Viviana-Mori Viviana-Mori komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mám ráda tyhle typy knih. Sympatičtí vyšetřovatelé, šílené vraždy, napětí...
Ačkoli se přiznám, že když popisovali první zavražděnou oběť, udělalo se mi zcela nefalšovaně špatně od žaludku. Bylo to vykreslené tak detailně, že mě jímal děs a hrůza.
Seznamování s detektivem Hunterem hodnotím na výbornou, už čtu druhý díl a taky pecka. S touto sérií určitě strávím mnoho času.

12.08.2021 5 z 5

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Inu, strašně prvoplánové vztahy v knize, taková temnější červená knihovna. Příběh sám o sobě není špatný, čte se dobře, ale ta láska tam byla strašně okatá, celý děj byl v mnohém velmi předvídatelný a to tak, až mě to někdy rozesmávalo.
Žádný velký zázrak, ani z pointy si na zadek nesednete, ale jako relax na dovolenou, do letadla atd., celkem dobré čtení.

12.08.2021 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Nejprve jsem viděla film, několikrát, ten film naprosto miluju. A dlouho jsem váhala, zda si přečíst i knižní verzi. No nakonec se stalo. Myslím si, že byla výhoda, že jsem dřív viděla filmovou verzi, nejsem si jistá, jestli by mě kniha jinak zaujala.
I když jsou tam mnohé věci jinak, kupodivu mi to nevadilo. Bylo by naivní čekat, že kniha bude stejná jako film.
Knižní verze se mi líbila též, ačkoli film má v sobě ještě nějaké kouzlo navíc. Nelituju, že jsem četla, bylo to moc milé, ale film u mě zůstává na první místě.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi silná, smutná a depresivní kniha. Bavila mě od začátku do konce, skvělý nápad, skvěle popsaný příběh. Čtenář si kouše nehty nad tou nespravedlností a šílenými zákony.
Nejsilnější scéna byla ta, kde proběhlo celé rozpojení jisté postavy (nebudu prozrazovat). To byl snad jeden z nejdepresivnějších momentů, které jsem kdy v nějaké knize četla. Autor to popsal tak, že jsem se sama cítila neúplná.
Závěr opravdu napínavý. Každý si zaslouží žít, o tom ta kniha je.
Celé čtení bylo pro mne opravdu silný zážitek.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tuto sérii s Kim mám opravdu velmi ráda. Nové díly čtu sice vždy se značným zpožděním, ale neexistuje, abych nějaký díl vynechala. Tento díl si drží stále svou kvalitu, nicméně předchozím Skrytým kartám se nevyrovnal. Ačkoli příběh plyne svižně, postavy jsou již důvěrně známé, člověk s nimi vše prožívá, tak se neubráním pocitu, že tento díl tak nějak zapadl. Přijde mi, že je hrozně snadno zapomenutelný a za pár týdnů nebudu vědět, o čem to bylo.
Oceňuji kratší úderné kapitoly. V knize mi vlastně nic nevadilo, jen už jsou v této sérii lepší díly. :)
Mimochodem, líbilo se mi, jak se všichni snažili vyrovnat s přítomností nového vyšetřovatele. :)

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První povídková kniha se mi líbila přece jen o maličko víc. I tady byly povídky velmi dobré, o dobrodružství i humor nebyla nouze, ale někdy mi kapitoly přišly zdlouhavé. Proto dávám čtyři hvězdy, ale i tak - výborné. Brzy se pustím do celé ságy.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Klasika, kterou jsem prostě musela dohnat. Oproti novodobému seriálu je kniha mnohem barevnější, nadlehčenější, humornější. Bavilo mě putovat s Geraltem a Marigoldem. V seriálu jsem se občas ztrácela, ale kniha všemu dodala ucelenější dojem. Za mě velmi fajn trávení volných chvilek.

12.08.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dávám plný počet. Je mi jedno, kolik je tam případných nelogičností, mně se to četlo strašně dobře. Jack byl parádní psychopat, mnohokrát mi nad stránkami knihy bylo těžko. Sice čtu převážně krimi a podobné věci, ale tento psychický teror v celé knize je snad daleko horší, než číst o vraždách. Stát se to může. Anotaci ke knize jsem nečetla, ale bylo mi hned jasné, o co půjde, už když ji tak rychle žádal o ruku. To tihle magoři dělají. Grace jsem fandila a ten pokoj s obrazy mi straší v hlavě. :) Spokojenost.

18.10.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dočetla jsem ji už před nějakou dobou a nemůžu jinak, než dát opět 5 hvězd. Neboť má kniha vše - napětí, humor, dobrou zápletku a parádního psychopata. Samozřejmě, že Carl i jeho tým jsou hodně divní patroni. Když to porovnám třeba s Lincolnem Rhymem, který i když je upoután na lůžko, tak se hrne do každého případu a neustále nad ním přemýšlí, tak Carl by pořád jen házel nohy na stůl, spal, nebo snil o své vysněné psycholožce. Nakonec mu to prochází a jeho přemýšlení bývá leckdy komické. Asi by se to v realitě takhle dít nemohlo, ale zážitek z knihy mi to neubírá. Aspoň to trochu ubírá na děsivosti a kniha není bezútěšná. Za mě spokojenost a určitě přečtu i další díly. :)

12.10.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dopředu jsem věděla, o čem kniha je, její pověst ji předbíhá. Také jsem viděla film, který se mi moc líbil. Věděla jsem, že je to kniha romantická, dojemná a že asi budu brečet, ale nečekala jsem, že ve mně vyvolá až tak silné dojmy.
Nejsem zarytý romantik, ale ten příběh je prostě krásný, o dvou lidech, kteří by se za normálních okolností nejspíš nikdy nepotkali, nepopovídali si, nezjistili nic o tom druhém.
Líbilo se mi, jak Will Louisu podporoval, jak jí chtěl dopřát to nejlepší a naučit jí nepromrhávat život a užívat si ho, i když on sám nemohl.
Kniha je zkrátka velice lidská, s příjemnými postavami, nechybí humor, romantika je roztomilá, decentní, není to hloupé. A poselství knihy je jasné, měli bychom si vážit toho, co máme, co všechno můžeme dělat, že jsme zdraví a můžeme objevovat svět a měli bychom být k sobě tolerantní a ohleduplní. Pro mě bylo celé čtení silný a emotivní zážitek.

21.08.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Stejně napínavé a poutavé, jako první díl. Zde ovšem bylo o dost více násilí. Pachatele známe sice od začátku a sledujeme jejich hrůzné a i poněkud úchylné činy, ale příběhu to na kvalitě neubírá, naopak. Kimmie byla dost zajímavá postava, i když byla cvok, čtenář může nahlídnout do její mysli a alespoň trochu ji pochopit a možná ji i litovat.
I přes temný žánr dokáže kniha pobavit, neboť dva hlavní hrdinové nepostrádají jakýsi ironický humor. Alespoň tak na mě kniha působila. Jako čtenářka jsem byla zcela spokojená.

21.08.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Autorovo jméno mi bylo veskrze známé, ale k jeho knihám jsem se dostala až před nedávnem. A byla jsem opravdu mile překvapena. Čtivé, napínavé a i přes hrůznost, která se v knize odehrává, mě vyšetřovatelé občas nutili se pousmát. Carl občas působí jako takový nerudný moula, ale ve skutečnosti je schopný, takový svéráz. A Asad tomu dodává šmrnc.
Merette mi bylo hodně líto, příšerný osud, nechápu, že nezešílela. Celkově je příběh hodně smutný, ale psaný tak nějak svěže, mě rozhodně nenudil. A ano, tušila jsem hodně dopředu, jak to vlastně je, ale nevadí mi to, pozitivní dojem z knihy mi to neubralo. Budu v případech rozhodně pokračovat, už jsem u konce druhého dílu.

10.08.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Výborná kniha, ze které budete mít žízeň. Čtivá, napínavá, smutná, depresivní, katastrofická... Nejhorší je, že se tohle fakt může jednou stát. A ten konec... dopadlo to úplně jinak, než by se dalo čekat

29.06.2020 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Jedna z těch, po kterých jsem v knihovně sáhla čirou náhodou, zaujal mě název, obálka. Čekala jsem teda úplně něco jiného, už po pár stránkách mi došlo, že jde o YA literaturu, ale proti té nic nemám. Hlavní hrdinka byla dobrá a kupodivu mě nikdo v knize neštval, což se snad stalo poprvé v životě. Knihu jsem s chutí dočetla, děj byl takový roztomilý, až na ten konec, ten byl docela temný, jen jsem čekala, že se něco stane mnohem dřív. Ale ve výsledku a při svém zaměření považuji knihu za celkem příjemnou a oddychovou četbu.

29.06.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Bylo to moc hezké, celá série je milá, zábavná, dobrodružná, jen Winter mi nějak k srdci nepřirostla, tím myslím celou knihu. Předešlé díly mě bavily o dost víc, leccos v tomto posledním dílu bylo už hodně zdlouhavé a knihu jsem četla dost dlouho. Ale jinak příjemně strávený čas nad všemi díly.

29.06.2020 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Kniha má výhodu, že se perfektně čte, člověk vplyne do děje a vcítí se do hlavní hrdinky. Ovšem já bych asi ocenila lepší psychologické zpracování celého příběhu, určitě se dal děj rozpracovat více do hloubky, jenže pak by to zase nebylo pro děti a mládež. Rodiče Valerie byli teda opravdu příšerní. Hlavně ten otec. Nickova matka dá synovi na hrob "Milovaný syn", i když vystřílel školu a rodiče Valerie, která vlastně za nic nemohla, ji odepsali a jen kroutili hlavou, mlčeli, nebo mleli krávoviny. To mně fakt vadilo.
Jinak je kniha velmi dojemná a depresivní. Škoda, že v ní nebyl i pohled Nicka na celou věc. To bych možná přidala o hvězdu navíc.

21.03.2020 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ač nejsem úplně antiromantický jedinec, na takovou lásku nevěřím. Nicméně příběh to byl hezký, nejednalo se o úplné klišé. Příjemné čtení, ale že by mne kniha úplně oslnila, to asi ne. Ale čtyři hvězdy si za mě zaslouží.

21.03.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Po mých nejoblíbenějších, prvních třech dílech této série mi ty další připadaly už o něco slabší a v lecčem přemrštěné, nicméně stále čtivé. Tento díl byl ale opravdu opět velmi podařený, velmi napínavý, nedalo se odtrhnout a kdyby nebylo nějakých nutných všedních povinností, přečetla bych knihu mnohem dříve. A konec jsem teda nečekala. Hodně smutné, jako fanouška těchto knih mne to velmi mrzí. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

18.01.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě fakt dobrý. Dokonale vykreslená atmosféra - nejprve malebný zasněžený hotýlek, potom děsivé a temné místo činu. Já bych tam zešílela. Nedivím se, že hlavní hrdinové byli uzlíček nervů a vzájemně na sebe vrhali podezření, musí být šílené být v úzkém kruhu lidí a nikomu nemoct věřit a bát se o krk. Měla jsem několik tipů, kdo je vrah, ale netrefila jsem se. Což je vlastně dobře.
Dávám pět hvězd za to, že se dobře četla, že jsem dokázala vše vidět živě před sebou a že mě udržela do poslední chvíle v napětí.

05.01.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavý a dost depresivní příběh. Kniha vtáhne do děje a nasajete z ní ponuré myšlenky. Některé pasáže byly hororové. Perfektně se četla, ale možná jsem od konce čekala malinko víc. Čtyři hvězdy za to, že jsem si příjemně početla a že to bylo zase něco trochu dějově jiného, než jsem zvyklá číst.

05.01.2020 4 z 5