Jednou se uvidíme přehled

Jednou se uvidíme https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509246/bmid_jednou-se-uvidime-Bm3-509246.jpg 5 14 14

Marika vidí všechno, a přece před mnoha věcmi zavírá oči.. David vidí většinu věcí, a přece by si někdy přál nevidět. Rosťa nevidí nic, a přece toho vidí mnohem víc než většina lidí v jeho okolí. Co se musí stát, aby lidé skutečně otevřeli oči? Marika se od dětství setkávala s posměšky kvůli svému zevnějšku – trpí psoriázou a ekzémy. Během dospívání si založila tajný notes, ve kterém ukrývá mnoho snů, a denně doufá, že si bude moct splnění některých odškrtnout. Nejlépe úplně všechny. Jeden už odškrtla, studuje třetí ročník na střední zdravotnické škole, obor zdravotnický asistent. A před několika týdny si odškrtla druhý bod – našla si kluka, což doteď považovala za nemožné. Ale navzdory přibývajícím splněným snům jí něco chybí. Především odvaha cokoliv změnit – zejména postoj k sobě samé, mít ráda samu sebe a přijmout se taková, jaká je. A to může mít katastrofální následky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jednou se uvidíme. Přihlašte se a napište ho.

Vlasta71
07.01.2024 5 z 5

Kniha je krásně čtivá a hodně dojemná. Marika chce být šťastná s Davidem a přehlíží jeho chování k ní. Až potká nevidomého Rosťu, který vidí svým srdcem mnohem víc než ostatní. Co vše se stane a jak to dopadne si prosím přečtěte sami. Já mohu jen doporučit.

gargamelka
30.12.2023 5 z 5

Krásný příběh, který je o nezdolnosti, odvaze, síle, vytrvalosti, empatii... V knížce se prolínají témata víry, kožní nemoci, nevidomosti, gamblerství....Marika se sama potýká se svým kožním defektem. Do toho chodí s Davidem a příprava na povolání ji přivede do života Rosťu...

alnahu
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásný příběh mladé lásky a porozumění i když bych tuto knihu zařadila spíše mezi román pro dívky.
Příběh Mariky,která od dětství musí čelit posměškům kvůli svému zevnějšku trpí pasoriázou /lupenkou /a ekzémy. Samozřejmě jako všechny dívky v jejím věku touží po lásce a po svém princi,zamiluje se do kluka,který sice její vzhled neřeší ,ale netouží ani po její lásce.Měla ,ale i štěstí v tom ,že potkala slepého muže, který její tvář nemůže vidět a do Mariky se bláznivě zamiluje.Jak to dopadne si přečtěte v této knize od mladé slovenské autorky.

Tichý pláč, Papírový palác a další knižní novinky (9. týden)

26.02.2023

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Kniha Jednou se uvidíme v seznamech

2021  92%Iba s tebou
2021  90%Raz sa uvidíme