Veroba Veroba komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Téměř 70 let starý román, ale stále aktuální. Scifi o tom, jak se lidstvo samo může zničit výdobytky civilizace. Velmi čtivá, svižně napsaná. Nejde jinak než plný počet hvězdiček.

27.07.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nejde jinak,než dát 5 hvězdiček. Paní Mornštajnová prostě umí. Dystopický příběh ve stylu Orwellova 1984.

12.02.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nemohla jsem knihu číst v tahu, musela jsem si dělat přestávky, abych děj rozdýchala. Když se oprostím od emocí, které ve mně vyvolává, je to neuvěřitelně čtivá kniha o zvěrstvech 2. světové války. J. Karika to prostě umí.

10.09.2020 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Přečtena za dva dny. Neskutečně napínavá.

23.08.2023 5 z 5

Věřím, že po vydání této knihy se osudy životických lidí dostanou více do povědomí celého národa.

10.04.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Šílené. Při čtení jsem si připadala jako v Orwelově 1984. Akorát že tohle bylo skutečné.

16.05.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po přečtení knihy si říkám: "Tohle je ta kniha, o které všichni mluví, jak je skvělá???" Jsem zklamaná. Čtivost nepopírám, nicméně celé vyprávění jde tak nějak po povrchu. I když se jedná o výpověď přeživšího, některé momenty se mi zdají těžko uvěřitelné, další až moc "přeslazené". Zkrátka, z této doby jsem četla mnohem lepší knihy.

23.03.2019 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Strhující. Přečetla jsem hodně knih o holocaustu, nikde ale ne z pohledu původce zla v Osvětimi. Hlavně v závěru až neuvěřitelné, že mohou existovat lidé, pro které je rozkaz víc než svědomí. Teď už se jen můžeme domnívat, co bylo příčinou bezcitnosti R.H. Rozhodně knihu doporučuji!!!

22.03.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dlouho to budu rozdýchávat.

21.07.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Velmi čtivá kniha. Trochu červená knihovna s předvídatelným dějem.

16.03.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je sice teprve únor a já mám ještě v plánu za celý rok přečíst hodně knih, ale už teď vím, že je to pro mě Kniha roku.Posledních 100 stran jsem přečetla na jeden zátah, prostě nešlo přestat.Čtivá, místy až neskutečná.Člověk si při čtení uvědomil, jaké hrůzy museli lidé za 2.světové války zažít.

12.02.2018 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Krásný příběh.

04.03.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná kniha. Přečteno za jeden den.

22.12.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem dočetla před malou chvílí, takže emoce ve mě ještě hodně víří. Musím říct - naprostá bomba! Dlouho jsem se tak moc při čtení knížky nebála (hlavně v poslední třetině). Na začátku jsem si říkala, že by byl skvělý výlet na Tríbeč, po přečtení knihy jsem si to ale rozmyslela :-)
Kdo se rád bojí, opravdu mohu jen doporučit.

13.06.2018 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Od knihy se nedalo odtrhnout. Čtivá a napínavá od začátku do konce.

20.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pět hvězdiček dávám za neuvěřitelnou čtivost. A. Mornštajnová je spisovatelka, které se vždy podaří vtáhnout čtenáře do děje tak, že zapomene na realitu :-). Co mě ovšem u této knihy trochu zklamalo, byl konec. Jak psala spousta čtenářů, pár stránek navíc by knize neublížilo...

06.05.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno za pár dní.Nádherná emotivní kniha.

30.11.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Asi jsem měla velké očekávání, každopádně mě kniha moc nebavila.Jak už tu bylo párkrát zmíněno, byla dost překombinovaná.Pro mě rozhodně nejslabší thriller, který jsem kdy četla.

24.04.2018 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Dlouho jsem nečetla tak skvělou knížku. Napínavá od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

17.11.2015 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Moc se mi líbily vnitřní pocity jednotlivých dětí. Proto mě asi první polovina bavila víc.

25.12.2020 4 z 5