Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha která mě dostala.. byl to krásný příběh .. leč životní ... Dramatický, melancholicky, smutný, krutý ale i veselý , napínavý, šťastný a zanechal ve mě spoustu myšlenek..ráda si knihu časem přečtu znova a vrátim se s Liesel to prožít znovu.. doporučuji

13.11.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to bylo hustý!!! Skoro jsem se to bála dočíst.. mrazivý román, který z hlavy dlouho nedostanu..moc hezky napsáno

10.05.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jak jednoduchý příběh daloby se říct, ale zároveň tak silný.. zhltla jsem knihu za 3 dny a to jsem na ni neměla ten správný čas, ale byla skvělá. Moc se mi líbila. Každá kniha od autorky je jedinečná.

25.08.2022 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Pro mě rozšíření informací ohledně litevského národa.. zatím jsem se nesetkala .. hezky zpracované ..ráda si přečtu další knihu od autorky.. silný příběh plný krutosti nelidstvi, ale i odvahy lásky a naděje

27.05.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Za mě super ..na to že krimi nečtu, tak spisovatelku Klevisovou jsem si zamilovala a ráda si od ní knihu přečtu.. je to pro mě jiné.. tato nebyla tak napínavá, ale krásně mě vtáhla do děje.. tím že pocházím navíc z Prachatic, tak moc milé, vzpomínala jsem na okolní vesnice, města a na kořeny mé rodiny.. doporučuji

20.05.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha i když jsem uronila i slzicku..čtivá od začátku do konce .. krásně napsané ...moc děkuji autorce ..stejně jako Heřmánkové údolí zajímavé životni příběhy .

12.10.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Již jsem četla 2 knihy a řekla jsem si, že dám letos všechny od autorky Klevisove, tak jsem teď u první ze série a nebylo to špatné, ale oproti Drak spí nebo Prokletého kraje, které mě nadchly více..když to ale shrnu, tak na to, že detektivky nejsou můj žánr, tak dobrý.. čtivé, má to spád i je to napínavé a baví mě

24.01.2024 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moc hezky zpracovaná kniha, spousta zajímavých informací i tipů na výlet. Krásný humor od Ladislava, u kterého jsem se dost pobavila. Moc hezké zážitky, které jsem s chutí prožívala jeho toulkami po naší krásné zemi. Doporučuji

06.11.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět krásná silná kniha .. zajímavý lidský osudy .. život nejde nalajnovat dokonce, ale můžeme si zvolit cestu sami nebo taky ne...

02.12.2021 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Úžasný díl..ten se mi obzvláště líbil.. přiznám se, že jsem na Bergmanovi už závislá a očekávám kdy vstoupí do děje..Sedláková byla taky dobrá a drzá nádherný až do konce ..těším se na další

02.05.2024 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak tohle bylo hodně hustý..to není pro křehké duše... A že jsem toho přečetla hodně o koncentračních táborech, ale tohle mi přišlo ještě víc strašný čeho se dokázali individuálně dopouštět na lidech a vše se zametlo.. no dlouho mi to bude ležet v hlavě a o ďáblickém hřbitově jsem nikdy neslyšela ani když se ptám i starších lidí tak nikdy neslyšeli..jsem ráda, že si dala autorka tu práci a dokázala sehnat nějaký materiál dokud si ještě někdo vzpomene.. moc hezky zpracovaný..přesně že by jsme neměli zapomenout.. děkuji

18.08.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silné téma..čtivé od začátku do konce .. dlouho nedostanu z hlavy asi jako vrány

29.01.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh..ze začátku byl trochu zmatečný, ale potom se vše spojovalo a dávalo smysl a nedalo se přestat číst.. pěkně napsané dílo

04.12.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přiznám se, že jak vidím fantasy, tak zrovna to není můj šálek kávy, ale hodnocení a ohlasy byly super, tak jsem si řekla, že knihu zkusím a nelituji. Kniha mě chytla hned na začátku což bylo super a vtáhla mě do děje a už nepustila..zhltla jsem za 2 dny a mile mi to v hlavě šrotí.. vždyť každý máme svůj život a můžeme si vybrat jak budeme žít.. stačí jen chtít .. chápu, ale že deprese má spoustu forem a není lehké se vymanit

31.10.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jako mnozí jsem nějak tuto knihu opomíjela.. nová autorka super hodnocení ..stále jsem ji odsouvala, ale nakonec jsem se k ní dostala a četla a četla a doslov mě málem rozbrečel .. uvědomění a snad i ztotožnění s postavami.. krásný historický román se zajímavými informacemi.. jdu hned na druhý díl

03.06.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět povedená paráda...musím se stále usmívat..super hlášky

29.01.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Musím říct, že jsem nevěděla co mě čeká má první kniha od autorky.. půjčila jsem z knihovny a ne ne ji otevřít ..nakonec se ke mě dostala v podobě audioknihy a vtáhla mě okamžitě..nádherně namluveno a byla jsem unesena ... Nádherný román i když samozřejmě myslím ve velikosti autorčina psaní ne obsahem, ale to k bohování a magii myslím patří ...za mě zajímavé svižné neprůhledné

17.09.2022 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Nádherné životní příběhy 3 žen, které měly odvahu změnit osud, který jim byl předurčen. Cop, jak výstižné propletení 3 pramenů...

15.12.2021 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Za mě velká spokojenost..čtivé zajímavé spousty informací, které nejsou zas tak dávné a fascinuje mě, kolik tady asi muselo zůstat Řeků. Zajímavé úhly pohledů a víme, že ta doba nebyla vůbec lehká natož pro přistěhovalce.

13.06.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Smutné, ale děkuji za knihu a připomenutí událostí kolem jaderné elektrárny Temelína a Hněvkovické přehrady.. nechápu proč se nevytvořila jiná vesnice pro lidi, kterým byly domovy zbourány, proč museli jít do měst a paneláků.. ale o tom přesně vypovídá ta doba.. nehledělo se na pocity a potřeby lidí.. vsuvka o Černobylu trefná.. dle hygienické stanice je třeba víc si mýt ruce.. a o tom to bylo... doba kdy se muselo poslouchat.. děkuji za knihu a doporučuji přečíst

06.11.2022 4 z 5