Veruru1981 Veruru1981 komentáře u knih

Pouto Pouto Anna Todd

(SPOILER) Cekala jsem s nejvetsim napetim, jak to s Tessou a Hardinem dopadne. No samozrejme dobre, ale az po nekolika letech. Coz me trochu zklamalo. Nemyslim si, ze kdyby se od sebe odloucili na 3 roky, jeste se takto v pohode daji dohromady, alespon v realnem zivote. No ale tak je to takova pohadka pro dospele (byt mylne zarazena mezi young adult), takze budme radi, ze to dobre dopadlo. Osobne bych cekala, ze Tessa od Hardina neodejde, kdyz se konecne zmenil anebo bych cekala, ze kdyz ji ukaze knihu o nich (po 5 mesicich odlouceni), co k ni citil od sameho zacatku a bude happy end... Autorka me ale napinala az do sameho konce.

03.05.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tahle serie je zavislost. Stejne toxicka jako vztah hlavnich hrdinu, Tessy a Hardina... Byla bych v takovym vztahu a snasela Hardinovy stiny? Urcite ne. Presto jako voyer hltam kazdou stranku a premyslim, na jake dno Hardin Tessu zase posle. A ze posle... Kniha ma pres 700 stran, ale precetla jsem ji behem 3 dnu, uz to ukazuje, jak se od ni neda odtrhnout. Opet davka emocionalni exploze, jak slibuje prebal knihy, samozrejme s notnou davkou sex scen...

01.05.2022 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druha vlna emocionalni exploze... Ja bych rekla, ze spis uragan. Miluji se, nenavidi se, posilaji se nekam, vraci se k sobe. Veletoce tam a zpatky, toxicky vztah se vsim vsudy, jaky bychom nikdo nechtel zazit na vlastni kuzi, ale ke cteni je to tak sexy. Stejne jako u prvniho dilu eroticke napeti by se dalo krajet, tentokrat jeste brutalneji. Nemuzu se ale Tessy a Hardina nabazit.

25.04.2022 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak to eroticky napeti mezi hlavni hrdinkou Tessou a 'jejim' Hardinem by se dalo doslova krajet. Nerekla bych, ze je to z kategorie young adult, na to je tam az moc explicitnich scen. Videla jsem nejdriv film a chtela vedet, jak to bylo v knize. Kniha rozhodne lepsi nez film, kde je rada scen zkracena, cetla se sama. Byt je konec smutny, nastesti mam v ruce druhy dil a kocham se pribehem tohoto toxickeho vztahu dal. Za me rozhodne jedna z nejlepsich knih v kategorii erotica romance.

22.04.2022 5 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Trochu infantilni, spise pro pubertaky, misty hodne nerealne dialogy (ale mozna dano tim, ze pubertu mam uz davno za sebou). Presto jsem to docetla. Skoda jen, ze kdyz se to zacalo rozjizdet, kniha skoncila... Postavy mely zajimavou dynamiku, i kdyz si nedokazu predstavit, ze by se skolni frajer c. 1 bezhlave zamiloval do tlustosky, ze ktere si cela skola dela srandu. Btw. zrovna to, ze hlavni hrdinka ma byt tlusta, bylo pro dej uplne zbytecny, stejne jako to, ze hlavni hrdina je byvaly dealer... Ale oddychovce na odpoledne to lze odpustit.

17.04.2022 3 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Stoprocentni romantika. Po letech jsem se vratila k pribehu Any a Christiana a nejsem zklamana. Vzhledem k tomu, ze jsem to cetla s odstupem, prekvapili me, jak hluboky cit Christian k Anne vlastne chova. Cekala jsem z jeho strany vic sexualne zalozeneho vztahu. A on spis bojuje s necim, co nezna, laskou k Ane.
Kniha se mi libila, jako predchozi dily. Uz mam objednano i Freed, a asi si osvezim i Grey... proste to musim docist vsechno.

16.04.2022 5 z 5

Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Mystický léčitel: Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčba Anthony William

Mam z te knihy rozporuplne pocity. Na jednu stranu hodne veci davalo smysl, na druhou stranu za vsim jednostranne videt jen EB virus mi taky prislo zvlastni. A jako jediny vselek celerova stava, no potes. Hlavu mi taky nebralo to, ze napriklad vejce jsou nejvetsi zlo... Knihu jsem tedy precetla, ale ridit se ji urcite nebudu.

09.04.2022 3 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Rozhodne podnetny prvni nastrel k zero waste zivotu. I kdyz asi nikdy nebudu vyuzivat i slupky, rozhodne me prisly skvele tipy na skladovani potravin a jejich pouzitelnost v case. Jde o kratkou knihu, zadny hluboky vhled, ale i tak me kniha prinesla podnet v tom vice premyslet, co kupuju, kdy to spotrebuju, apod.

13.03.2022 3 z 5

Chvilka na taj-či Chvilka na taj-či Ronnie Robinson

Koupila jsem si ji v akci, takze vlastne byla zdarma. Naplnila svuj ucel dozvedet se, o cem je vlastne taici. Ale to by asi splnilo i vyhledani na googlu. Nemuzu rict, ze by podle ni slo cvicit. Jako napoveda zakladnich pozic ale poslouzi.

13.03.2022 2 z 5

Tajemství harmonie: Okamžiky štěstí Tajemství harmonie: Okamžiky štěstí Iris Warkus

Kratoucka kniha na jedno odpoledne, ale tipy nebyly uplne spatne. Spis ale jako takove opacko, co uz znate. Krasne graficke zpracovani.

13.03.2022 3 z 5

Hoř pomalu Hoř pomalu Veronika Allister Jelínková

Jsem z knihy spis zklamana, cekala jsem vic. Kniha mi prijde jako vycuc z 10 knizek ostatnich autoru (Wim Hof, Proc spime, apod.) a rozhodne neni o biohackingu. V knize je brutalne malo tipu, neprijde mi prakticka. V casti tela jde prakticky jen o meditaci, spanek a ledovou vanu (a to tato cast zabira 1/3 knihy). Misty se mi hur cetla a byly tam preklepy (chybejici mezery). Autorka se v nekterych textech prezentuje tak, jako by ji bylo uz 50 let, mela za sebou 20 let praxe, coz mi prislo vtipne, vzhledem k tomu, ze ji je kolem 30 a nejakou praxi ma maximalne 5 let... Kdyz to shrnu, z knihy jsem si nic nevzala a posledni kapitolu o autenticnosti dokonce vynechala a knihu nedocetla (a ja docitam vsechno)... 3 hvezdicky davam za sympaticky design.

10.03.2022 3 z 5

K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk Jenna Miscavige Hill

Naprosto sokujici. Sekta, ktera omezuje svobodu, pripousti detskou praci a vyzaduje ji, odlucuje deti od rodicu i v nizkem veku, zanedbavani skolni vyuky, ktera je smrskla na uceni se vyznamu slov. To vse v systemu absolutniho vymytani mozku, kdy detem, ktere se do scientologie narodily, toto pripada normalni a pristupuji na tuto hru a snazi se v ni byt jeste lepsi (i za cenu donaseni na vlastni rodinu, pratele)... System prevychovnych taboru, kam se kdokoliv dostane za sebemensi prohresek, to vse za ucelem zlepseni sveta pomoci domnele vychovy eticky dokonalych jedincu.... Jsem rada, ze v CR tento nesmysl neni uznan za cirkev, i kdyz taky znam jedince, ktery jim skočil na lep. Asi taky chodi na sezeni, po ktery svira elektrody pochybneho e-meteru, scientologickeho detektoru lzi... Tato kniha ukazuje (byt nekdy suchoparneji), novy otrokarsky system 20. stoleti - neco, co uz jsme si ani nemysleli, ze je mozne. Doporucuji precist!

21.02.2022 5 z 5

Hacknuté tělo: Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk Hacknuté tělo: Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk Dave Asprey

Kdyz si clovek odmysli reklamu na autorovy vyrobky a nektere silene napady (ne, opravdu nebudu zkouset tasemnici), kniha predklada vseobecny pohled na fungovani tela a na to, jak si zlepsit zivot. Takze jsem si z cele plejady vybrala ty tipy, ktere se me zdaji, ze muzou pomoct. Zatim zkousim. Mym cilem, na rozdil od autora, neni zit do 180 let, ale to, abych zila kvalitni zivot. A takove tipy v knize rozhodne jsou. Autor se hodne odkazuje na funkcni medicinu, ale na rozdil od Vojacka nabizi konkretni postupy a rady, coz je skvele. Musim ale rict, ze mi neni jasne, kolik ruznych pripravku autor denne bere. Zrejme po hrstech...

30.01.2022 4 z 5

Skvela kniha. Rozhodne nejde jen o vseobecny prehled informaci o spani. Kniha vas nauci jinak o spanku premyslet. Pochopite, ze spankovy dluh nedozenete, ze ve stari nepotrebujete min spanku, ale ze spanek vam proste hur jde, jak spanek souvisi a vasim zdravim. Jde o knihu, ktera zmeni vase zivotno priority a smerovani a pritom nejde o zadne samospasitelne teorie, jak vam predkladaji ruzne radoby vedecke knihy typu Vojacka. Opravdu prakticka kniha, ktera vas pobavi, ale otevre i oci. Doporucuji vsemi deseti!!! Me rozhodne kniha pomohla.

15.01.2022 5 z 5

Longevity Book Longevity Book Cameron Diaz

Knizka se mi libila, i kdyz by asi jini cekali detailnejsi navody. Podle me ale predstavuje komplexni navod, jak pomoci stravy, vitaminu, pohybu, meditace, atd., starnout s gracii a mit starnuti rad. Z knihy jsem si udelala vlastni checklisty, vcetne seznamu vitaminu a doplnku, takze pro mne to byla velmi prakticka kniha a na jejim zaklade jsem si koupila i prvni díl, Body Book.

03.01.2022 4 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Jiri Ovcacek jako cesky Forrest Gump. Pobavilo. Skvělé kolaze od TMBK. Nektere pasaze byly megavtipne, jine jen dobre napsane, proto davam o hvezdu min. Ale smekam pred geniem Dominika Landsmana - toto vse vymyslet...

31.12.2021 4 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Moc me to bavilo. Mela jsem strach po precteni zdejsich komentaru, ze prezident bude naivni vlastenec, kniha bude plna politickych proklamaci, postavy ploche, situace naprosto nerealne, proste americka kravina... ale ne, byl to velmi dobry politicky thiller. Rozhodne doporucuji. Napinave az do sameho zaveru.

26.12.2021 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvela kniha, rozhodne doporucuju. Neni tam jedina nudna pasaz, je to nakouknuti pod poklicku letani se vsim vsudy. Dlouho me zadna kniha tak nebavila. Precteno prakticky za 2 vecery, jak jsem to hltala.

23.12.2021 5 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Strasne me mrzelo, jak rychle jsem knihu prosla... Ale pobavila jsem se perfektne, az se me okoli ptalo, cemu se tak rehtam. TMBK je proste nej!

19.11.2021 4 z 5

Zářit a nevyhořet Zářit a nevyhořet Iva Moravcová

Kniha mi pomohla, i kdyz jde hodne po povrchu a nejde moc do detailu. Precetla jsem ji za 2 dny. Kazdopadne inspirace, co se sebou dal delat a kde zacit.

18.11.2021 4 z 5