Salon Eliott přehled

Salon Eliott https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37013/bmid_salon-eliott-y13-37013.jpg 4 66 66

Salon Eliott série

Příběh dvou sester, které se odvážně potýkají se všemi nepřízněmi života. Známé z televizního zpracování.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Iris (ČR)

The House of Eliott

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Salon Eliott. Přihlašte se a napište ho.

helenkan
29.12.2023 5 z 5

Seriál jsem neviděla. A knížka se mi líbila tak moc, že jsem jí přečetla za den. Jó, když to chytne tak to nepustí. :-))

Nofar197
09.01.2023 5 z 5

K přečtení mě inspiroval stejnojmenný seriál, každou neděli jsem netrpělivě čekala na další díl. Beatrice a o dvanáct let mladší Evangeline jsou dcerami velice konzervativního londýnského lékaře, šovinisty, jehož celoživotní názor byl, že žena patří do kuchyně, do postele a k dětem. Po jeho náhle smrti obě sestry zjišťují, že jejich otec vedl dvojí život, díky čemuž zůstaly bez finančních prostředků. Jsou tedy nuceny hledat si zaměstnání, využít vrozených talentů, ať už se jedná o výtvarnictvi ci ucetnictví. Pomalu si začínají plnit svůj velký sen, jehož realizace vyžaduje velké úsilí i díky tehdejší britské společnosti dvacátých let minulého století, která byla velice konzervativní.

cukrovka
25.12.2022 5 z 5

Příjemné čtení. Zajímavý příběh z poválečného období kdy rostla nezaměstnanost, sociální nespokojenost a ženy se začínaly vymaňovat ze stereotypů předešlé doby, že jejich místo je pouze v domácnosti po boku manželů.

Knižní novinky (31. týden)

28.07.2019

Kniha Salon Eliott v seznamech