verculka verculka komentáře u knih

Ada Ada Veronika Jonášová

O povojnove situaci knížek moc není a přitom se tady děly neskutečné hnusarny. Píše se jen o zvěrstvech nacistů, ale nemělo by se zapomínat i na tohle chování. Ale to je na úvahu asi jinde..
Knížka byla čtivá, smutná a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

06.05.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné oddechové čtení o historii s nádechem detektivky a romantiky.

29.04.2024 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Přesně jak píšou ostatní, nejdřív jsem se nechytala a říkala si, že ji snad ani nedoctu. Jenže pak se to rozjelo a po přečtení častý z pohledu matky a otce vše najednou začalo dávat smysl.
Smutné co vše může způsobit způsob výchovy a jaké stigma si sebou pak neseme celý život.

15.04.2024 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úplně jiný typ knihy než ostatní knihy autorky. Nebylo to špatné, ale spíše taková červená knihovna...

12.03.2024 3 z 5

Nezlomná Nezlomná Jelena Dokić

To se četlo tak těžce. Až jsem z toho sama chytala depresi.
A že nikdo, ale vůbec nikdo nezasáhl když to viděl, modřiny, křik, ty scény... Nechápu.

17.02.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuhle knihu budu v hlavě asi ještě dlouho zpracovávat. Hlavně ten konec...

Knižní matku mám sto chutí proplesknout.

26.01.2024 5 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Tuhle knihu jsem se rozhodla číst z důvodu, abych pochopila proč milující otec bez mihnutí oka nechá zabít 2,5 milionu lidí... Mel rozkazy!! Jak snadné...
Nechápu a nikdy tohle nepochopím. I proto čtu všechno o druhé světové válce, abych snad pochopila nepochopitelné.
Nicméně zpět ke knize. Přečetla jsem ji za dva dny. Nedalo se od ní odtrhnout. Skvělé napsaná a rozhodně ji doporučuji.

20.01.2024 5 z 5

Volali ma Leni Volali ma Leni Zdeňka Bezděková

Ano, je to dětská kniha, ale moc ráda jsem si ji přečetla i já, dospělá.
Pokud tomu tak není, doporučila bych ji rozhodně jako povinnou četbu na školách.

12.01.2024 5 z 5

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

Nebylo to špatné. Taková lehká a příjemná oddechová četba.
Pam je milá, trošku naivní ale rozhodně ne hloupá osoba, která popisuje svůj život. Některé události jsou psané detailně, některé jsou jen zmíněné a o některých se nezmíní vůbec.
Nemůžete čekat nějakou hloubku, ale také se nejedná ani o povrchní knihu.
Celkově je Pamela zvláštní osobou, sečtělá aktivistka, pořád spoře oděná, která fotí akty ale zároveň chce aby ji lidé brali vážně. Do toho střídá manžely, je zaryta ochránkyně přírody ale i vymetacka barů... Ale člověk se s ní nenudí, stejně jako u této knihy se nudit nebudete.

10.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Poměrně čtivá kniha, která vám odkrývá tajemství jedné sitkomove hvězdičky. Tato holka je týraná, jak psychicky a fyzicky, tak i sexuálně svojí matkou a ona o tom nemá vůbec povědomí a naopak svojí matku ještě adoruje.
Byla jsem zhnusená a naštvaná na všechny kolem, že nezakročili a dovolili to. Táta si nechal vše líbit, jediný kdo se ozval byl děda, ale stejně nezakročil.
Autorka byla v knize velice sdílna a otevřená a myslím, že sepsání této knihy vzala jako svoji očistu a léčbu. Přeju ji šťastný život a aby matčina výchova na ní už neměla vliv.

30.12.2023 4 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Pamatuji si to jako dnes, když jsem koukala s rodiči na večerní zprávy a hlasatel mluvil o Columbine a zrazu střih a záběr jak zakrvácená osoba přepadává přes okno. Nevěděla jsem, zda se jedná o oběť, střelce, pohlaví a ani nic o jeho osudu. V této knize jsem dostala odpověď na všechno.
Kniha to není jen o těch dvou ,,,, ale i o obětech, rodinách.
Autor si dal sakra práci vše to zdokumentovat a sepsat. Hlavně objektivně a do detailů.
Byla to náročná kniha a teď musím sáhnout na nějakou "lehčí" knihu ať vidím svět opět přes růžové brýle.

05.12.2023 4 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

To bylo tak příjemné čtení. I když s pojednávalo o vraždě, bylo to takové jemné, ... Neumím to asi líp popsat, prostě klid a souznění s přírodou bylo cítit z každé stránky.

07.11.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

A pořád se najdou lidé co budou tvrdit, že za komunistů bylo líp...
Snad první kniha, kterou jsem si musela dávkovat a odkládat.

27.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná a čtivá oddechovka. Motiv docela uvěřitelný, jen my ženy jsme tam byly vykreslené trošku nehezky ;)

11.10.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Opět krásná a čtivá kniha od autorky o historii, o které jsem neměla vůbec ponětí. Těch 500 stran se přečte strašně rychle. Otevřený konec dává prostor na domýšlení a představy.

03.10.2023 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

(SPOILER) Smutný příběh o násilně odebraných dětech.
Knížka je velice čtivá a rozdělena do dvou časových linií. Ta současná je slabší a zavání červenou knihovnou, naproti tomu ta o dětech je sýrová a v určitých místech vám pěkně zvedne žluč.

Jen mě máte věk u postav. Rill bylo 12 když se Judy narodila, v druhé linii je Judy 80, tudíž by May mělo být 92, a je velice aktivní a přežila všechny sourozence i Stevieho...ale asi jsem jen přílišna detailistka.

23.09.2023 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

(SPOILER) Před rokem jsem četla knihu Exodus, tudíž jsem izraelsko-palestínsky konflikt znala nejdřív z druhé strany a ze začátku čtení byl můj úsudek na konflikt i knihu ovlivněn. Postupně jsem si uvědomila, že opravdu každá mince mí dvě strany a obě strany dělali a dělají šílené zvěrstvá a odnášejí je ve drtivě většině nevinní... Kniha to byla krásná, ale párkrát jednostranná... zvěrstva izraelců vykřeslená do detailů, zatímco sebevražedné útoky Arabů občas zméněné jen tak v jedné větě. Ale jak na konci autorka píše, je to odveta za ten útok, který byl odvěta za ten předchozí a tak dále....
Nicméně, kniha je to krásná, hlavně druhá půlka knihy se čte jedným dechem. Rozhodně si o tomto knfliktu budu číst dál.

16.09.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Přesně jak se píše v anotaci, příběh z pekla aneb jak mladému klukovi zničit život aneb když moc dostanou ti co si potřebují řešit své komplexy na jiných....

05.09.2023

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Něco shnilého je v státě Českém... Neuvěřitelný.
Ke knize jsem se dostala přes "hlavní postavz" Tomáše, blízkého kamaráda. Je škoda, že kniha není ve větším povědomí. Snad se to změní i po odvysílání stejnojmenného seriálu.
Iluze i změně v soudnictví nemám kde každý zná někoho, má na někoho něco a drží spolu basu...

30.08.2023 5 z 5

Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Lenka Klicperová

Povinné čtení pro všechny. Já prostě těm válkám nerozumím, proč jsou?? Nechápu proč se musí zabíjet. Trpí většinou ti nevinní co chtějí jen klidně žít.

Jsem moc vděčná za tyto objektivní reportáže. A je mi moc líto lidí co před válkou utíkají a hledají azyl a je na ně stejně nahlíženo jako na teroristy.

23.08.2023 5 z 5