vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Panebože! Panebože! Panebože... a ještě milionkrát panebože! Protože tohle bylo tak dokonale úžasný! Pořád z toho má husinu všude úplně. Poslední dvě kapitoly mě totálně roztrhaly! A 55 kapitola! Panebože ještě jednou a znovu!
Takhle skvělou sérii jsem dlouho neměla v ruce! Na konci mi přišlo, že má málo stránek a že je potřeba víc. Člověku stačí jednou se ponořit do Prythianu a už nechce ven! Už chce tam být napořád a nikdy se nevrátit za Zeď...

28.04.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherná knížka!
Tahle kniha mi ukázala, že vlastně jsem pořád někde hluboko naivní holka, která věří, že existuje láska silná takovým způsobem, že překoná všechny nástrahy! I to, když jeden z páru má určitý handicap...
Hrozně mě překvapila tím jak lehce se četla a jak moc jsem byla zklamaná, že jsem ji dočetla. Moc se mi líbila! Hrozně moc!
4*/5*

30.03.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Krásná, sladká a šíleně naivní knížka. Ale i tak jsem se tím ujistila jak moc mám Jenny ráda! Už od Humbooku jí naprosto zbožňuju a touhle knihou ještě víc.
Sice mi chvílemi unikali nějaké souvislosti, které jsem si nepamatovala z knihy, ale ani to mi nevadilo. Možná bych Kitty občas poslala do lesa na houby, ale nejspíš to tam muselo být.
Bavila jsem se a usmívala se nad tím jak moc mě mrzelo, že tohle končí.
4*/5*

18.03.2018 4 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Musím říct, že mám Krásku a Zvíře neskutečně ráda. Miluju tu pohádku, ten příběh i to poselství co v příběhu je. A tahle adaptace byla velice zajímavá. Moc jednoduché a odpočinkové čtivo. Člověk ho zhltne hned a ani nemrkne.
Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a objevila tak novou i když předvídatelnou perspektivu tohoto příběhu. Rozhodně doporučím dál fanouškům Krásky a Zvířete!

22.02.2018 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Opět jsem se přesvědčila, že Kiera je naprosto dokonalá! :) každopádně výtku bych měla.. a to k chování Eadlyn, které bylo na ránu někdy!
Nemám slov.. konec byl naprosto nečekaně úžasný a já opět byla v Selekci.. ne jako účastnice, ale jako ta co si vybírá.
Tahle série je pro mě jednou z nejoblíbenějších!

17.09.2017 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná kniha.. naprosto okouzlující. Sice mě hlavní hrdinka svojí nerozhodností mírně řečeno štvala, ale bylo to naprosto úchvatné jinak. Tohle se četlo tak krásně a tak samo. Jako kdybych Vasilisa byla já sama a kolem mě byli časodějové.. a já uměla časovat. Což mimochodem bych po přečtení téhle knihy chtěla!
Po zmateném prologu.. k dechberoucímu konci! A tak to má být. 5*! Jinak to nejde :)

05.05.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Nádherná, čtivá knížka.
Tři dny. Do téhle knížky je tak snadný se začíst, když jste v Zemi pohádek. Tak moc jsem jim záviděla, že se setkají s Popelkou nebo Mášenkou :)
Opravdu se těším na pokračování. ^_^
Chris je boží.

12.11.2016 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Krásná, naivní knížka, která jistě osloví. Mě tedy určitě. Výhodou brigády v malém knihkupectví je, že máte čas na čtení. Já si vybrala P.S. protože už první kniha mě hodně pohltila.
Ale i tak LJ se mi svojí nerozhodností a naivitou moc nelíbí.. nebo spíš bych jí za to dala facku :D
Ale je to krásná letní knížka :) 4 hvězdičky :)

03.09.2016 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Druhý díl o detektivce Madison Harper a jejím společníkovi Nateu Monroe. Byla jsem popravdě hodně skeptická, protože první díl mě nezaujal tolik jak jsem očekávala.
Ve druhém díle se vydáváme do rodného města Madison. Chce pouze žít po propuštění z vězení, ale zkomplikuje ji to smrt její bývalé přítelkyně a také nečekaná situace zahrnující jejího syna, kterého dlouho neviděla!
Co musím pochválit je to jak nám autorka pomalu ukazuje minulost jak Madison tak i Natea! Což nás drží v napětí toho co se stalo a nutí nás to se zamyslet jak to mohlo být nebo co se dělo ve vězení kde oba strávili dlouhou dobu.
Díky kratším kapitolám nás dokáže autorka udržet skvěle v napětí.
Ale to zkrátka nic nemění a za čím si stojím i u tohoto dílu, že to nemuselo být tak moc natahované. Stačilo zkrátit knihu o 50 stran a rozptýlit to co se dělo v posledních 30 a myslím, že by to bylo fakt skvělý. Nemohla bych tomu nic vytknout. Takhle to na mě působilo spíše jako omáčka kolem.
Velice se mi líbila nová postava a to syn Madison, kterého poznáváme nejvíce právě v tomto díle. A všechna odhalení a jak to začne do sebe zapadat nakonec to bylo moc hezky zpracované!
A myslím, že ten konec navnadí na pokračování. Mě tedy rozhodně zajímá co se bude s Natem a Madison dít dál.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Albatros a Domino.

09.09.2023 4 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Musím říct, že mě knížka už od začátku neskutečně dostala! Moc mě zaujal Adélky styl psaní, který byl úžasně barvitý a bylo vidět, že si s jazykem umí pohrát.
V první řadě jsem se trochu obávala delších kapitol, ale jakmile se člověk začte… nemůže přestat!
Od první chvíle kdy nás seznamovala s Mattem a jeho rodinou stejně tak s Ericem mi bylo jasný, že mě ta knížka dostane. A měla jsem naprostou pravdu!
Ten průběh toho co tam Adélka popisuje je neskutečně citlivý, pokorný a zkratka takový jaký by měl být. Nebudu lhát, že jsem si nepobrečela. Protože jo. Ten konec jsem vůbec nezvládla.
Tohle je neskutečná knížka o jednom klukovi, který změnil celou školu a všechny v něm jen tím, že do ni nastoupil. A změnil ji znovu, když…
… to se musíte dozvědět sami.
Dejte tomu šanci. Nebudete litovat!
Láska je nádherná.
Dekuju Adél, že jsi nám ukázala novou stránku toho jak moc!

Knížka se ke mě dostala v rámci spolupráce díky Humbook blogerům na instagramu. Za což jim moc dekuju!

„Lidé byli hodní. Jen to dokázali docela dobře potlačovat.”

27.11.2022 5 z 5

Vysoká Vysoká Katarína Brányiková

Kniha se čte opravdu dobře. Útlá knížečka o nějakých 130 stranách a kratších kapitol je tak na jeden dva večery.
Dostáváme se na univerzitu a studium španělštiny což je za mě hodně fajn. Líbí se mi prostředí univerzity, krásná Praha, kterou já mám osobně moc ráda. A celkově vztah mezi hlavni hrdinkou a spolužáky.
Sem tam jsem se i zasmála, protože mi to připomnělo vlastní studentská léta! Profesoři španělštiny mi připomněli učitele španělštiny kam jsem chodila.
Jenže pak přichází na řadu občasné myšlenky hlavní hrdinky a zase mě to víceméně nudilo. Kapitola o létě mě už vyloženě naštvala. A měla jsem co dělat abych ji nepřeskočila rovnou celou. Takže kdyby to bylo na mě tak bych tuhle jedinou stránku klidně rovnou vytrhla z knížky a spálila!
Co musím ocenit je konec. A loučení se spolužáky. A také samotný závěr a kapitola Čas, která člověka přiměje se zamyslet.
Trochu jsem se musela zamyslet nad hodnocením. Protože to bylo opravdu náročné zhodnotit knihu jako takový celek.
A čtivost, vtipné myšlenky a prostředí si zaslouží hvězdičky navíc. A krásně růžová obálka samozřejmě! Která je za mě hodně povedená. A okamžitě vás osloví.
Naopak chování a myšlenky hrdinky to naopak sráží.

17.08.2022 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tentokrat i ta 1* bude. Víc ne. Pořad stejný. Par dobrých scén jinak nic nového.

30.05.2021 1 z 5

Bez zábran Bez zábran Tereza Komorousová

Kniha Bez zábran mě zaujala na první pohled. A to nejen anotací a nádhernou obálkou, ale vlastně úplně vším.
Co tedy musím říct na začátek je úžasný styl jakým autorka dokáže knihu popsat. Jakým lehkým, čtivým stylem píše. Upřímně… já bych s Gábinou asi kamarádka nebyla, ale to nic nemění na situaci, že se mi kniha líbila a asi bych ji potají obdivovala, jak svobodně a volně žije a jak sebevědomě se chová. Dokonce i to, jak se kolem ní ti muži motají a jak si dokáže namotat ona je!
Seznamujeme se i s dalšími postavami v knize. S bohatým Romanem. Správcem Adamem. A Zdeňkem. Ale otázkou zůstává, který z nich dokáže v Gábině znovu rozvířit jiskry, aby z nich vznikl plamen? A který z nich si ji dokáže udržet?
O knize vám nebudu prozrazovat víc, protože stojí rozhodně za přečtení!

28.04.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Co se mi tedy líbilo velice byla slova, která Dorka nebo Astrid pronášeli na ochranu například.
Na konci jsem už pomalu ani nedýchala, jak jsem byla napnutá! Každopádně ten otevřený konec teda…! To by nemělo být! Ale je hezký, že si člověk může sám udělat představivost, jak to skončilo. To je na tom hodně super. Mohlo to vlastně skončit jakkoliv. Dobře? Špatně? Jinak, než si myslíme? Parádní! Nemám k tomu víc co dodat.

01.02.2021 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Věřím, že existuje nějaká část knihy, kdy si řeknete… to je ono! Proto tu knihu miluju… ta moje přišla sice až někdy u posledních zhruba 150 stránek, ale co na tom záleží! Přišla… a já vím, že série Nikdynoc je moje srdcovka! Na kterou nedám dopustit už od první knihy!
Rozhodně doporučuji, pokud jste Nikdynoc slupli jak malinu! A hlavně odvahu!
Mé hodnocení?! 5*/5*! Nebo milion! Klidně ať si je Jay vezme… všechny ty hvězdičky… když dodá poslední díl trilogie!

27.04.2020 5 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Za mě jedna z nejlepších knih od Lydie. Jemná, milá, svá. Rozhodne plný počet!

08.03.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Jsem naprosto uchvácená tím jak moc tahle kniha na mě zapůsobila. Přečteno za jeden den a vřele doporučuji dál! LGBT knihovna je větší o další skvělý kousek!

13.03.2019 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Knížka ve své podstatě nebyla vůbec špatná, ale... mě prostě nesedla. Ke konci ano. To byla výborná, ale na začátku jsem si neustále pletla kdo co udělal nebo kdo je kdo... bylo to hodně zmatená. Možná bych uvítala části s Natem, ale to je jenom moje domněnka.
Jelikož byla kniha podobná a to výrazně Nerve... chtěla jsem si jí přečíst.
Každopádně to bohužel žádná velká hitparáda nebyla. :/ o to víc mě to mrzí, protože Joelle je úžasná!

04.04.2018 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Po seriálu jsem si tohle chtěla přečíst! Bylo to naprosto dokonalý, i když musím po přečtení říct, že seriál v tomhle případě obsahoval víc toho. A byl lepší než kniha.
Ale mě se to líbilo... má to něco do sebe. A každý by si měl přečíst co můžou způsobit pomluvy nebo šikana... a jak se to může dostat do bodu efektu sněhové koule.

17.02.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherná knížka. Lehce naivní, ale mělo to svoje kouzlo. Kdyby mi bylo o pár let míň - a byla bych teen... rozhodně bych byla unešená z některých věcí víc. Ale i tak mě to vrátilo do světa fantasy, kde jsem si libovala. A moc ráda jsem tam pár dní strávila nějaký čas. Docela se i těším až se tam vrátím na nějakou dobu u druhého dílu :)

09.01.2018 5 z 5