Verii_chan Verii_chan komentáře u knih

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Jako první musím vyzdvihnout nádherný design knihy! Obálka vypadá úžasně, v knize se nachází i mapa a po každé kapitole přichází nějaký bonusový úryvek

Co se týče příběhu, tak mi poněkud dlouho trvalo se začíst. Také jména jednotlivých postav se mi docela pletly dohromady. Po několika desítkách stran ale nastal zvrat a plně jsem se ponořila do příběhu!

Celý magický svět je moc krásně vymyšlený a bavilo mě o něm číst. Kromě magie jsou tady také další velká témata jako církev, politika a korupce. Mně politikaření a intriky ve fantasy knihách moc baví, takže za to dávám plusový bod.

Bohužel jsem si ale moc nedokázala najít cestu k hlavním hrdinkám a některé pasáže mě chvílemi až nudily.

Určitě si ale budu chtít přečíst pokračovaní, protože samotný příběh mě nadchl a jsem moc zvědavá na pokračování!

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji.

17.03.2024 4 z 5

Hygge domov Hygge domov Meik Wiking

Na pojem hygge jsem poprvé narazila před několika lety při čtení Kavárny v Kodani Ta ho byla plná a celá ta atmosféra byla neskutečná.

V této knize je aspekt hygge dopodrobna popsán a předává i spoustu praktických tipů a inspirace.

Co to vlastně hygge je? Autor ho popisuje takto:
"Hygge je umění navodit příjemnou atmosféru. Být s lidmi, které máme rádi, nebo jen v tichosti sami se sebou. Pocit, že jsme v bezpečí, chránění před světem a můžeme si dovolit polevit v ostražitosti. Hygge je pocit domova."

Kromě toho má kniha také nádherné ilustrace a spoustu estetických fotek, které knihu dělají ještě kouzelnější

Nedávno jsem se stěhovala a momentálně si zařizuju byt, takže některé tipy určitě využiju! Jedna celá kapitola se například věnuje výběru osvětlení!

Jednu hvězdičku odebírám pouze za pár hluchých míst, kde se autor opakoval, nebo věci až příliš obkecával.

08.02.2024 4 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Tohle bylo naprosto skvělé čtení do začínajícího podzimního počasí

Jako první mě zaujala nádherná podzimní obálka a skutečnost, že se jedná o slovanskou mytologii.
Kniha toho může nabídnout ale daleko více!

Setkáváme se zde se skupinkou nadpřirozených bytostí a jedním člověkem - zámečníkem, kteří se vydávají na nebezpečnou cestu do podsvětí.
Všechny postavy o něco přišly nebo po něčem touží a věří, že to na této výpravě naleznou

Chvílemi se čtení poměrně táhlo, jelikož se autorka dost zaměřuje na popisy, ale ve výsledku jsem za to byla moc ráda, protože jsem si mohla celý svět krásně představit
V příběhu není nouze o akci, emoce a také trošku romantiky

Mám skvělou zprávu i pro ty, kteří četli předchozí autorčinu knihu Dceru zimy, jelikož se zde setkáváme i s její hlavní hrdinkou Moranou
A nadšená jsem byla také z množství koček, které se v knize objevilo!

Děkuji @humbook_blogeri @humbook za poskytnutí této skvělé knihy

14.10.2023 5 z 5

Mladokrevní Mladokrevní Sasha Laurens

Tohle není klasická kniha plná hladových upírů a litrů čerstvé krve.
V tomto světě lidstvo napadl zákeřný vir, který upíra dokáže jednoduše zabít, pokud se napije z nakaženého člověka. Upíři se proto tedy živí uměle vytvořenou krevní náhražkou.
Bohužel mi ale přijde, že celé téma upírství nebylo příliš dotaženo do konce a dovysvětleno:(
Upřímně jsem chvílemi i zapomínala na to, že vůbec čtu o upírech. Tato kniha se totiž snažila pojmout až příliš mnoho témat a bohužel to nějak nedopadlo.

Mimo již zmiňované upírství je zde velkým tématem středoškolský život, hledání léku, nedorozumění z minulosti, tajemství a neshody v rodině, hledání své orientace, toxické vztahy, nerovnost mezi elitou a zbytkem upírů a detektivní část, kterou nebudu vyzrazovat.

Myslím si, že některá z těchto témat tam už byla opravdu navíc a obírala o místo jiná relevantnější témata.

Mé hodnocení ale definitivně vylepšily postavy, které byly velmi nápadité a uvěřitelné.
Hlavní hrdinky spolu sice chvílemi vážně neuměly komunikovat, ale jinak se mi jejich příběh opravdu líbil Šlo o takovou friends to hate to friends to love linku Ano, o drama nebyla nouze!

Vedlejší postavy mě také opravdu mile překvapily. Některé podstoupily opravdu velký osobnostní vývoj a bylo skvělé s nimi trávit čas.

Vyzdvihnout musím také překlad od @endlessbibliophile , která si krásně poradila s některými cizími slovíčky a se znázorněním rodu nebinárních postav

Za poskytnutí této knihy k recenzi moc děkuji @humbook a @humbook_blogeri

03.09.2023 3 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Tohle byla opravdu krásná romantická kniha z herního prostředí!

Parkera jsme měli možnost lehce poznat už v předchozím díle, takže jsem se moc těšila na hlubší příběh s ním.
Společně s Teagan se skvěle doplňují a jejich neustálé pošťuchování a slovní (chatové) přestřelky byly perfektní

Moc jsem si užila také jejich první osobní setkání, které proběhlo na jednom herním eventu při Parkerově autogramiádě. Jakmile Teagan spatřil, tak všeho nechal a hned ji přispěchal obejmout, což samozřejmě spustilo velkou vlnu debat o jejich vztahu

Kromě her a romantiky mezi hlavními hrdiny, jsou zde velkým tématem také rodinné vztahy. Mezi Teagan a jejím otcem to není příliš růžové, ale s určitým množstvím komunikace se to začalo zlepšovat. Tyhle scénky mi opravdu vykouzlily úsměv na tváři, protože jejich vzájemné pochopení bylo velmi dojemné.

V knize se nachází i další těžké téma, ale o tom vám nebudu spoilerovat.

Jak už to u knih od Bianci bývá, tak se setkáváme také s partou Parkerových kamarádů, kteří mají pěkně vytyčené charaktery a užijete si s nimi spoustu vtipných scén

Tento díl se mi líbil mnohem více než díl předchozí, takže jsem moc zvědavá jak na tom bude pokračování série!

05.08.2023 5 z 5

Mayo Clinic: Jak žít déle a cítit se mladší? Mayo Clinic: Jak žít déle a cítit se mladší? Stephen Kopecky

Tuhle knihu doporučuji každému, kdo se alespoň trošku zajímá o zdravý životní styl a není mu lhostejné jeho zdraví
Kniha je určena lidem jakéhokoliv věku, protože jak zmiňuje i autor, s kroky ke zlepšení našeho zdraví je možné začít kdykoliv.

Autor této knihy je kardiologem, který se zaměřuje především na prevenci kardiovaskulárních a dalších civilizačních onemocnění. Sám ve svém životě dvakrát porazil rakovinu, což ho velmi namotivovalo pomáhat ostatním lidem, aby se tomuto mohli vyhnout.

Zastává tvrzení, že i malé krůčky jsou ve výsledku velkým pokrokem ve zlepšení našeho zdraví.
"Nemoci skutečně pramení ze všech drobných, zdánlivě nezávažných rozhodnutí, která činíme každý den. Nakonec si však tato rozhodnutí vyžádají svou daň."

Postupně se dostává přes jednotlivé aspekty, které zde hrají velkou roli: strava, fyzická aktivita, spánek, stres, kouření a alkohol.
Moc se mi líbí jeho kapitoly o stravě, kde vyzdvihuje převážně středomořskou kuchyni, která se skládá hlavně z ovoce, zeleniny, ořechů, luštěnin, mořských plodů,..

Jsem vděčná za spoustu nových poznatků a tipů. Taky mám konečně motivaci zvládat každý den svých 10 000 kroků, místo těch průměrných 6 000, které poslední dobou mám:(

24.07.2023 5 z 5

Takoví jsme byli 1 Takoví jsme byli 1 Júki Obata

Jedná se o rozkošnou Young Adult manga sérii o prvních láskách a smiřování se z minulostí.
Hlavní hrdinka Nana právě nastupuje na střední školu, kde se hned první den seznamuje s velmi oblíbeným klukem jménem Jano, kolem něhož se točí celý středoškolský život.
Hned při prvním shledání Jano ukáže svou zlomyslnou povahu a tím započne jejich pošťuchování.
Postupně se ale začínají více sbližovat a Nana začne odhalovat jeho bolestnou minulost.

Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, jak už je to u některých YA knih/mang zvykem.
I přesto má ale řadu krásných myšlenek, a to především o lidských emocích nebo vyrovnávání se se ztrátou.
Myslím si, že je to ideální série pro mladší čtenáře, kteří se právě setkávají s první láskou atd.
Určitě si chci pořídit ještě minimálně jeden díl, protože jsem zvědavá, jestli se tato série nějak více rozjede
Za poskytnutí mangy k recenzi moc děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri

07.07.2023 3 z 5

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

4,5*
Krásný fantasy příběh plný zvratů, nebezpečí a tajemství.
Na první pohled mě také okamžitě pohltila obálka a jsem ráda, že obsah pod obálkou nebyl o nic míň povedený!

Ze začátku knihy pro mě bylo poněkud obtížné zorientovat se ve jménech postav, jelikož jich tam bylo najednou strašně hodně, ale brzo jsem si je utřídila.
A jakmile jsem se do knihy začetla, tak už jsem ji nedokázala odložit.

Příběh se odehrává v moderní době a najdeme zde spoustu krásných popisů Lvova!
Velmi na knize oceňuji také nepředvítatelnost příběhu. Jsem vždy nadšená, když mě kniha překvapí a ukáže mi, že všechno je vlastně úplně jinak, než jsem celou dobu předpovídala. Tady jsme doslova až k samotnému konci knihy nevěděli, jak to celé dopadne!
Co se týče postav, tak ty byly také velmi různorodé. Někoho si oblíbíte a někoho ne.
U hlavní hrdinky Varty se mi líbila její odvaha a odhodlání.
Také jsem si velmi oblíbila charismatického Čecha Zlatana, ale chvílemi jsem z něho tedy byla zmatená. Dalším menším mínusem za mě bylo nekonečné označování Zlatana jako Čecha, místo jeho pravého jména. Párkrát je to určitě fajn zmínit, ale dál už mě to spíše rušilo:/

Každopádně se budu nesmírně moc těšit na pokračovaní, a jsem zvědavá jestli se dočkáme i nějaké romantické linky.

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji @humbook @humbook_blogeri #humbookblogeri

22.06.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Láska nadivoko je novinka od autorského dua Christina Lauren Autorky můžete znát díky sérii Božský nebo například knize Nelíbánky.

Jedná se o krásný dobrodružno-romantický příběh plný luštění šifer, hledání pokladu a znovuobjevení staré lásky
Pokud milujete koně, dobrodružství a prostředí bez technologií, tak vám tuto knihu mohu jen a jen doporučit.
Dopředu upozorňuji, že romantická linka byla poněkud upozadněna a více se rozvíjela až zhruba od poloviny knihy, ale za mě to bylo popravdě i plus Dostala jsem místo ní krásné popisy prostředí a chuť někam vycestovat

07.04.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Tohle je již má druhá přečtená autorčina kniha a jsem opět nadšená. Pokud se vám líbila Odbočka v lesích, tak vás určitě zaujme i Jiné místo!
Obě knihy začínají na první pohled nevinným výletem, pokračují řadou divných, strašidelných a tajemných událostí a nakonec vyústí ve velmi překvapivý konec.
Já osobně miluju knihy, které mě dokážou překvapit a nechat mě až do konce dumat nad tím, jak to vlastně vše je.
Nutno podotknout, že u Jiného místa nad tím nejspíše budete dumat i po ukončení knihy, některé věci jsou totiž nedovysvětlené a autorka nechává ono finální domyšlení na čtenáři samotném.
Na jednu stranu jsem byla zvědavá na přesné vysvětlení, ale na druhou stranu oceňuji možnost vlastního zamyšlení se nad příběhem.
Kniha má jen něco přes 200 stránek a kapitoly jsou kraťoučké. Je to tedy taková jednohubka, kterou stihnete přečíst klidně za pár hodinek. Já osobně jsem se od čtení nemohla odtrhnout. ️
Dalším plusem knihy je také to, že se odehrává v ČR, přesněji v Luhačovicích.
Pokud byste měli zájem, tak autorka do knihy přidala také QR kód, díky kterému můžete i vy sami podniknout svou výpravu.
Ještě jednou moc děkuji @humbook @humbook_blogeri za poskytnutí recenzního výtisků. ️

28.02.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Moc děkuji @humbook @humbook_blogeri a @endlessbibliophile za poskytnutí eknihy k recenzi

Od této knihy jsem měla velmi vysoká očekávání a mohu říct, že byla naplněna!

Kniha má vše! Napětí, krvavé scény, drsné prostředí, žhavou chemii mezii hlavními hrdiny a také řadu nevyřešených tajemství, která se budou přenášet do dalších dílů (kterých bude dohromady 6!! Snad se brzy dočkáme )

Styl psaní byl za mě také naprosto úžasný, knihu jsem přečetla snad za 2 dny Pokud máte rádi knihy od Maas, tak tuhle určitě doporučuji. Jedná se o takovou drsnější verzi Maas

Konec jsem vůbec nečekala, nechtělo se mi tomu vůbec věřit. Našlápnutí na pokračování je to ale úžasné!

06.11.2022 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Medovník s pepřem mě na první pohled opravdu zaujal - zajímavá anotace slibující poněkud odlišný a originální romantický příběh, nádherná obálka, která okamžitě bije do očí a volá na vás ať si ji koupíte.

Příběh mě ale poněkud zklamal a převažují zde bohužel chvílemi spíše mínusy než plusy.

Kniha vlastně probíhá z 80% pouze v divadle nebo v hospodě a drží se velice jednoduchého a opakujícího se vzorce.
Adri napíše Matymu o lístky na představení, dojde buď sama nebo pokaždé s jiným doprovodem, po celou dobu představení ji Matyáš intenzivně pozoruje a po představení je šance 50:50 zda spolu půjdou na pivo nebo jestli Adri půjde sama pít na žal.

Také jsem nebyla ráda za poměrně velké množství vedlejších postav, které se vždy objevily na pár stránek a poté se po nich slehla zem. Hlavně se mi potom už začaly plést i jejich jména a byla jsem zmatená

Myslím si, že by vůbec neuškodilo zkrátit knihu klidně i o 100 stránek, jelikož poselství této knihy a Adriin příběh má určitě co předat, jen se to bohužel v takovém množství opakujících se situací lehce ztratí.

Velice mě ale oslovila vtipná stránka knihy a povaha autorky! Určitě bych si ráda přečetla něco dalšího a držím palečky v dalším psaní! ️

Za poskytnutí knihy vděčím @humbook #humbookblogeri!
Ještě jednou děkuji! ️

10.07.2022 3 z 5

Moje cesta do fantazie Moje cesta do fantazie Lenka Poláčková

Styl psaní je jednoduchý a krásně plyne. Na autorčinu prvotní knížku je to moc fajn.
Musím jen poznamenat, že jsem byla poměrně zmatená zařazením knihy do feel good.
Cítila jsem spíše nechuť vůči matce hlavní hrdinky a bylo mi holek líto.

Postupem času začalo pomalu svítat slunce a příběh se zbarvil do příjemných letních dnů, ale pořád jsem cítila lehkou úzkost.

Když pominu tuhle maličkost, tak velmi oceňuji krásné popsání vesnice a jejích slavností. Sice to nikdy nebyla moje věc (v tomhle jsem dost soucítila s Květkou), ale bylo to věrně popsané.

V knize se rozvíjela i velice slow burn romance, která byla dle mého hlavním feel good prvkem v příběhu. Určitě bych uvítala více stránek, jelikož vztah těchto dvou si zasloužil více prostoru a
nějakého vzájemného budování.

Líbily se mi také narážky na různá jiná anime a věřím, že bych to jako menší milovala ještě 10x více

Kniha sice nenaplnila má očekávání, ale nahradila je jinými zajímavými prvky! Určitě si přečtu i autorčiny budoucí příběhy!

Za poskytnutí eknihy ještě jednou moc děkuji @humbook a @endlessbibliophile ️

20.05.2022 3 z 5

Spřízněni volbou Spřízněni volbou Veronica Roth

(SPOILER) Do knihy jsem šla s tím, že má zajimavou anotaci ale nic moc víc nevím co od ni čekat.
Začátek utíkal pomalu - seznámili jsme se s hlavními postavami (vyvolenými), dozvěděli jsme
se pár informací o bitvě, kterou vedli proti Temnému a viděli jsme jinou stránku hrdinů -
PTSD či neustálé pronásledování paparazzi.

Poté se tok příběhu naprosto změnil a přinesl nám magii, paralelní dimenze a dalšího nepřítele, kterého je třeba porazit.

Od tohohle zlomu mě kniha začala bavit mnohem víc a hltala jsem každou stránku. Jen mě zamrzelo, že jsme se rozloučili s některými vyvolenými.
Kniha mě několikrát zajimavě překvapila a jsem moc ráda za možnost si ji přečíst.

Mínusem knihy za mě byly některé postavy - např. Matt. Už od začátku mi nesedl, nedával Sloane žádnou podporu a pochopení.
Doufala jsem, že se to postupem času změní, ale bylo to horší a horší. Pak se přidala i Esther, která jí nadávala za každou věc.
Neříkám, že Sloane byla vždycky příjemná a jednala racionálně, ale v některých situacích bylo chování ostatních opravdu přehnané.
Kvůli tomu jsem také byla nadšena z Moxe - krásně se ke Sloane hodí, vídí ji takovou jaká opravdu je a navzájem si rozumí

Konec jsem opravdu nečekala, ale jsem za něj spokojená. Je to určitě i skvělý nášlap na nějaké pokračování

Moc děkuji Humbooku za poskytnutí E-knihy

25.03.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Moc se mi líbilo, že jsme v tomhle světě mohli zůstat o chvíli déle. Určitě bych takový bonus uvítala u všech mých oblíbených knih!

27.01.2022 5 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Čekala jsem od knihy něco trochu jiného. Určitě jsem doufala ve více londýnské vánoční atmosféry a svižnější romance. Tohle bylo bohužel tak moc slow burn, že už jsem mezi nimi ani nic hlubšího neviděla.

Děj byl prakticky jen o chození z divadla do divadla a neúspěšném čekání na lístky. Věřím ale, že milovník divadel si přijde na své a kniha ho nejspíše zaujme.

Hlavní postavy mi bohužel taky moc nepřirostly k srdci, byly tu určitě nějaké světlé chvilky - např. vtipná improvizace, ale jinak mi přišly takové nijaké

Bojím se toho, že jsem si možná vybrala jen špatný díl, protože na New York nebo Řím jsem našla poměrně pěkné reakce. Jen díky těm nádherným obálkám bych byla možná schopna dát sérii druhou šanci.

23.01.2022 2 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Začátek knihy byl pomalý a poměrně nudný. Čekala jsem od knihy více romantiky, ale ta se objevila až v druhé polovině knihy.
V první polovině jsem Naomi nedokázala vystát. Bylo očividné, že se Nicholas snaží dát jejich vztah dokupy, ale ona pořád jen hledala způsoby, kterými ho ukončit.

Její uvědomění sice trvalo dlouho, ale bylo to zlaté. Naučila se, že je důležité dělat pro svou polovičku pěkná gesta a neočekávat vždy okamžitě něco nazpátek (i když Nicholas to vždy s radostí oplácel️)

Milovala jsem scénky, ve kterých se spolu obrátili proti společnému nepříteli (Deborah nebo Melisa) tvořili spolu dokonalý tým!

23.01.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Tenhle díl byl spíše takový doplňkový. Na jednu stranu je super, že nám více přiblíží jednotlivé postavy, ale na druhou stranu byla první polovina knihy opravdu o ničem. Točila se vlastně jen okolo Ruby, která nemůže odpustit Jamesovi. Druhá polovina už byla mnohem lepší, bavila mě a určitě se moc těším na pokračování!

23.01.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Zachraň mě je moje první knížka od Mony, a musím říct, že jsem si její styl psaní okamžitě zamilovala ️ Nemluvě o jejích nádherných obálkách!

Knížku jsem stihla sjet během 2 dnů (i během učení na zkouškové :D), nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi, že tu jsou kapitoly pojaty střídáním pohledů hlavních postav. ️
Konec knihy mě neskutečně naštval, vůbec jsem ho nečekala. V příštím díle si to bude James pěkně žehlit.

Postavy v knize jsou mi z většiny příjemné.
Ruby je strašné zlatíčko - odhodlaná, empatická, hodná dušička prostě, proto mě ten konec i tak zasáhl.
James mě chvílemi štve, ale jinak ho zbožňuju. Nebýt jeho rodičů, tak je jeho chování úplně jiné. Zajímá mě, co se změní v druhém díle knihy.
Pak je tu Lýdie, sestra od Jamese. Lýdie je strašně zajímavý charakter - slyšela jsem, že v pokračování bude mít i kapitoly se svým pohledem, takže na to se opravdu těším
Pak je tu Jamesova parta kamarádů, které mám chuť nakopat xd

Hned se jdu vrhnout na pokračování a doufám, že mě nezklame!

23.01.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Bála jsem se, že kniha nebude nic pro mě. Potom se objevila Penelope a začala jsem o tom uvažovat ještě více :D Praštěnější hlavní hrdinku jste ještě neviděli. Prvních pár kapitol jsem se za ní až cítila trapně, kvůli věcem co říkala a prováděla. Pak najednou ale nastal zvrat a začala jsem ji tolerovat a mít i celkem ráda, Jake na ni měl dobrý vliv :D
Jake byl úžasný, obdivovala jsem ho za jeho pevné nervy. A jakmile se začal chovat pozorně a sladce k Penelope, tak jsem si ho zamilovala ještě víc!
Pak je tu Cam, který byl úžasný od začátku. Scénky s ním byly k nezaplacení :D Byla jsem ráda že mu nechali epilog a doufám, že výjde pokračování o něm. Okamžitě bych si ho šla přečíst!

23.01.2022 5 z 5