VercaV VercaV komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje první knížka od této autorky. Musela jsem si zvyknout na styl a způsob psaní. Prvních pár stránek, cca po vraždu, mě to moc nebavilo, myslím, že to hodně dělal ten styl a jazyk psaní. Od vyšetřování vraždy už to bylo napínavé a velmi zajímavé. Je to hodně odlišná detektivka od ostatních, co jsem přečetla. Závěr byl naprosto dokonalý, něco takového by mě ani ve snu nenapadlo, pořád jsem tipovala, kdo by za tím mohl být.
Jediné co mi dělalo problém, bylo velké množství postal, s podobnými a těžko zapamatovatelnými jmény. Kdybych si je na začátku vypsala a psala si k nim postupně poznámky, určitě bych se pak v tom všem lépe vyznala. Takže to doporučuji, protože je zde hodně informací o všech a jak se tomu přichází na kloub, začne se to strašně rychle pléct kdo byl vlastně kdo. Ale to je spíše doporučení, ne výtka knize.
Ale i tak to byla perfektní a určitě si přečtu další detektivky od autorky.

19.07.2021 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

(SPOILER) Příjemné čtení, hodně vělká romantika. Občas mi to přišlo až moc přeslazené. Děj se dal očekávat, stejně tak i konec. Líbily se mí kapitoly z minulosti a náhled jak Kevin uvažoval a jeho myšlenky. Některé části byly zbytečně zdlouhavé a až nudné. Kdyby kniha byla třeba o 50-100 stran kratší byla by lepší a vynechaly by se nudné části.
Závěr (od příchodu Kevina) byla jedná velká smršť, chvílema jsem se ztrácela v tom, co je "skutečnost" a co jsou jeho myšlenky nebo minulost, taktéž prolínání dějem mezi Kevinem a Katie. Musím uznat, že plán Erin/Katie byl skvělý, až mě z toho mrazilo, kolik žen něco podobného zažívá.

12.07.2021 3 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Byla to pěkná oddechovka. Rychle se to četlo, děj byl více méně od začátku jasný i konec. Podobné jako jiné knihy od Elle, jen výměna hokejisty za herce, stejně tak i děj stejný. Ale to nevadí, i tak to bylo super a krásné. Každá postava měla svoji minulost, Maggie představovala ženu, která si vše vybojuje sama a musí se o sebe postarat. Líbil se mi její přístup k životu, ale především to, jak si uvědomila, že nemusí být na všechno sama.
Kniha přesně do těchto horkých dnů. Oddechová a krásná romantika.

09.07.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Poslední dokonalý díl dokonalé série. Conor je zlaticko, oblibila jsem si ho uz v předchozím díle a ted jen dokázal, ze ma srdce na pravém místě. Taylor byla taktéž boží. Hned jsem si ji oblibila. Je super, ze to byla normální holka s normálním tělem. Naprosto jsem ji rozumněla jak mela nízké sebevědomí. Jejich vztach byl krásný. Libilo se mi jak ji Conor stale skladal lichotky a bojoval o ni, jak to bylo skvele v knize popsané. Jejich vztah byl dokonalý a jedinečný. Oproti jinym dilum je tento jiny. Je zde méně hokeje ale i sexu, ale zaroven je to plné emoci a erotickeho napeti. Bylo to prostě boží.

Všechny knížky od Elle jsou prostě boží, i kdyz některý díl je o trošku slabší i tak je toto pecka. Naprosto jsem si vsechny jeji knihy zamilovala a vim, ze je prectu jeste několikrát.

21.06.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Bylo to velmi rychlé a oddechove čtení. Nejsem už úplně ideální věková skupinka, takže mě to tolik nenadchlo. S prominutím ale Lara je opravdu trubka a Peter taktéž. Nelíbilo se mi jeho chování a ani to, že se LJ snaží pokaždé zachovat rozumně, přes to udělá nějakou hloupost. To jejich neustale rozcházeni a zase vrácení se k sobě me opravdu uz nebavilo. Hádky neuměli vyřešit jinak nez rozchodem nebo že spolu nějakou dobu nemluvili. Jen malá Kitty to zachraňovala. Taktéž se mi nelíbilo, jak se k LJ i Margot jejich otec choval, jako by byly malé holky. A ze Lara je stale chovala nak ji nekdo rekl, pořád jen Stormy to dělala takhle, Stormy mi jednou rekla toto atd.

11.06.2021 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Oddechove čtení. Velmi nenáročná knížka (série), ale krásně a rychle se čte. Stále nevím, zda mám Petera ráda nebo ne. Nelíbilo se mi, jak se "jednoduše" vzdal Lary a taky to jeho upřednostňování Gen a celkově chování vůči ní. Nedivím se, že to Lara tak řešila, taky bych dělala to stejné.
Libilo se mi, že tam byla více zmiňovaná Margot a celkově jejich sesterské vztahy. Malá Kitty je boží. Gen jsem si vůbec neoblibila a doufám, že v dalším díle už nebude dělat problémy. Postava Johna byla super zpestřením děje, chvíli jsem doufala v jiný konec.
Asi se mi líbil vic první dil, byl zajímavější a originální. Tento mi přišel az na pár věcí takovy o ničem a hlavně mě vytáčel ten podivný vztah Lary a Petera.

Ale i tak moc pěkná knížka i děj. Ideální na tyto horké dny.

10.06.2021 3 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Nebyla to špatná kniha, ale má to své ale. Film jsem viděla už dávno, takže mě to nijak neovlivnilo. Děj byl dobrý, četlo se to velmi rychle, přečetla jsem to za den. Trochu mě mrzí, že není řečeno, proč se s žen staly "paničky". Fandila jsem hlavní hrdince Joanně, že se tomu vyhne a přijde tomu na kloub a zachrání se.
Za mě je to průměrná kniha, dobrý začátek i děj, jen mi k tomu chybí ještě nějaký lepší konec nebo aspon vysvětlení.

03.06.2021 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Třetí díl v pořadí. Byl to skvělý díl, lehce odlišný od předchozích. Četla jsem ho opět skoro po roční pauze od druhého dílu. Každým dílem se mi Erika líbí víc a víc. Když spolupracuje s Mossovou a Petersonem tak to je to pravé ořechové. Do poslední chvíle jsem netušila jak to všechno dopadne. Líbilo se mi zapojení Amandy a taky jak popisovala Erika vztahy vůči některým svým kolegům. Doufám, že linka s Erikou a Petersonem bude mit ještě pokračování. Už se těším na další díl.

30.05.2021 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

První díl série byl dobrý, druhý byl perfektní a třetí je dokonalý! Hunter se mi zprotivil v prvním díle, ale teď jsem si ho absolutně zamilovala (jako všechny ostatní hokejisty). Strašně se mi líbilo jak to mělo zas jiný příběh. Demi je perfektní, to jak sváděla Huntera a nebála se říct, co chce. Několikrát jsem se smála na hlas, knížka je dokonalá, čte se strašně rychle a uplně pohltí. Závěr s Holisem mě dostal, čekala jsem cokoliv ale toto ne. Nakonec i on mě svůj plnohodnotý příběh a to o něm nemusela být ani celá kniha.
Opět, jako v každém předchozím díle, oceňuji, jak to na sebe vše navazuje a stále se zmiňují předchozí postavy. Některé scény jsou nezapomenutelné, například když žádali hokejisté na začátku o mazlíčkam nebo část ve vazbě. Opravdu jedinečné knihy, všechny.

28.05.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl byl mnohem lepší než předchozí. Brenna je skvělá, její sarkasmus a humor je perfetkní a v kombinaci s Jakem to bylo dokonalé. Ta chemie mezi nimi byla tak reálná, až těžko uvěřit, že to je "jen" knížka. Neskutečně mě bavil celý jejich příběh a děj, jak se postupně od "nenávidím Harvard" stalo "miluju Harvard". Děj byl hluboký, Brennina minulost mi vzala dech a líbil se mi jejich vztah s otcem jak to pokročilo.
U knihy jsem se nahlas smála ale i brčela. Kniha vyvolává emoce přesně jak má! Opět musím podotknout, že se mi velmi líbí jak na sebe jednotlivé knihy navazují, ať to jde na předchozí knihy (Gerett nebo i Ryan Wesley) ale i to volně pokračuje na přechozí díl série Lov. Jediná chyba je, že se to čte strašně rychle, protože člověk má potřebu číst pořád a pořád jak je to čtivé. Jsem si jistá, že všechny knihy od Elle budu číst ještě několikrát.

27.05.2021 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Není to tak dávno co jsem přečetla předchozí série a už jsem se nemohla dočkat této. Fitz je boží, bavil mě od začátku a tu jeho neschopnost se vyjádřit jsem mu odpustila vlemi rychle. Naopak mě vůbec nevadilo, že jim trvalo delší dobu dát se dohromady. Bylo to "jiné" oproti předchotím knihám od Elle. Libílo se mi, jak se Fitz postupně měnil a dospíval, že na konci knihy to byla jiná osoba než na začátku. Hodně se mi líbila scéna z NY kde je přistihl Dean. Summer byla taky boží, její slovník a přátelství s Brennou bylo perfektní.
Velmi se mi líbí, že dějově to na sebe navazuje s předchozí sérií a objevili se zde i předchozí postavy. Ale nakonec hodnotím jen 4*/5*, protože mi v tom proti Off-Campus něco chybělo, nemělo to takový erotický náboj, ale zase cením, že děj je jiný.

26.05.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Začátek byl dobrý, děj zajímavý. Pak přišlo velké ale. Vyústění zápletky bylo strašně překombinované, zbytečně moc zamotané a nesmyslné a konec byl uplný propadák. Opravdu to muselo skončit, tak jak to skončilo? Stále se rozhoduji mezi 2* nebo 3*, ideálně tak 2,5 protože to byl lehce podprůměr. Nebýt toho zakončení, bylo by to lepší.

24.05.2021 2 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Neměla jsem žádné očekávání. Začátek mě moc nebavil, bylo to táhlé a pro mě nezajímavé, ale to se cca po 70 stranách změnilo. Všechny postavy byly silné, jejich příběh a hlavně jejich emoce. Celkově je to velmi silná a emoční kniha. Děj originální. Poseldní část knihy jsem probrečela. Opravdu to bylo silné a skvělé. Bylo krásné vidět, jak Ronnie dospěla.

19.05.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Neuvěřitelně čtivá knížka. Naprosto vtáhla do dejě, kapitoly krásně plynuly. Hlavní hrdinky mi bylo líto, ale obdivovala jsem ji jak se dokázala tomu všemu postavit a přijít tomu na kloub. Téměř od začátku jsem měla tušení, kdo za tím stojí a trefila jsem se. Cca v 2/3 mě to chvílema přišlo až zdlouhavé, ale konec to vyrovnal. Od nalezení telefonu to byla jedna velká smršť, nestačila jsem se divit. Jen mi chybí opět nějaká závěrečná kapitola třeba -Rok poté-.

10.05.2021 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tato kniha se vlemi těžko hodnotí. Je to průmerná kniha, ale s moc dobrým příbehem ale špatným provedením a ukončením. Vadily mi různé styly psaní, chvíli -er forma poté -ich. Postav bylo hodně, ale dalo se na to postupem zvyknout. Líbila se mi Lena, její puberťácké chování a i Jules, i když sem nepochopila proč celé roky Nel ignorovala. Docela mě mrzí jak to bylo zakončeno, celou dobu žádný podezřelý a najednou bum bác vraha máme. A co se stalo s Markem? Těžko říct... Prostě průměr, kdyby se autorka do toho více opřela a dala si o trochu víc záležet mohlo to být super, podklad na to byl.

07.05.2021 3 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Film jsem neviděla a na knihu jsem narazila náhodou. Ačkoliv jsem to nečekala, kniha byla velmi zajímavá a především odlišná a jedinečná. Bylo krásně vidět jak Suzie postupně dospěla a smířila se se svou smrtí, včetně její rodiny. Mrzí mě, že neodhalili "oficiálně" jejího vraha, i když to všichni věděli. A taky ta část, kdy se na chvíli vrátila na zem byla zajímavá a moc jsem ji to přála. Byl to krásný příběh.

04.05.2021 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

(SPOILER) Upřímně řečeno, jsem z tohoto dílu zklamaná. Líbila se mi cca první půlka než zjistila, že je těhotná. Začátek klasika, ale nějak se to pak zaseklo. Od toho zjištění mi začala být Sabrina nesympatická, to jak nechtěla s Tuckerem nic řešit a byla strašně tvrdohlavá. A ten její nevlastní otec? To bylo tak slizácky odporná osoba. Celkově hlavní postavy byly nevýrazné.
Ale dost jsem se u nich i bavila, například kdy Logan s Gerettem soupeřili, kdo bude kmotrem. Líbilo se mi jak všechny knihy na sebe navazují a s 3. dílem jde současně. Přála bych si, aby si city vyznali dříve, ideálně během těhotenství nebo krátce po porodu a zbytek děje pak řešili třeba více školu, podnikání, společné bydlení atd.
I přes slabší díl, je tato série pro mě dokonalá, jen vím, že při dalším čtené této série skončím 3.dílem.

27.04.2021 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Já se do té knžní série naprosto zamilovala. Dean je zlatíčko. Děj sice stejný jako u předchozích dílů i jiných jejich sérií typu nejdřív nezávazný sex, pak spolu budou jen pro sex a pak se jeden do druhého zamilují, ale i tak mě to baví číst pořád a pořád dokola. Je to naprosto fantastické. V tomto dílu oproti předchozím bylo více sexu, nadrženosti a tak celkově erotiky. Těším se na poslední díl.

27.04.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Další peckovní díl. Logan je boží, je ti sympaťák, který jen dokazuje, ze nemyslí jen na sebe ale především na rodinu. První díl byl o chloupek lepší, ale i tak hodnotím plně. Kniha mela klasicky romantický příběh, kdy jeden chce druhého a pak naopak, ale zároveň to bylo originalni a dokonalé. Líbily jsem mi citové "výlevy" Logana. Už teď se těším na další díly a zároveň se netěším, až tuto dokonalou serii dočtu, protože už ted mi chybí.

25.04.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nemůžu hodnotit jinak než 5*. Knihy od autorky jsem si všechny zamilovala, mám za sebou sérii HIM a WAGs a tohle je další pecka. Zhltla jsem ji jedním dechem. Byla čtivá, vtipná, příjemná. Děj byl skvělý, jejich minulost a líbilo se mi, že se zde hodně objevovali i jejích přátelé a celkově ten děj byl obsáhlejší. Nemůžu se dočkat dalších dílů a knih od této autoky.

23.04.2021 5 z 5