vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka.. to je emocionální peklo. Nechá vás se smát, děsit, strachovat se o všechny hrdiny tam, nenávidět některý z nich.. a pak vám vyrve srdce na posledních deseti stránkách a nechá vás brečet a brečet a brečet.
Knížka se na mě podepsala hrozně moc! Konečně jsem měla možnost poznat o čem se to vlastně mluví a proč se tohle drží předních příček všech knihkupectvích a proč je Jojo tak oblíbená. Ještě aby nebyla. Jestli jsou všechny její knížky takhle hrozně moc emotivní tak potěš koště. Protože se nemůžu dočkat až si přečtu další její knížku! :)
Tohle byla droga, kterou jsem si aplikovala dva dny a po uplynulé době kdy jsem jí dočetla jsem si uvědomila, že nemám dost, že mi to chybí! :(
- Mám sto sedmnáct dnů, během nichž musím Willa Traynora přesvědčit, že má proč žít. - Louise Clark (Než jsem tě poznala)

A ono to nestačilo.

02.06.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ne tohle je kniha, kterou nemůžete odložit, i kdybyste sebevíc chtěli.
Stejně jako Potrhaná křídla jsem knihu nemohla odložit.
Úplně jsem se do chytlavého stylu Ruty Sepetys zamilovala a myslím, že jsem si našla novou oblíbenou autorku! :) její krátké kapitoly vám říkají, že si musíte další přečíst, vždyť je to jedna stránka, ale pak zjístíte, že vám zbývá deset stránek a čtete a čtete a čtete!
Bože to byla tak šílená a zároveň okouzlující knížka.
Pořád přemýšlím jakou cenu by měl můj život nebo mých blízkých. Byl by to taky ten kapesních hodinek paní Lino Arvyrdasová?

25.12.2016 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Pokračujeme v sérii o detektivce Josie Quinn!
Tentokrat Josie nemá lehký úkol. Musí najít sedmiletou Lucy, která zmizela přímo před zraky rodičů. Jedním hovorem začne vše nabírat děsivé obrátky.
Abych pravdu řekla tohle byl fenomenální díl! Tentokrát se Lisa opět překonala. A myslím, že nasadila laťku velmi vysoko!
Knihy o ztracených a unesených dětech jsou za mě jedny z nejlepších a vážně mají pořad co nabídnout.
V téhle knize je opět cítit všechno. Všechny emoce od strachu rodičů až po myšlenky únosců se vám vryjí pod kůži. Josie je opět fenomenální ve svoji práci.
Tentokrat se opět dostáváme trochu víc do jejího života a získáváme odpovědi na otázky z předchozího dílu.
Koho jsem si zamilovala byl Lukeuv pes Blue! Jejich rozhovor je úžasný. Ano opět! Stejně tak i loajalita všech pracovníků k Josie! Vzhledem k předchozím dílům!
A je to ke všemu první díl u kterého jsem byla vážně dojatá! Josie je neuvěřitelná postava. Lidská, milá a úžasná.
Tuhle sérii budu vychvalovat do nebes neustále a pořad. Protože stojí za to. Už od Mizejících dívek mi bylo jasný ze si nesmím nechat ujít ani jeden díl!

Už se nemůžu dočkat jaký případ Josie vyřeší příště!

30.03.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Nádherná knížka. Citlivá. Skvěle postavy. Nemám co vytknout. Tu knížku naprosto miluju!

26.08.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Rozhodně to bylo slabší než Než jsem tě poznala. Ale každopádně to mělo do sebe. Všechny ty myšlenky Lou. Přišlo mi chvílemi, že se motá v sobě samotný a potřebovala Záchranu s velkým Z! Trochu jsem jí i záviděla, i když z velké části nebylo co.
Ale i tak jsem dospěla k názoru, že to zase takový brak nebyl.
Vlastně to bylo milé rozloučení se s Willem a Lou.

21.02.2018 4 z 5

Padla na mě po dobu co jsem četla šílená nostalgie z toho kolik postav se tam objevilo. Knížka ač to bylo vedeno jako divadelní hra.. mě dostala. Myslím, že tohle stálo rozhodně za to čekání :)
Několikrát se mi chtělo i brečet z těch okamžiků, když vidíte představitele postav před sebou. Smekám výkonu. Nemusí to být jenom kniha, která ve vás probudí emoce jako málokterá kniha.

29.09.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Tak to bylo vážně něco! Dámy a pánové.. já nestačím zírat. Tolik emocí. Tolik.. všeho.
Jednu chvíli máte na Celestu takový vztek, že jí chcete něco udělat.. a v další chvíli.. panebože.. tohle bylo snad to nejhorší co jsem na tý knize našla! -_- chvílemi jsem i kroutila hlavou, protože jsem si to nechtěl připustit.
A konečně jsem si oblíbila Aspena ^_^ to ale bylo ve chvíli kdy svíral v náruči Lucy :3
Těch pár posledních kapitol jsem hltala a skoro nedýchala. Maxon jako nový král konečně zdá, že to bude to správný rozhodnutí. :)
I když.. možná jsem chvíli pochybovala, že to bude Mer. A chvíli jsem měla i vážnou konverzaci s Maxonem.. co si to jako dovoluje! :D spoileruje knihu a pak by si vybral jinak :D nene! Takhle by to být nemělo.. a taky nebylo ^_^

12.08.2016 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Za tuto knihu moc děkuji nakladatelství Albatros. Autorka Kateřina Karolová dokázala napsat skvělý a chytlavý příběh, který se dostává za hranici myšlenek.
Tři lidé. Každý se probouzí někde jinde. Ani jeden netuší kde je a co se stalo. Ale všechny čeká nepříjemné setkání s osudem.
Příběh, který vás vtáhne a nepustí.
Nicméně začátek mě moc nechytl. Byla jsem hodně zmatená z postav, situace a děje. Ale díky krátkým kapitolám utíkal rychle. Zhruba v polovině, ale přijde ta osudová chvíle, kdy hodně situací zapadne do sebe a konečně začnou věci dávat smysl. A to je přesně ten okamžik kdy knihu nedáte z ruky, abyste se dozvěděli co se děje a jak se bude situace dál vyvíjet.
V příběhu je větší množství postav ve kterých je dikybohu snadné se zorientovat.
A hlavně je tam skvělá myšlenka! Jaká to neprozradím, ale doporučení tohle má.
Navíc nám další postavy ukážou co se děje s jinými postavami a to spojení a objevovaní dalších kousku skládačky je hrozně super!
A finále má opravdu grady. Opět.
Co musím pochválit je i nová obálka, která se moc povedla.

Až se za skupinou lidi vydáte nezapomeňte se připoutat. Je to jízda!

06.08.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

První setkání s autorkou a hned velice milé! Knihu jsem dostala v rámci spolupráce od Albatros média a Motto redakce!
Neonila si projde během svého života peklem. Dostává se během války až do Československa kde se chce usadit s českým mladíkem Emilem. Ale dokáže se na svět dívat i jinak než chladnýma očima?
Opravdu nádherný příběh, který se zareje do srdce a nechává ho otevřené, aby se mohlo postupně zalepit.
V průběhu několika desítek let se dostáváme od wermachtu až po opatrnost v životě a vůli přežít.
Velice citlivě napsaný román o jednom z témat o kterém se moc nemluví a mám pocit, že se ani na školách neprobírá dostatečně. Všechny Neolininy myšlenky, její chování v průběhu okupace Smolenska až po všechno.
I když jsem si chvílemi zvykala na styl psaní a vyprávění už od první věty mi bylo jasný, že tohle bude to co jsem potřebovala.
Knížka vás chytne a nepustí ani na chvíli. Byla jsem vážně mile překvapena, protože autorce se povedlo napsat příběh, který budete mít v hlavě ještě dlouho. A já jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost si ho přečíst.
Myslím, že k autorce se budu chtít vrátit.

Zařadila bych knihu mezi povinnou četbu na školách!

02.04.2023 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Za mě naprosto skvělá, čtivá, emocionální kniha. Člověk zase může vidět jinou stranu náklonnosti, která nemusí být vždy jenom citová, ale někdy někomu stačí i fyzická. Ale aspoň moje naivní část si myslí, že bez emocionální nemůže být fyzická.
Já jsem zase a znovu z Colleen nadšená a nadšenější! Díky bohu za takovou spisovatelku a její oddechovky!
No nic... jdu hledat svého Milese taky...

07.12.2018

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tak kde začít. Kniha byla rozhodně čtivá. Moc čtivá. V místech dojemná. U jedné části jsem si i já sama pobrečela, když jsem si vzpomněla na svoje vlastní pocity, ale... to zrádné ALE tady nesmí chybět.
Můj názor je prostě takový, že někdy by se lidé co natáčí na youtube měli věnovat jenom youtube. Pokud tohle čteš Kájo nezlob se, ale mě se moc nelíbí představa fušovat do psacího řemesla. Drž se youtube. Tam ti to jde, ale psaní autobiografie? Ve 21 letech? To je už trochu "cringe" co myslíš? :)
Neříkám, že bylo všechno špatně. Smála jsem se, usmívala, dávala hlavu na stranu u některých kapitol a přitom mi to přišlo jako kniha, která má být pouze jako zdroj peněz na další cesty?
Sleduji Kovyho videa na youtube často... ale i tak si myslím, že pro ty kdo ho neznají je to zbytečná kniha. Tato kniha je opravdu pouze pro skalní fanoušky Kovyho.

03.03.2018 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha, která pojednává o tom jak funguje lidský mozek.
Do knihy jsem se začetla možná až moc snadno. V několika chvílích jsem měla pocit, že to ani není možný co se děje. Ale bylo to perfektní. Tolik boom! momentů nemá snad žádná kniha! Zapůsobilo to na mě... ani jsem možná chvíli netušila co je opravdové a co není.
Rozhodně to stojí za to si přečíst. A doporučím to dál. Plný počet hvězdiček je jasný volba!

26.02.2018 5 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Za tuhle nádhernou letní jednohubka děkuji nakladatelství Albatros. Tahle si totiž vydání u Fragmentů rozhodně zasloužila!
Denis odjíždí se svou přítelkyní Vendy do Španělska užit si poslední prázdniny před maturitou jako animátor. Potkává tam i charismatického Vincenta. A možná je to on kdo mu ukáže co opravdu život znamená?
Nádherná, svižná, vtipná a úžasná jednohubka. Na jedno odpoledne k vodě, na lehátko k bazénu nebo prostě jen tak, když nevíte po čem sáhnout a chcete se nechat dojímat.
V průběhu vlastně zjistíte, že nechcete dat knížku vůbec z ruky, protože to je naprosto nádherný a lehký čtení.
Líbí se mi obě postavy. A témata, kterým se autorka Alena Štraubová nevyhýbala a které jsou tady obsaženy. Ať už hledání sama sebe, předsudků, homofobie a šikany.
A co se mi na tom líbí naprosto nejvíc? Že když jsme s tím správným člověkem všechno zapadne do sebe. A všechno začne dávat naprostý smysl a konečně máme co jsme hledali!
Já vážně jsem totálně nadšena.
Jasně bylo to předvídatelný, ale i tohle v životě chceme. Trochu předvídatelnosti. Trochu jistoty. Trochu narážek na seriály. A slavný místa! Díky za nápady kam se jednou vydat!
A ten konec Ach Alenko! Ty jsi dokázala zahojit srdce. Těším se na další knihu!

Nezapomeňte, že všechno může začít pouhou ukradnutou hranolkou.

27.05.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Skvěle čtivá kniha od které nebudete chtít odejít.
Ava už od začátku mi byla moc sympatická a i přesto čím si prošla dokázala udržet hlavu nahoře. A mě se Ava 2.0 hrozně líbila.
A pak je tu Knox! A ten je prostě… skvělý! Co víc říct. On je ten koho bych si klidně vzala domu. Nebo ke tribuně!
Stejně jako všechny ostatní postavy mi něčím sedly a něčím zase ne. Opět po dlouhý době výborně vykreslené postavy.
Piper svým sarkastickým humorem, Wyatt svoji srdečností, Dane svými démony.
A už jen tim, že autorka nás hodila do temné a děsivé situace… si zaslouží všechno!
Na konci si myslím, že nezůstane jedno oko suchý, protože to je úžasný! Ten konec je totiž totální třešinka na dortu.
Říkám to pořad, ale asi budu ještě nějakou dobu.
Za mě se kniha Drahá Avo řadí mezi nejlepší v tomto i příštích letech.

Tahle knížka je pro všechny co chtějí něco říct, ale boji se. Nebojte se! Hlavu vzhůru.

11.01.2023 5 z 5

Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery * antologie

Tahle hrozně útlá knížečka se ke mně dostala ve štafetě od nakladatelství BRK a jsem za to velmi ráda, protože dokázala skvěle navodit vánoční atmosféru už v říjnu!
Máme zde 24 úžasných povídek, které vás donutí se zamyslet, vykouzlí úsměv nebo prostě jenom vrátí do dětských let. Jsou tu talentovaní autoři a autorky, kteří píšou poutavě a svižně.
Je pravda, že i tady jsem si našla své favority. A líbilo se mi, že s holkami jsme se většinou i shodly. Ale jak se říká, že je každý individuální tak jsme se i tady občas v názorech rozcházeli. Ale záleželo na povídce. Co se mi líbilo a zdálo, že občas autoři vycházeli z komfortních zón nás všech a napsali povídku, kterou by napsal sám život, ale ostatní si takovou nejsou schopní představit, že by ji zažili.
Nikoho konkrétního zde jmenovat nebudu, ale do sborníku jsem nakladatelství napsala, jaké povídky se mi líbily nejvíc. Všichni totiž jste naprosto skvělí, kdo jste napsal jakoukoliv povídku!
Už se moc těším na druhou knihu, která bude určitě tak skvělá!
A už se sakra těším na Vánoce!

02.10.2021 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Musím teda uznat, že jsem byla hodně mile překvapena. Mám radši kratší kapitoly, takže tohle je za mě obrovské plus, protože kniha ubíhá lehce, svižně, máte tendenci otáčet dál a dozvídat se víc a víc.
Další plus je čtivost! Nenudíte se u žádné z kapitol. Vždy se dozvíte něco nového, co vám tam chybělo jako další dílek skládačky, aby vám došel význam toho všeho!
Celou dobu vás to nutí se zamyslet nad tím kdo to vše udělal… a když máte odpověď… zase tam je něco jiného… jiný střípek, který vám poskládá jinou skládačku.
Konec byl hezké zakončení! Opravdu jsem byla mile překvapena.

10.02.2021 4 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Je to naprosto nádherná, čtivá, lehce napsaná knížka, která plyne úžasně. Děj ubíhá plynule a dozvídáte se emoce, pocity obou postav!
Musím říct, že jsem se nemohla odtrhnout. Nemohla jsem přestat číst!
Delší recenzi mám na svém ig.

06.02.2021 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Hrozně mě mrzí, že tahle knížka byla takovým typickým, klasickým klišoidním příběhem kde Šeherezáda byla klasickou neporazitelnou Mary Sue, která umí všechno a ničeho se nebojí a to už v šestnácti letech.
Na to jaký měl ten příběh potenciál... a jak jsem se do něj začetla... mám pocit, že to spadlo to klasických YA příběhů s přesně nalajnovaným příběhem kde víte už u druhé kapitoly jak to skončí...

13.04.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto úžasně dokonalá knížka! Takových narážek na ostatní filmy! Na Harryho, Hunger Games... jsem do hlavního hrdiny neskutečně zamilovaná, i když vím, že on holky neuznává... tohle bylo přečtený jedním dechem, že si člověk říká jak moc rychle mu to uteklo.
Hrozně moc doporučuju tuhle knížku dál! Dokonalý... prostě dokonalý. Ať už je prosím film! ♥

18.02.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Naprosto zbožňuju styl psaní Kiery! Je tak lehký, odpočinkový a nenásilný. Člověk se do něj ponoří jak Siréna do vody a nechce ven. A tak jsem se nechala unášet temnými vodami Oceánu a poslouchala hlas Sirén, že jsem si myslela, že se topím stejně jako Akinli v Kahlen. Nádherná knížka! Naprosto okouzlující, romantická a taková jak jsem u Kiery zvyklá! :)

03.07.2017 5 z 5