Když jsme si věřili

Když jsme si věřili https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485930/bmid_kdyz-jsme-si-verili-vWK-485930.jpg 4 258 43

The Ivy Years série

Rafea štve, že o své panictví přišel opilý a při sexu na jednu noc. Jeho přísná katolická výchova kladla vždy důraz na to, že máte milovat bližního svého – jen tedy jiným způsobem než s láhví vína a krabičkou kondomů. Když se však Belle nalepí smůla na paty a stane se obětí vyloženě zlomyslného žertu, Rafe jí nabídne pomocnou ruku. Bella o ni však nestojí a rozhodne se, že s muži skoncovala. Nedokáže ovšem popřít, že jiskra, kterou spolu jedné noci zažehli, jen tak neuhasne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Shameless Hour , 2015

warca
15.01.2024 4 z 5

Skvělá série.
Druhý díl mě tolik nenadchnul, ale pokračování v podobě čtvrtého kousku v mozaice příběhu bylo velmi povedené.
Poutavé, sympatické, romantické a napínavé.
Na posledních pár desítek stran mě nadšení trochu opustilo, autorka ztratila moji pozornost, když bylo naprosto zřejmé, jak se příběh vyvine.
Ale jinak moc pěkné.

Bexoxo
13.02.2023 4 z 5

Říká se nesuď knihu podle obalu, ovšem tady klidně můžete, protože obal knihy se mi líbil stejně jako příběh Belly a Rafeho. První a třetí díl se mi však líbily o něco více. Těším se na poslední příběh Lianne.
xoxo

Damonka12
24.12.2022 5 z 5

Tuhle sérii absolutně miluju. Kniha je čtivá a řeší se v ní mimo jiné i jedno velmi důležité téma, se kterým se musí hlavní hrdinka vyrovnat. Kniha také rozbíjí některé stereotypy a proto je celkem originální. Můžu jedině doporučit.

Karola050716
14.11.2022 3 z 5

Je to trochu vážnější, bratrstva patří povesit za kulky do průvanu...Bavilo mě to, ne, že ne, ale něco tomu chybělo. Trochu víc vtipu asi, když píše duo Bowen+Kennedy, mám to radši.

Nermal
31.10.2022 4 z 5

Po třetím dílu série jsem si chtěl udělat pauzu, ale když jsem zjistil, že čtvrtý díl je příběhem Belly, neodolal jsem a pokračoval dál. Bellu jsem si totiž oblíbil už v předchozích dílech.
Námět příběhu byl velmi zajímavý a je dobře, že se o něm v knize psalo. Prožíval jsem spolu s Bellou její trápení a byl jsem rád, že má Rafeho připraveného jí pomoci.
Celá série má stoupající čtivost, takže ji nakonec asi slupnu celou najednou.

Nuttelka
27.09.2022 4 z 5

No, úplně ončo to nebylo, ale i tak povedený díl. Co se stalo Belle, bylo opravdu hnusné, i když jsem čekala, jak se jí její způsob života vymstí. A Rafe, na toho nelze říct křivého slova, až si říkám, zda si ho vůbec Bella zaslouží :-)

kacenka6144
21.09.2022 4 z 5

Napřed jsem se nemohla do knížky pořádně začíst, ale pak jsem se zase nemohla odtrhnout. Byl to příběh se zajímavým námětem. Líbí se mi tahle partička a už se těším na (bohužel zatím poslední) příběh Lianne.

moma08
09.09.2022 5 z 5

Bylo to pěkné čtení, které mě pohltilo.
Líbilo se mi, jak to měl Rafe se svým sexuálním životem (zvlášť v dnešní době ), moc jsem si ho oblíbila, byl to opravdu fajn pohodový a hodný kluk. No a Bella, tak ta byla teda číslo, ale proč ne i takhle se dá žít a to co jí provedli bylo hnusné.

ivetapl
17.08.2022 4 z 5

Knihu jsem četla pomaleji. Nějak mi to rychleji prostě nešlo. V knize se objevilo docela husté ,, téma", které mě dostalo. To co se stalo Belle jsem totiž absolutně nečekala. A nemyslím její zdravotní stav. Její pověst ji předchází a musím říct, že si na mě užívala opravdu hodně. O to víc mě překvapilo, že je právě s Rafem.
Rafe, to je zlato. ️ Co mu provedla jeho ex... Nadávala jsem na ní, ale pak sem jí pochopila. Bez ní by zase nebyl s Belle. Líbí se mi jeho povaha, to jak se staví k nezávaznému sexu. Nejvíc ale to, jak pomáhal Belle. ️

Těším se na další díl, který bude o spolubydlící Belle - Lianne.
V knize najdeme staré známé postavy, za což jsem ráda. Grahama miluju pořád. I když vím, že ho ženské srdce nezajímá.
Jo, sérii doporučuji dál. ️ Nenechte se ale zmást anotací. Je trošku zavádějící....

Mistylady
16.08.2022 4 z 5

Miluji knížky Sariny Bowen. Nebojí se ukázat palčivá témata dnešní společnosti. Již první knihou "Když jsme se poznali", kde se věnovala dívce na vozíčku a tématům s tím spojeným, mě dostala.
V této knize je pro mě tím tématem stejné právo ženy na svobodný, nevázaný život jako mají muži.
Když si žena užívá společnosti mužů a nechce se vázat, je to dě..a, šl.pka atd. Když muž střídá partnerky, je to machr, hřebec a ostatní muži ho uznávají jako největšího borce.
A tak tady autorka vzala dívku, která vyznává nevázaný sex a muže, který je stále panic a spojila je dohromady skvělým příběhem.
Bella je sebevědomá mladá žena, která ví, co od života chce. A zrovna teď je to spousta, spousta sexu. Nechce se vázat, jen si užívat. Jako manažerka hokejového týmu má z čeho vybírat. Při návratu z jednoho večírku, potká na schodech smutného a zdrceného Rafa. Ten plánoval velkolepou noc se svou, teď již bývalou, přítelkyní. Bella ho vezme k sobě na pokoj a při utěšování, diskutování a popíjení, se jim to trochu zvrtne.
Rafe se stydí, a tak se Belle vyhýbá. Až do chvíle, kdy ji najde před vchodem domu místního bratrstva. Někdo Belle ublížil. A to nejen v tu noc, ale i činy, které následovaly. Ponížená a smutná Bella se uzavře nejen do sebe, ale i ve svém pokoji. Přestane chodit na přednášky, na jídlo a stýkat se s kamarády.
A to slušně vychovaný Rafe nemůže nechat jen tak. Pomáhá ji dát se znovu dohromady, pomalu ji opět zapojuje do studentského života a snaží se, aby to zase byla ta sebevědomá, úžasná holka jako dřív.

etell
14.08.2022 5 z 5

Už je to nejaký mesiac, čo som knihu čítala a prekvapivo si pamätám dej aj pocity, ktoré vo mne kniha vyvolala. Hlavný hrdina je sladký, milý chalan. Hlavná hrdinka je, ale podstatne zaujímavejšia. Samotný dej vás núti na veľa vecí a situácii v živote sa pozerať ináč. Dobré čítanie, knihu určite odporúčam.

0197
11.08.2022 5 z 5

Na tento díl jsem se obzvláště těšila. Předchozí tři díly v této sérii byly hodně povedené a v každém dílu bylo nějaké hodně zajímavé a neokoukané téma. Ne jinak je to i u tohohle příběhu. Věřím, že nás čeká překlad dalších knih od autorky, protože sakra, její knihy jsou senzační.

Bellu známe už z předchozího dílu, kde měla coby vedlejší postava dost prostoru. Ráda si užívá života, miluje hokej, ráda tráví čas s hokejisti a na rozdíl od předchozích hrdinek nehledá vážný vztah, ale ráda si s kluky jen nezávazně zablbne. Nelíbil se mi ten dvojí metr. Když si kluk užívá každou chvíli s jinou je to v pohodě, ale když to dělá holka, tak je z ní hned d*vka? Proboha, kde to jsme?

Rafe je hodný, milý, slušný a kamarádský soused. Bylo krásný, jak se o Bellu staral. Jak tam pro ni vždy byl, i když ho odháněla a byla na něj hnusná. Ale Rafe se nedal. Přitahovalo je to k sobě hned od začátku. Rafe s ní byl dost vášnivý a ukazoval svůj temperament. Celkově byl hodně sexy. Líbila se mi ta jeho španělština, dominikánský původ, jak pomáhal v restauraci a že na své poprvé nespěchal a bylo to pro něj důležité. Navíc byl o trošku mladší než Bella. Rozhodně příjemná změna, že tentokrát je ta zkušenější a divočejší žena :-).

To co se Belle přihodilo bylo opravdu hnusný, totálně přes čáru a rozhodně to nebyl nějaký vtípeček, kterému se člověk za pár dní zasměje. To opravdu ne. Nebudu to tu rozepisovat, nechte se překvapit. Dalo se pochopit její chování po tom všem, i když byla někdy dost zlá. Je tu i jedno dost zásadní téma, kvůli kterému ten "vtípeček" odstartoval a o kterém se ve společnosti moc nemluví. A to si Bella dávala pozor. Celou dobu jsme ji fandila a doufala jsem, že najde sílu opět chodit mezi kamarády a lidi celkově.

Těším se na poslední příběh s Lianne, ta holka mě totiž dost zaujala. Jsem zvědavá, jaký bude nakonec můj oblíbený díl. I když tento příběh můj oblíbený druhý nepřekonal i tak jsem si to užila. Jen mi trochu trvalo, než jsem se začtla. Což je jediné co tomu můžu vytknout.

astra3
23.07.2022 4 z 5

Tato kniha se mi zatím od autorky líbila nejmíň. Nemohla jsem se začíst. Druhá polovina byla lepší. Rafe byl neuvěritelnej.

Mistylady
20.07.2022 4 z 5

Zomy
19.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Pro mě je to spíš průměrné dílko, které jsem si přečetla sice s lehkostí a za den, ale vracet se k němu nehodlám.

Oproti knihám, které Sarina Bowen napsala s Elle Kennedy, je tu mnohem méně vtipu a podstatně více melodramatu.
Souhlasím s předchozím komentářem, že anotace působila přísněji ohledně předmanželského sexu, než jak to zde ve skutečnosti je.

Ale s Bellou jsem se neuměla sžít, její lehkovážný přístup mi prostě sympatický nebyl a ani velice traumatický zážitek jí vlastně neotevřel oči. Neustále měla potřebu dokazovat, že se přece nemá za co stydět, že si může dělat, co chce. Ale jako pardon, když se někdo chlubí tím, že si ve 14 letech v drogerce kupuje kondomy, nebo když chytí pohlavní nemoc a úplně si není jistý tím, od koho vlastně, tak to není zrovna vzor silné emancipované ženy.

Přesto to jako svěží románek pro jedno rychlé čtení nebylo špatné.

jitka_dankova
18.07.2022 5 z 5

Milý příběh o tom, jak se dá dohromady kluk a holka s poměrně rozdílným přístupem k sexu. Anotace knihy je docela zavádějící. Mne vystrašilo, že bude v knize řešeno náročné téma víry a sexu před svatbou a podobně, ale kdepak. O žádnou přísnou katolickou výchovu tam u hlavního hrdiny vůbec nejde. Prostě se jen chová zodpovědně a vztahy na jednu noc nejsou pro něj, to je celé. Naopak hlavní hrdinka si užívá sexu plnými doušky, bez vztahů, které by vše komplikovaly a nestydí se za to. Až do chvíle, kdy jí někdo ublíží. Označení "zlomyslný žert" mi přijde příliš odlehčené na to, co jí udělali a jak se potom cítila.
Takže, sečteno podtrženo, jde o velmi milý příběh. Skoro bych i řekla, že jeden z těch od Sariny Bowen, kde je i víc romantiky a méně toho sexu a je to příjemná změna. I když je v sérii, osobně si myslím, že ničemu nebude vadit, pokud jste minulý díl, tak jako já, vynechali. Žádná návaznost mi nechyběla, myslím, že vše podstatné o vztahu k jejím kamarádům zde bylo stručně vysvětleno.

martina1797
14.07.2022 5 z 5

Mám pocit, že tahle série je díl od dílu lepší a zápletky zajímavější. Příjemné čtení z vysokoškolského prostředí.

Jita160
09.07.2022 5 z 5

Kde Rafe byl když jsem si hledala ženicha :-D:-D:-D
Naprosto skvělý a chápající muž,který toho tolik nabízí a ještě umí vařit???
Bella tokova roznožka,ktera si užívala studentského života a myslel si, že střídat kluky jak puky na hřišti se jí nemusí vymstít.
To co jí ale potkalo si nikdo nezaslouží i když to udělala v dobré víře.Pohlavni nemoci se dost podceňují a proto ponaučení z této knížky je bezpečnost při sexu je prvotní.
Krásný příběh s neohranou tématikou, který mě sedl jak prdel do hrnce.

wielka
07.07.2022 4 z 5

Dalsia dobra kniha. Rafe bol super postavou, ale miestami bol az neuveritelne dobry a cestny v tomto nasom, zial, pokazenom svete. Pacila sa mi vsak aj postava Bellinej susedky. Tato kniha v serii v podstate neriesila az taku "vaznu" temu ako predosle, ale napriek tomu bola velmi dobra.

lucie3944
05.07.2022 5 z 5

(SPOILER) A další super díl! Rafe byl až neskutečný, takové kluky v jeho věku najít se rovná zázraku. S Bellou je to trochu komplikovanější. Její postoj k sexu se jí pěkně vymstil, i ten pocit ponížení musel být hrozný. Ale nakonec se nevzdala, zvedla hlavu a dokonce se odvážila mít vztah. Nemůžu říct, že bych takové chování chápala, ale zároveň ji nesoudím. Myslím, že zaplatila dost vysokou cenu. Je to další příběh k zamyšlení a k tomu, aby člověk nesoudil ostatní příliš rychle a bez znalosti souvislostí...

erotika

Sarina Bowen
americká
2018  85%Hodnej kluk
2019  89%On
2018  87%Zůstaň
2019  91%My
2021  89%Přísně tajné

Kniha Když jsme si věřili je v