vikaa vikaa komentáře u knih

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Náhodou se mi dostal do rukou další díl o Hetty z nalezince. Četla jsem zatím jen první díl a tento poslední. První díl se mi asi líbil o malinko víc, líbilo se mi líčení života v nalezinci. Mezitím ale Hetty povyrostla, našla si staronovou lásku, skvělou malou přítelkyni a také povolání herečky, které si zamilovala. Nevím, jestli se ještě nějakého nového pokračování osudů Hetty, Elvíry a Bertieho dočkáme, ale pokud ne, přeji jim v životě hodně úspěchů, hromadu dobrých přátel a velký kopec štěstí.

18.07.2021 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Myslím si, že tento díl už byl docela zbytečný a předchozím dílům se nevyrovnal. Přečetla jsem ho, ale hádka mezi Marií a Paulem přes půl knihy se mi zdála zbytečně natahovaná a nebavila mě. Nejzajímavější na tomto dílu bylo, že pro mně dříve nesympatická Lisa mi byla čím dál méně protivá:-)

16.06.2021 3 z 5

Kadin, sultánova žena Kadin, sultánova žena Bertrice Small

Zajímavá kniha! Jedná se o klasický román pro ženy zasazený do historie - tentokrát do Orientu. Navíc jako bonus obdržíte i líčení některých historických okamžiků. Jak jsou vylíčeny přesně, tak to jsem neověřovala, natolik mě nezaujaly. Co mě však bavilo, byla přeměna skotského děvčete v krutou vládkyni, která intrikuje, spřádá vraždy a byla by snad schopná zabít i své děti a děti svých přítelkyň. A to je přitom popisována jako ta hodná, chápající a milující...

24.03.2021 3 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Knížku čtu po dlouhé době znovu a příběh Dany mě pořád baví. I když... Dřív, když jsem se jí blížila věkem, měla pro mně kniha o něco větší kouzlo:-)

09.03.2021 3 z 5

Domov Kaštanka Domov Kaštanka Hana Klánová

Knížka, která na vás dýchne atmosféru starých časů. Původně je určena pro dívčí čtenářky školního věku a tak tam podstatnou roli hraje i výchovný prvek. V těchto stresujících dnech se jedná o poklidné čtení před spaním a to přesto, že svět dětského útulku není vždy veselé místo...

06.03.2021 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Eileen Dreyer

Kniha má pomalejší rozjezd, ale od druhé poloviny je čtení už trochu poutavější. Od počátku čtenář ví, kdo vraždy páchá, nicméně, hledání vraha není v tomto příběhu důležité. Důležité pro sestřičku Casey je nejenom proniknout do chování masového vraha, který se pro všechny kolem jeví jako polobůh, ale také přesvědčit ostatní, že je to jenom okouzlující maska, která skrývá skutečnou tvář zločince. Casey, která sama bojuje se svými vnitřními démony, je pro odhalení pravdy ochotná udělat téměř cokoliv. Uvěří jí nakonec i všichni ostatní?
Za mě tři a půl hvězdy.

25.01.2021 3 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Myslím si, že je to jedna ze slabších knih autorky. Na odreagování od běžných starostí dobrá, jen jsem ji četla dost dlouho - nějak mě nechytla. Takové dovolenkové čtení.

12.01.2021 3 z 5

Bohatá dívka, chudá dívka Bohatá dívka, chudá dívka Lesley Lokko

Mně se kniha líbila. Sice se mi brzo vykouří z hlavy, jako všechny knihy tohoto žánru, ale čtení jsem si rozhodně užila a osudy všech tří dívek byly podle mě zajímavé. Překlad, jak už bylo uvedeno, mohl být lepší!

20.10.2020 4 z 5

Levandulové ráno Levandulové ráno Jude Deveraux (p)

Pěkná oddechovka na léto. I když děj tak trochu předvídáte dlouho dopředu, přesto si to užíváte. Hlavní hrdinka s Lukem byli sympatičtí a příběh z minulosti byl zajímavý. Přesto jsem od autorky už četla lepší knížky.

11.06.2020 3 z 5

Kočka, která zpívala ptáčkům Kočka, která zpívala ptáčkům Lilian Jackson Braun

Tak tohle všeobecné nadšení pro autorčiny příběhy po přečtení této knihy nesdílím. Mně se kniha zdála trochu rozvleklá a trochu nudná. Byla jsem poměrně zklamaná. Do dalších kočičích příběhů se už nepustím...

04.05.2020 3 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Zápletka mě zaujala, proto jsem po knize sáhla. Jako detektivka by byla kniha skvělá, ale na můj vkus byly napínavé scény příliš často proložené množstvím erotických scén a romantiky mezi hlavními hrdiny. Co bych ale měla nakonec očekávat od čtení pro ženy, že???

27.02.2020 3 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Mám pocit, že někteří, co psali komentáře pode mnou, si neuvědomili, jaký žánr tato kniha reprezentuje. Přestože se děj románu odehrává v předrevoluční a revoluční době v Petrohradu, stále se jedná o ženskou literaturu s historickými kulisami a ne o historický román. Kniha se mi líbila a pokud holdujete tomuto žánru, nebudete zklamáni. Rozhodně se jedná o nenáročné romantické čtení, ale příběh má zápletku a jeho zasazení do období ruské revoluce mu přidává na zajímavosti. Za mě dobrý!!!

24.09.2019 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Z této knihy mám poněkud smíšené pocity. Líbilo se mi, že příběh vypráví stará paní, která toto všechno prožila. Příběh dvou sester na pozadí historických událostí byl poutavý. Nepřipadaly mi nudné ani pasáže, v nichž "autorka" popisuje svůj současný život staré ženy. Byly chvilky, kdy jsem se na knihu vyloženě těšila. Na druhé straně vymyšlené příběhy z budoucnosti mě často rušily a první třetina knihy byla značně nepřehledná. Závěr byl překvapivý a kniha byla ke konci i lehce napínavá. Nicméně více než tři a půl hvězdy bych nedala.

14.08.2019 3 z 5

Manikúra pro nebožtíka Manikúra pro nebožtíka Darja Doncova (p)

Kniha mě svým stylem připomněla kdysi oblíbenou knihu Zpráva od nebožtíka. Nejedná se ani tak o detektivku, jako spíše o humoristický román s detektivní zápletkou. Opravdu jsem se pobavila a jako bonus autorka do knihy nenásilně vložila několik jednoduchých receptů pro "začátečníky". Knihu jsem četla již podruhé a opět nezklamala. Škoda, že není přeloženo do češtiny více knih od této autorky.

04.08.2019 4 z 5

Salon Eliott 2 Salon Eliott 2 Elisabeth O'Leary

Druhý díl ukazuje život v Anglii a v Evropě za 2. světové války. Přestože sestry utrpí během války silné citové ztráty, život jde dál a přináší nové možnosti a příležitosti.

10.07.2019 4 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Pořád mám v paměti úchvatný seriál, který je ovšem možné vidět jen v angličtině, což bych asi nedávala. Tak jsem si aspoň příběh dvou sester oživila v knižní podobě. Rozhodně mě čtení nezklamalo, a kupodivu jsem si po více než dvaceti letech pamatovala trochu i děj. Některé knihy mnou "prošumí" a za týden nevím, že jsem je četla. Tohle rozhodně není ten případ...

28.06.2019 4 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Rodinné prokletí je pevně ohraničeno branami starého sídla dokud nepřijede mladá příbuzná Leyla, aby poznala svou dávno ztracenou rodinu. Její příjezd vyvolá vlnu nevole a skrytá tajemství se začínají pomalu odkrývat...
Ženské čtení s detektivní zápletkou není žádným literárním skvostem, ale na dovolenou nebo pro zkrácení dlouhé chvíle, proč ne!

28.05.2019 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Kniha, kterou bych měla ráda se sešitem svých přání trvale na svém nočním stolku, abych se k ní mohla podle potřeby vracet. Jooo, přát si to je věda!!!

15.04.2019 4 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Knihu mladičké autorky, v nichž se vypisuje ze svých citů a pocitů jsem přečetla na jeden zátah i když rozhodně věkově nepatřím do její cílové skupiny. Líbilo se mi číst o hledání a ztrácení sama sebe, líbily se mi postřehy z Kateřinina rodinného života a líbil se mi i duchovní rozměr knihy. Grafické zpracování knihy to už byla taková třešinka na dortu:-)

15.04.2019 4 z 5

Kněžna Kněžna Danielle Steel

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože jsem viděla film, který se mi líbil. Kniha pro mě sice nebyla zklamáním, ale nic nového mi nepřinesla. První půlka byla rozhodně čtivější, druhá polovina knihy se trochu vlekla. První kniha od Steelové a na dlouho rozhodně i poslední.

24.03.2019 3 z 5