

30.07.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Dobrý příběh, jen mě trochu nudily technické popisy.

30.07.2016 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů se ke mě dostal před pár lety jako audiokniha. Poté jsem ho letos poprvé úplnou náhodou shlédla jako film. Silný příběh, nádherná krajina Nového Zélandu a úchvatná hudba, to dohromady mě úplně sebralo, takže jsem našla odvahu a vypůjčila si knížky, o kterých jsem kdysi četla, že jsou nezfilmovatelné. Byla jsem zvědavá, jak ten příběh vypadá v originále. Tolkien byl génius, který stvořil úplně nový svět, dokonalý příběh o věčném boji dobra se zlem.
Také bych chtěla vyzdvihnout překlad Stanislavy Pošustové, která přeložila všechny Tolkienovy knihy. Zvláště u Silmarillionu to nemohlo být jednoduché.
Jelikož překládala i dialogy u filmového zpracování, líbilo se mi, že rozhovory v knížkách i ve filmu jsou totožné.

30.07.2016 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Knížka je dobrým pokračováním Společenstva prstenu - nezklamala. Stejně jako SirMartinius jsem prvně viděla film, takže jsem ho porovnávala s knižní předlohou a ta se mi líbila. Jen pasáž s enty je trochu nudná.

30.07.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka, u které jsem se smála nahlas, až mi občas tekly slzy. Protože doma máme psí smečku, dost jsem se nasmála u výcviku Olina a Ladi :-))) Doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit.

27.07.2016 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

RPŽ moc nemusím, ale knížky H. M Körnerové jsou takové lehké letní čtení, při kterém se nemusí vůbec přemýšlet. Faktem je, že autorka píše poutavě a knížky jsou i napínavé.

27.07.2016 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Plně souhlasím s předchozím komentářem - mluví mi z duše. Mou nejoblíbenější postavou je Sam, který prokázal obrovskou odvahu a statečnost. Ve chvílích, kdy byl na pokraji svých sil a mnohý z nás by to vzdal, se zvedl a šel dál. Bez něj by Frodo ve svém poslání selhal. Sam se z naivního chlapce stal silným mužem (hobitem :-)).
Trilogie je silným příběhem a ačkoliv to Tolkien ve své předmluvě popírá, pro mě má mnohem hlubší význam.

24.07.2016 5 z 5

Tolkien: Na březích Středozemě Tolkien: Na březích Středozemě Vincent Ferré

Kniha byla díky obrovskému množství poznámek dost nepřehledná.

24.07.2016 2 z 5

Tolkien: Zákulisí Pána Prstenů Tolkien: Zákulisí Pána Prstenů Lin Carter

Zajímavé bylo zjištění, která díla Tolkiena inspirovala. Nebylo to marné čtení.

Smrt démona Smrt démona Anne Holt

Detektivka se mi líbila - souhlasím s komentářem Maragad.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Velice mě zaujala problematika života v Německu 15 let po válce - to jak se ke zvěrstvům, která nacisté napáchali, stavěli jejich potomci. To bylo zajímavější, než příběh "lásky" Vereny a Olivera. Láska to byla opravdu v uvozovkách, alespoň pro Verenu, která by nikdy neopustila svou zlatou klec. Ostatně to vystihuje název knihy - Láska je jen slovo....

Červený pokoj Červený pokoj Nicci French

Docela dobrá detektivka. Hezky se čte.

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Dobrá a napínavá detektivka, jen mě překvapil pachatel - vůbec jsem nechápala, kde se tam vzal - Deaver napsal mnohem lepší knihy.

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Uvěřitelný příběh ze života.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jsem ráda, že jsem si Silmarillion přečetla. Mám ráda, když znám všechny souvislosti a toto byl vlastně úplný začátek. Dozvíme se o Sauronovi a Sarumanovi, kde se vzali balrogové, kdo byla Elbereth, apod. Možná by nebylo od věci přečíst si jí dříve, než Pána prstenů. Zvláště Akallabeth, protože ten (nebo ta :-)) vypráví o Númenorejcích - předcích Aragorna, o Gandalfovi, Elrondovi, paní Galadriel, vzniku Minas Tirith apod. Faktem ale zůstává, že ze začátku to vůbec nebylo lehké čtení - v tom obrovském množství jmen jsem se dost často ztrácela, zvláště, když hrdinové svá jména v průběhu věků měnili.

23.07.2016 4 z 5