Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Ztracený meč Ztracený meč D. J. Heinrich

Prostě stará dobrá hrdinská fantasy. Čtivé, napínavé, tempo akorát, nikde nedrhne. Jako oddychovka, pohádka pro velké - super.

23.09.2021 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Já si knihu užila. Návrat na ostrov byl moc příjemný, opět krásný popis reálií, zajímavá výroba látek. Líbilo se mi, že to není jen detektivka. Hlavního pachatele jsem tušila celou dobu, i když nám autor předkládal i další kandidáty. Za střídání dvou časových linek palec nahoru. Konec sice trošku zidealizovaný, ale aspoň neočekávaný. 4,5 hvězdičky. Triologie Lewis je určitě lepší.

08.09.2021 4 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Příjemná jednohubka, svižné, snadné. Vrah mě nepřekvapil, ale i tak mi povídka přišla lepší než poslední dva díly Čínské série.

02.09.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Nedočetla jsem, tohle opravdu napsal Peter May? Nezáživné, nudné a zdlouhavé. Kvůli Covidu to opravdu vydávat nemusel.

02.09.2021 odpad!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dívčí čast šla číst trochu více, klučičí jsem postupně přeskákala na konec. Co říct - typický Hartl - postavy jsou si tak podobné, všichni úspěšní, hezcí Pražáci, s perfektní jazykovou vybaveností a po těžších začátcích i s plnou peněženkou - milon sem, milion tam a jediné, co se jim nedaří jsou vztahy. Funkční rodinu či vztah, aby pohledal. Vždy to končí znuděním a následnou nevěrou. Ještěže takto nefunguje veškerá česká populace, to byl byl pěknej blbákov. :-D

24.08.2021 2 z 5

Pech Pech Klára Aycox

(SPOILER) 100% hodnocení, tak bezva knihu jsem dlouho nečetla. Výjimečné příběhy, originální témata a jedinečný vyšetřovatel. Vřele doporučuji, je to svěží vítr do detektivního žánru.
První povídka byla z mého kraje, takže mě zaujaly reálie i téma (i když ve skutečnosti si nemyslím, že by se to u nás tak hemžilo zločinem) :-)
Plzeňský případ mě bavil ještě víc a Turnov byl úplně nejvíc. Konec nečekaný, ale vlastně nic z těch příběhů nebylo předvídatelné. Líbilo se mi také, že ne všechny případy byly oficiálně vyřešeny, (pouze pro čtenáře).
Doufám, že autorka toho napíše víc.

21.08.2021 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

(SPOILER) Tak byl to nářez, čtivé, rychlý děj, držela mě až do půl druhé do rána, dokud jsem nedočetla. ALE celou dobu vše směřovalo k jednomu pachateli a když už Li konečně pochopí (proboha proč mu to tak trvá???), že vražda vědkyně je klíčem ke všemu, najednou autor udělá kotrmelec a je to někdo jiný, koho jsme nepodezřívali, protože o něm nic nevíme. Já ten zvrat tedy nepochopila, přišlo mi to násilné, nelogické, jakoby autor říkal ha ha čtenáři tys to odhalil moc rychle, tak já to na poslední chvíli změním. Dále Li jde a vyzvoní možnému pachateli, že na něj má spadeno - takže ty důsledky a katastrofy si téměř zaslouží za tu nebetyčnou blbost. Ještěže tato série končí, příště už by se mohli postavy hloupostí nadnášet. O tom, že vztahy Liho a Margaret byly opět bez začátku a konce, snad radši ani nemluvit.

17.08.2021 4 z 5

Jednička byla o dost lepší, tohle už na mě bylo moc přeplácané. Na druhou stranu pro oddech, proč ne.

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Nedočetla jsem, a to jsem se opravdu snažila. Jenže po Hře o trůny, tohle bylo suché a pro mě nestravitelné.

16.08.2021

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Po shlédnutí filmu jsem zkusila i knihu a dá se říct, že je to opravdu předloha, lišící se v detailech. Výjimečně u mě vítězí film, který je, díky skvělému ztvárnění herců, vyšperkovanější a vtipnější.

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

(SPOILER) Super Robinson, jak ho máme rádi. Opět dvě dějové linky, velmi čtivé a napínavé. Vrah tentokrát naprosto utajený. Díky za dobrou knihu.

16.08.2021 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Tak jsem se tím prokousala. Mou motivací bylo přečíst si legendární sci-fi. Začala jsem knihou a nevím, zda-li to bylo starým vydáním, ale četlo se to velmi těžko, nakonec jsem přesedlala na audioknihu a to už se celkem dalo. Přesto mám pocit, že ten nejzajímavější děj v knize chyběl, byl shrnutý jednou, dvěma větami, zatímco dialogů bylo až příliš. Vlastně se zde hlavně mluví. Další díly číst nebudu, když jsem nahlédla do wikipedie, nestačila jsem se divit, co za slátaninu autor vymyslel jako pokračování.

16.08.2021 1 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Opět se vracíme do Číny, bohužel návaznost na předchozí díl jen letmá. Nedovídáme se nic o tom, co se stalo, že jsou Li a Margaret zase spolu. Chápu, že se v prvé řadě má jednat o detektivku, ale alespoň krátký úvod a vysvětlení by to chtělo, když už se romantická linka táhne celým dějem.
Jinak vyšetřování OK, čtivé, ale šlo by to i lépe, na Ostrov Lewis to prostě nemá, úplně chybí ta přidaná hodnota (místopis, atmosféra prostředí,..), kterou umí May skvěle. Přečtu si i poslední díl, ale už bez valného očekávání.

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Jsem unešená, konečně zase kniha, která se vyrovná ostrovu Lewis. Příběh - dvě dějové linky minulost s přítomností (připomíná mi knihy od Steva Robinsona): perfektní, zajímavé, napínavé. Pachatele jsem pro jednou neuhodla, což je příjemná změna. Barvité líčení míst, když čtu jako bych tam byla, to umí jen málokterý spisovatel.

08.04.2021 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

(SPOILER) Citace z knihy: „Španělská chřipka byla extrémně nakažlivá. Američané v roce 1918 přestali vycházet z domu. Když už museli ven, nosili roušky. Všechny obchody byly zavřené, veřejná setkání byla zrušena a pohřby zakázány. Odloučenější komunity uzavřely příjezdové cesty do svých měst a vesnic, umístili k nim ozbrojené hlídky, které zastřelily kohokoli, kdo se přiblížil. Vzhledem k dnešní moderní dopravě a množství interakcí by počet mrtvých vystoupal do katastrofických výšin. Bavíme se tu o stovkách milionů lidí. Nemocnice a veřejné zdravotní služby by nestihly situaci řešit. Selhaly by velice rychle. Imunitu by neměl nikdo. Vojáci, policisté ani zdravotníci. Všichni by byli stejně zranitelní. Téměř jistě by následovalo úplné zhroucení zákona a pořádku. Věřte mi, vím to. Následky plošného biologického útoku jsme studovali důkladně.“

Číst tohle během pandemie Covidu je fakt silný kafe. Jinak May jako obvykle brilantní. Oceňuji zejména to, že mě tentokrát doběhl s hlavním padouchem č. 2, poprvé jsem ho neodhalila. Až mi přišlo, že po vrcholu s mandarinkou, pak konec přišel nečekaně rychle.

31.03.2021 5 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Kvalitní May jako vždy. Závěrečná třetina je naprostá bomba.

28.03.2021 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

I tato kniha poráží většinu běžných detektivek, ale nedosahuje geniality série z Ostrova Lewis. Už se těším na další.

18.03.2021 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Na začátek série dobrá pecka. Už jsem si u Maye zvykla, že pachatele obvykle odhalím velmi brzy, ale stejně mě baví číst jeho knihy, hledat motivy, příčiny a důsledky. May je totiž výborný vypravěč, čtenáře obklopí světem, vůněmi, atmosférou daného místa. Je to skoro jako tam být.

18.03.2021 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

(SPOILER) Fantastický závěr série. I když jsem tušila, kdo je šedá eminence v pozadí, i tak mě autor dokázal v mnohém překvapit. Vše se krásne složilo jako dokonalé puzzle. Každá otázka dostala odpověď. Na závěr idylický happy end.

08.03.2021 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Tenhle případ mě opravdu zaujal, už si začínám zvykat na místy rozvláčné tempo, které se ale vyznačuje kvalitním příběhem. Zašmodrchanec na konci mě pobavil.

02.03.2021 5 z 5