Vlasta71 Vlasta71 komentáře u knih

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Dominik Dán opět nezklamal. Kniha plná vyšetřování a dedukcí detektivů.
Tady vyšetřují nález kosterních pozůstatků. Komu patří a co se stalo? K tomu vraždu váženého profesora na vysoké škole, který tak bezúhonný nebyl. Kdo ho zabil? Byl to někdo z rodiny, ze školy nebo studentů? Vraha musí najít Krauz a spol.

02.03.2024 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Další případ, který nedá vyšetřovatelům spát. Ponožkovy vrah si vybírá ženy z přízemí zanechává pár stop ale nikdo neví kdo to je. Když je zavolají k mrtvé ženě svého kamaráda něco se jim nezdá. Vraždil náš ponožkovy vrah nebo ho někdo napodobuje? Kolečko se rozjíždí.
Autor opět nezklamal.

05.03.2024 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Krásně čtivá kniha plná napětí,strachu a pláče. Konec mně tedy dostal i když určité podezření jsem měla. Doporučuji všem

14.03.2024 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Kniha se dobře čte. Edita pátrá mezi kamarádkami po milence svého muže . Která z nich to je? Zjišťuje, že každá má své problémy. Jak vše dopadne? Konec jsem předpokládala

29.04.2024 4 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Knížka líčí osudy jedné rodiny v letech 1927- 1993. Těžký život v komunistickém režimu, druhé světové válce a nakonec sametová revoluce. Vypravěčka Ludmila popisuje život rodiny, kdy její otec byl odsouzen jako nepřítel státu na několik let do vězení. Jsou zde zmiňované osoby jako Antonín Zápotocký, Rudolf Slánský a Milada Horáková.

03.03.2024 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Děj se odehrává v 18.stoleti.Tehdy 17leta Nella se ocitne v klášteře, protože její otec prohýřil veškerý majetek. Zde se jí všimne kníže Nikolas a domluví s rodiči sňatek. Najdou k sobě cestu zamilují se? Mně se moc líbilo Nellyno zapálení pro bylinky, výrobu parfémů a obchod. V knize nechybí tajemství, intriky a intimnosti ale hlavně hodně lásky.

25.02.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Moje první knížka od autora a určitě ne poslední. Hrozně mě bavily ty vtipné hlášky a přirovnání. Filip je lovec démonů, kterého povolali zpět do Prahy a válka může začít. Má pár přátel z Tobiasova řádu, ale stojí proti své matce a její černé smečce. Kniha je plná démonů, hlášek a sexu.

01.02.2024 5 z 5

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Velice zajímavý pohled na deprese a uzdravování duše. Lenka Kvapilová bojuje s depresemi a nechutí žít a nechá se zavřít dobrovolně do blázince. Je zajímavé sledovat den po dni v blázinci a nasazené terapie. Asi nejvíce jí pomohla Rudová, která s ní rozebrala její problémy s matkou a manželem do nejmenších části. Přeji Lence aby vydržela a našla smysl života a lásku sama k sobě

12.03.2024 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Kniha je volné pokračování Třetí zahrady. Opět romanticko -historicky příběh. Tentokrát je zaměřen na Dariena a Olívii. Část knihy je opakováním ze Třetí zahrady ale očima Dariena. Darien slíbí otci že se do roka ožení. Do života mu vstoupí tři ženy. Kterou si vybere? Odhalí obchodníky s opiem? Už se těším na další díl.

26.02.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Kniha líčí nelehké období v 50. a60. letech v Československu na pomezí Moravy a Polska. Teodor je vesnický učitel a v kostele hraje na varhany při bohoslužbách. Při nešťastné nehodě přijde o život Teodorův soused. Teodor je odsouzen na 20 let do vězení. Přežije odloučení jeho manželství a jak se s tím vyrovná jeho malý syn Adam? Jak se po propuštění začlenění zpět do společnosti a dění ve vesnici? Pomůže mu setkání s autistickým Mirkem? Navíc když musí opustit svůj dům i vesnici , která mizí, aby se dál mohlo těžit uhlí.

27.01.2024 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Moc nádherný a dojemný příběh.
V nemocnici se sejde Naty s babi Kratochvílovou. Co si můžete povídat s jinou generací? Paní Kratochvílová začne vyprávět příběh o své sestře Evě, která za protektorátu pracovala v opatrovně skrývající velké tajemství. Eva i Naty každá v jiné době touží po velké lásce. Najdou muže na celý život?
Kniha se dobře čte kapitoly končí napínavě, že musíte číst dál a dál.
Děkuji za knížku Miriam Bláhová a těším se na další knihy.

15.11.2023 5 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Kniha je plná intrik, bojů, magie a slabě i romantické Dovedu si představit všechny postavy a hlavně ta jejích křídla. Ze začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách mají i podobná jména, ale brzy jsem si zvykla. Jdu na další díl.

23.04.2024 5 z 5

Zemři, Kaine: Svatyně Zemři, Kaine: Svatyně Ludmila Svozilová

Kniha se mně moc líbila, byla čtivá a napínavá. Celou knihu si pokládáte mnoho otázek proč,kdo za tím vším je a co tím sleduje? Děj vás vtáhne a udržuje v neustálém napětí co bude dál? Co se ještě musí stát? Střídají se emoce hněv,strach , napětí a dojetí. Konec mně úplně rozsekal.

21.04.2024 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Co napsat k téhle knížce a tak těžkému tématu?
Izabela se svým manželem nemůže otěhotnět a tak se rozhodne pro adopci v Africe ( žijí totiž v Keni). Při zjišťování informací narazí na obchod s dětmi a pomáhá při zajištění důkazů. Líčení otřesných podmínek dívek a žen mně vhanelo slzy do očí. To jak dokázali manipulovat s dívkou jen aby dostali popřípadě koupili její dítě. To si říkáte to se opravdu děje? Doporučuji všem

07.04.2024 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Co skrývá Amanda a Will za tajemství? A co se stane když se k vám do ulice přistěhuje nová sousedka? Autorka postupně odkrývá tajemství staré 10 let. Udržuje nás v napětí až do samého konce.
Stále mně to nutilo ptát se proč a co se stalo?

28.03.2024 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Nejvíce se mi v knize líbilo vyprávění Bees o minulém životě. Bess je čarodějnice, která používá své znalosti jen k dobrému účelu.
Potkává se s Tegan kterou má ráda jako svou dceru a zaučuje jí ve znalostech bylinek a zdravotnictví.
Tahle kniha si zaslouží pokračování a já se na něj moc těším.

21.01.2024 5 z 5

Jednou se uvidíme Jednou se uvidíme Simona Kutišová

Kniha je krásně čtivá a hodně dojemná. Marika chce být šťastná s Davidem a přehlíží jeho chování k ní. Až potká nevidomého Rosťu, který vidí svým srdcem mnohem víc než ostatní. Co vše se stane a jak to dopadne si prosím přečtěte sami. Já mohu jen doporučit.

07.01.2024 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Osamělý spisovatel Oldřich na křtu své knihy pozná krásnou ženu Hedu.Heda je ambiciózní vytrvalá zlatokopka, která se neštítí vůbec ničeho. Při čtení si říkáte, že to snad ani není možné, ale i na ní nakonec dojde. Kniha se krásně čte.

09.12.2023 5 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Jejich příběh je o sesterské, mateřské i partnerské lásce. Mladší sestra Nat žárlí na svou starší sestru Lindu, kterou má i matka radši. Vztah obou sester nabourá láska ke stejnému muži. Dcera Lindy Míša po smrti matky hledá lásku u Nat A sousedky paní P.. Příběh se lehce čte.

09.11.2023 4 z 5

Lvice v erbu krále Lvice v erbu krále Michaela Vaščíková

,, Láska je tak jednoduchá,ale cesta k ní je někdy velmi krkolomna,,. Příběh má vse co mám ráda historii,boje, intriky,zradu ale hlavně romantiku a lásku. Často docházelo ke zbytečným nedorozumění, protože selhala komunikace. Oddechová kniha na pár dní

06.05.2024 5 z 5