VercaV VercaV komentáře u knih

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tak tohle byla naprosto emociálně výživná knížka. Brečela jsem snad od začátku do konce. Ze začátku jsem si myslela, že oparvdu nebudu cílovou skupinou, ale nakonec jsem to přehodnotila a moc sem si to celé užila.
Bylo to krásné, milé, krásná láska s tragickým osudem. I když mě trochu zklamal epilog. Milovala jsem je, jak se Rune snažil jí splnit všechna přání, to jak Poppy byla smířená se svým osudem a snažila se všechny připravit na svůj odchod a ulehčit jim to. Bylo to prostě krásné.
Jediné co mě trochu zklamalo, tak byl ten epilog. To jsem opravdu nečekala, ale asi mě vlastně žádný jiný konec nenapadá, než aby byli spolu a dodrželi svoje sliby. Opravdu moc krásné.

21.06.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) No teda, ani nevím kde začít, spíš co vůbec psát. Bylo to hodně zajímavé. Přečetla jsem to během jednoho dne. Hltala sem slovo od slova. Ta tajemná až strašidelná atmosféra, příběh, který se jen tak nevidí. Je fakt, že sem od začátku měla pocit, že Jeremy něco tají, něco mi na něm nesedělo. Ale teda, pořád nemám slov.
Samotný děj se mi moc líbil, přijde mi to odlišné od jiných, konečně nějaký příběh/děj, co není v každé druhé knížce. Hlavní postala Lowen mě bavila, jen sem teda nepochopila, že se nastěhovala k cizím lidem jen tak, ale v její situaci... Nejvíc jsem se těšila na kapitoly Verity, jejího životopisu. To bylo strhující, hltala sem to. Na mě teda až moc erotiky, i když jindy mi to nevadí, tady mi to moc nesedělo. Některé její myšlenky nebo pokusy o zabití byly teda silné kafé. Závěr a to zjištění o Verity bylo velmi rychlé. Samotný konec o objevení dopisu sem teda nečekala.
Upřímně, za ten konec s dopisem strhávám jednu hvězdičku. To už bylo až moc přitažené za uši, ale chápu "poslání" knihy, že co je vlastně pravda a co ne. Asi kdyby se vynechal dopis a všechna vina padla na Verity a ne ve finále na Jeremyho bylo by to pro mě víc přijatelné. I tak to byla moc zajímavá kniha, trochu jiná než od Colleen znám, ale její styl je tu znát, že nějteré situace až moc rozebírá a někdy méně je více.

15.06.2022 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Na knihu jsem narazila náhodou, ani vlastně nevím jak, ale stála za to. Bylo to naprosto nečekaně skvělé. Po sérii špatných knih, jsem si řekla, že horší už to nebude, ale toto byl zázrak.
Postavy byly skvělé, jak Elodie, tak Hollis, Hailey, Addison a Brie. Klasický příběh seznámení, ale to vůbec nevadí. Celý jejich vztah se vyvíjel tak krásně, nenásilně a mladá neteř tomu dávala jen trešničku na dortu. Líbil se mi jejich vztah, jak na to šli postupně, části s Hailey i povídání s Brie. Co se týká konce, tak to by mě ani nenapadlo. Jak strhující konec jde vymyslet a do detailu propracovat a spojit celý příběh a hlavně vše vysvětlit.
Opravdu, nic co bych vytkla. Jsem z toho nadšená a překvapená. Opravdu sem si to moc užila, přečteno téměř jedním dechem, četlo se to samo a rychle.

14.06.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na knížku jsou se dlouho a moc těšila, ale jsem strašně zklamaná. Příběh je to tak strašně silný až mě o to víc štve to provedení. Nelíbí se mi styl psaní. Bylo to celkově strašně chaotické, přeskakovalo se v postavách a času jak se autorce zachtělo. Dlouho sem nevěděla, kdo je vlastně kdo, jestli je Stanislava ta sestra nebo ta těhotná. Chyběly mi hlubší detaly, například z osvobození. A nelíbilo se mi, jak v knize bylo hodně slov či frází německy.
Bylo to hodně špatné a opravdu jsem z toho velmi zklamaná. Po prvních asi 30 stranách jsem knihu chtěla odložit. Četlo se to pomalu a člověk na to potřebuje asi víc času, ale to spíš dávám za vinu špatnému stylu psaní než příběhu, který mě bohužel vůbec "nevtrhl" do děje, emoce nic.
Jediné co se mi líbilo, tak byla asi poslední 1-12 stránky, kde pojednává o dojmu dočastnosti.

13.06.2022 2 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Za mě nejlepší díl série. Bella se mi líbila už v prředchozím díle a Rafe byl boží. Ten kluk je přesně kluk snů. I když Bella tropila hlouposti tak on vždy stál při ní a podporoval ji. Četlo se to samo a rychle. Líbila se mi i Belly spolubydlící, o to víc se těším na další díl, který bude "její".
I když tomuto dílu nemám co vytknout, hodnotím "jen" 4*, protože, jak sem se zmínila už u předchozích dílech, mi tu chybí ta propojenost celé série. A trochu mi tu chybí ještě nějaký závěr lepší.

09.06.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

(SPOILER) Nerada srovnávám knihy, ale tady si nemůžu pomoci. Jelikož Sarina napsala spolu s Elle Kennedy série HIM a Přísně tajné tak težko se nesrovnává. Jde o stejné prostředí, hokej v hlavní roli, gay tématika. Stejně tak Elle dál napsala další knihy se stejnou tématikou (univerzita, hokej, lovestory na podobný princip), tak její série (Off-Campus a Briar-U) byly mnohem lepší, jak dějově, tak postavy a především ta propojenost celé série. Tady máme třetí díl, a z předchozích dílů jsou tu jen v pár větech (kromě Hartlyho) zmíněny postavy, prostě ta serie není tak dobře propovázaná mezi sebou.
I když to bylo dobré, tak předchozí díly série byly o trochu lepší. Kromě gay tématiky, to bylo jiné v tom, že to tu bylo hodně zaměřeno na hokej, což mě vůbec nevadí, právě naopak, u předchozích dílů mě vadilo, že to bylo jen tak "mimochodem" zmíněno. Samozřejmě nějaký problém na konci nesměl chybět.
Celkově to bylo ale moc pěkné čtení, užila sem si to, četlo se to samo. Postavy sympatické, i když me Graham občas štval se svým přístupem. Bella mě bavila, o to víc se těším na další díl, který by měl být "její". Chyběl mi tu nějaký závěr, epilog, co bylo když se vrátili, co tým na jejich vztah a Grahamovo rozhodnutí.

07.06.2022 3 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

(SPOILER) Po prvním díle jsem neváhala a pustila se ihned do druhého. První část knihy mě bavila, ale nebylo to nic extra, prostě průměr. Za to druhá část byla strhující. Celý ten děj byl zajímavý, Scarletino tajemství a Bridgerův příběh byl super. První část se lehce táhla, nedozvádali jsme se moc informací ohledně Scarlet. Ale druhá část byla super. Byla plná zvratů, informací a četla sem to jedním dechem. Jen by se za mě mohly více objevovat postavy z předchozího dílu, to propojení knížek z jedné sérii lehce pokulhává. Malá Lulu byla skvělá, taky se mi moc líbil přístup univerzity a celková pomoc Bridgerovi.
Druhá část to vylepšila, proto hodnotím 4* namísto 3*. Už se těším na další díl
Ještě doplním, že nechápu, jak je možné, že Corey, která má porušenou míchu, chodí o holi? Nechápala jsem to v prvním díle, teď to už nechápu vůbec.

02.06.2022 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

(SPOILER) O tom, že autorka píše skvěle není pochyb, už to předvedla několikrát takže jsem nepochybovala že tady to bude jinak. Bylo to moc příjmené čtení. Přečtla jsem to jedním dechem. Moc mě to bavilo, vůbec nevím proč sem se jí tak dlouho vyhýbala. Hlavní postavy byli super i ty vedlejší, doufám, že se někdo v dalším díle objeví.
Upřímně jsem nechápala a byla zmatená, tím jak Corey mohla chodit s berlema, tady mě ze začátku chybělo nějaké bližší vysvětlení nebo něco, pak jsem se na to už (radši) nezaměrovala. Spolu byli skvělí, moc se mi líbilo i to, jak byl pojatý celý děj. Že když se dali konečně dohromady, tak se už nerozešli, jak to většinou bývá. Pěkně si vybudovali vztah na kamarádské úrovni a pak to bylo.
Bylo to super, moc sem si to užijal. Nemám tomu co vytknout, ale nakonec hodnotím "jen" 4*, protože přeci jen knihy od Elle (se stejnou tématikou) jsou o něco lepší, jak samotný děj knihy, tak propojenost celé série.

31.05.2022 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Těžko se mi tato kniha hodnotí. Bylo to hodně zajímavé a čtivé. Za mě to teda není knížka, kterou hltáte a přečtete jedním dechem. Četla sem ji delší dobu a postupně.
Nejvíc se mi líbila část, něž šla studovat na VŠ. Poté to už lehce pokulhávalo, byly tu víc popsané její myšlenky atd než samotný popis té doby, což mě už tolik nebavilo. Bylo super se dozvědět, proč se první kniha jmenuje Losos v kaluži a jak dospěla k druhému dílu. Co se stalo s jejím trenérstvím tam taky nebylo pak napsané.
Za mě ta část dospívání byla super, číst její zážitky a co jak v té době fungovalo a bylo. Od nástupu na VŠ se to točilo víceméně už jen kolem jejich myšlenek a ne tak o té době. Ale i tak mě to hodně bavilo a bylo to čtivé. Už se těším na další knížky autorky.

30.05.2022 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Jak jsem si myslela, že předchozí díl byl špatný tak tento byl přímo strašný. Nejvic mi asi vadilo, že hlavní postava Jude se do teď v sérii neobjevovala a naráz se vše točí jen kolem ní, takže kdyby to bylo psané z pohledu Blaka, bylo by to mnohem lepší. Blaka jsem si oblíbila už v předchozím díle. Jude mi přišla taková nijaká, nesedla mi a spíš mě rozčilovala, pořád jen fňukala a ty jeji představy o Blakovi byly až moc.
Děj jako takový byla klasika. Za mě zbytečně moc potahované a konec až moc uspěchany. Z předchozích postav se tam objevoval Scott, případně Everlyn, ostatní byli zmínění jen okrajově. Jelikož od prvního dílu hlavni postavou byl vždy někdo z jejich kruhu tak bych víc uvítala, kdyby toto bylo teda buď psane z pohledu Blaka nebo aby měl svůj příběh Scott. Škoda toho urychleného konce a protahovaného děje.
Závěrem série to chci zhodnotit, první dva díly byly dobré, třetí je za mě nejlepší, zbylé dva jsou strašné. Čte se to rychle. Chybí mi, že to není vypravěne z obou pohledů. Už jen podle posledního dílu, že 4 kamarádi a spoluhráči spolu bydlí ve mě evokuje sérii Off Campus, kde to bylo přesně tak. Celkově sérii hodnotím jako průměr, ale znova si ji už asi nepřečtu.

27.05.2022 1 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

(SPOILER) Za mě zatím nejslabší kniha ze série. Hlavní postavy mi nepřirostly k srdci, byly takové nemastné neslané, prostě nevýrazné. Everlyn mě občas vytáčela, byla otravná, občas i dětinská či sobecká. Nolan byl prostě nudný.
Líbí se mi předvším to, jak se děj prolíná s předchozími, jak je zde zmínění párty u Spencera, kde se ji Isaac "snaží sbalit" takže to souvisí s předchozím dílem. Přijde mi, že spíš Dawn je hlavní postavou celé série, zatím se objevovala v každém díle dost výrazně, ale to mi nevadí, i když je někdy na ranu tak je mi sympatická. A velmi sem si také oblíbila Blaka, tak se těším na další díl, ale to jeho zranění si mohli odpustit teda, aspoň někdo mohl mít "normální" život.
Musím říct, že po prvních dvou dílech sem k tomu byla skeptická, třetí díl mě bavil strašně moc, tento čtvrý díl byl horší než předchozí, ale i tak se těším na další díl. Je to pohodová a oddechová četba, čte se to samo a rychle.

26.05.2022 2 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Wow, tak to bylo něco. Za mě rozhodně zatím nejlepší díl! Sawyer jsem si moc oblíbila. Narozdíl od předchozích hlavních postav, nebyla tak ukňouraná a ubrečená. Byla pevná, přísná a prostě skvělá. To co prožívala s Isaacem bylo skvělé, bylo krásné číst jak se jejich vztah postupně vyvíjí. Ještě lepší ale bylo sledovat, jak se Sawyer sama vyvíjí a začíná důvěřovat lidem okolo, že tu opravdu pro ni jsou. To jak si upevnila přátelství s Dawn a později i s Allie, Kadanem nebo Scottem bylo skvělé.
Na konci jsem se ani slzám neubránila. Opravdu pecka. Celá série je super, ze začátku jsem z ní byla trochu skeptická, ale i když jsou to pořád ty stejné lovestory dokola, tak tímto dílem si mě získala. Jen zjišťuji, že mě chybí to prožívat z pohledu obou hlavních postav a ne jen z jedné stránky, ale i tak tomuto dílu není co vytknout.

24.05.2022 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Další pohodová četba od autorky. Pokračovala jsem po prvním díle, jelikož mě postavy byly sympatické. Dawn a Spencer se mi moc líbili. I když to byla klasická lovestory, která má pořád stejný příběh tak mě to bavilo. Pohodová a nenáročná četba. Líbilo se mi jejich přátelství, to jak se Dawn spřátelila se spolubydlící. Každý z nich měl (samozřejmě) špatnou minulost, kterou si nesli stále sebou. Dawn mě někdy vytáčela svým chováním, někdy byla jak malé dítě. Taky částmi byl děj zbytečně rozebíraný a roztahaný, kdyby byla knížka o pár stránke kratší bylo by to lepší.
Hvězdu strhávám za to, že mi to připadá už pořád dokola. Miluju knížky od Elle Kennedy, kde její série jsou přesně takovéto, ale je to moje srdcovka. Toto ne, toto na mě působí jako pokus o přepsání jejich knížek, možná kdybych na tuto sérii narazila dříve, měla bych jiný názor. Určitě ale budu pokračovat další knihou.

20.05.2022 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Taková pohodová, jednoduchá četba, při které člověk nemusí přemýšlet. Jedná se o klasickou lovestory, už od začátku víte jak to přesně dopadne. Hodně mi to připomínálo knížky od Elle Kennedy (život na vysoké, stejné příběhy, kdy dva spolu nechtěli být, pak byli a pak přišel problém) a taky Odvrácenou tvář lásky (pravidla ve fungování, špatná minulost). Prostě mi to přišlo, že si autorka našetla jiné romanťárny a další příběh byl na světě.
Nicméne, hlavní postavy i ty vedlejší mi byly sympatické. Příbeh, jak už sem řeka víckrát, se dal naprosto předpokládat, v tomto je to prostě klasika - tvrdí jak je to nepřitahuje, pak přitahuje, jsou spolu, nastane problém a jsou od sebe a pak se k sobě vrátí, do toho mají každý nějaké šrámy z minulosti. Ale k oddechu to stačí, je to milé a pěkné čtení.

13.05.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Poslechnuto jako audiokniha.
Byla to moje první zkušenost s audioknihou. Četl ji sám pan Eben a bylo to moc krásné poslouchání. Jednak mám jeho hlas ráda, tak i samotné fejetony byly krátké a skvělé. U několika sem se pousmála nebo dokonce i zasmála. V první půlce to bylo zaměřeno více ohledně aut a řízení, ale v druhé půlce již myšlenky byly z běžného života.
Myslím, že je to takový pohodový poslech, někam na cestu či k domácím činnostem. Některé storky byly že života, jiné zas ukázaly kousek minulosti jak co dřív fungovalo. Líbily se mi fejetony o vánocích, kovid nákupech nebo jak dřív probíhaly diskuze bez googlu.

04.05.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

(SPOILER) Začátek byl moc dobrý, zhruba v polovině to začalo pokulhávat a konec se mi úplně nelíbil. Líbila se mi vic dějová linka Marie, ale ten konec po probuzení v nemocnici sem úplně nepochopila, no spíš mě to přišlo moc.
Děj Terezy mě moc nebavil, bylo sice zajímavé nahlédnout do hlavy a myšlení takové osoby, ale to jak bylo vše od ní moc rozebrane mě nudilo. Postava Tomáše za mě teda byla hodně mimo. Ale zase děj s matkou mi přišel zajímavý, i když mě ta osoba štvala od začátku. Postava otce takový nemastný neslaný.
Závěrem je to průměrná kniha. Líbí se mi styl psaní a hlavně to, jak to lehoulknce navazovalo na předchozí knihu. Zajímalo by mě, jakto že teda Marie skončila v Lososovi v pekle, čím se asi provinila a celkove víc ten jeji příběh.

28.04.2022 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Tak tato kniha mě velmi mile překvapila. Začala jsem ji číst s tím, že počítám že nebude dobrá. Byla skvělá, strašně mě bavila. Přečetla jsem ji za necelé dva dny.
Děj se těžko popisuje. Líbilo se mi vykreslení posmrtného života. Nevadila mi Bárky povaha, trošku jsem nechápala to jak se chovala ke spolubydlící, nebo to že má nízké sebevědomí, ale nevadilo mi to. Líbilo se mi, jak postupem času se měnila a dospívala, dokázala vzít život do vlastních rukou a být více milá. Ještě by se mi líbil nějaká závěr, ohledně jejího setkání s matkou.
Moc se mi to líbilo, četlo se to samo, taková odpočinková a milá četba.

27.04.2022 4 z 5

Tak to bylo hodně špatný. Knížku mám doma snad 4 roky ale až teď jsem se k ní náhodou konečně dostala. A asi by mi nevadilo, kdybych ji nepřečetla nikdy. Vůbec to nebylo vtipné. Přišlo mi to trapné, dětinské a o ničem. Sice popis jedné situace z pohledu obou z páru zní dobře a může to být super, tak tady to bylo hodně mimo. Kniha je špatná od samého začátku až po konec. Hlavní aktéři působili často až hloupě. Jiné knížky jsem od autora nečetla a ani to po tomto díle nemám v plánu.

26.04.2022 odpad!

Kritický stav Kritický stav CJ Lyons

Těžko tomu věřit, ale poslední díl byl super. Předchozí díly mě vůbec nebavili. První byl dle mě katastrofický, druhý se dal přečíst, třetí opět mizérie, ale zajímalo mě, jak to celé dopadne.
Všechna tajemství se vyřešili a nic nezůstalo nevyřešené. Nedokážu si teda představit, ty díly napřeskáčku nebo číst jen tento konkrétní díl, když to na sebe všechno navazovalo. Už i skrz množství postav. V tomto díle už mi Lydie nevadila, těžko říct jeslti to bylo tím, že to nebylo zas celé jen o ní, i když vlastně bylo, ale neukazovala se tam tak často.
Takže poslední díl za mě super, škoda těch předchozích, které dle mě jsou hodně špatné. Tento jako jediný jsem opravdu přečetla a nemusela ho jen proletět mezi řádky.

20.04.2022 3 z 5

Urgentní péče Urgentní péče CJ Lyons

V pořadí třetí díl ze série. Určitě lepší jak první ale horší jak druhý díl. Po 100 stránce jsem to chtěla zabalit, ale nakonec jsem to dočetla. Přečtu i ten poslední díl, protože chci znát konec.
Děj byl nezáživný, zas moc scifi věcí okolo, prostě nuda. Nevím no, jsem z toho taková zklamaná. Ale jak říkám, tak protože chci vědět jak to celé dopadne tak přečtu i ten poslední díl.

14.04.2022 1 z 5