Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

poslední díl....a naprosto super...kéž by zbytek knih zfilmovali ;)

28.05.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

čtu tu komentáře o tom, že knížkám chybí akčnost filmových zpracování....takové komentáře nechápu...pokud se rozhodnete číst takový druh knih, musíte mít alespoň malou představivost. Myslím, že celá trilogie je psaná velmi živě a tak aby si každý alespoň trochu představil dané situace. Někdo dokonce psal, že v knížkách chybí některé pasáže filmů....proboha co za blba to psalo (pardon)....vždyť knihy byly psané o desítky let dříve než byly natočeny filmy. Je jasné, že si P. Jackson něco připsal (podobně jako v Hobitovi, viz. elfka Tauriel nebo Galadriel, které v knize vůbec nejsou).....za mě je knižní pokračování neméně skvělé jako první díl ;)

02.02.2021 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Naprosto úžasná kniha. Četlo se to úplně samo a díky tomu, že znám film jsem se kolikrát smála, hlavně díky strýci Pepinovi :) všechny postavy byly velice milé a moc se mi líbilo jaký byl jemný a vtipný děj....nic špatného, nic zlého :)

25.01.2024 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Naprosto skvělý díl, dokonce mě bavil víc než první. Mrakoplaš i Dvoukvítek jsou super postavy a i ostatní jako Cohen a samozřejmě Smrť jsou k popukání. Několikrát jsem se smíchy málem počůrala :) těším se na další příběhy ze světa Úžasné Zeměplochy

17.01.2024 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Naprosto úžasný příběh. Nejdříve jsem sice viděla film z roku 2021 a jelikož mě ten film opravdu nadchl, rozhodla jsem se i pro knižní předlohu :) a rozhodně jsem udělala dobře. Děj je velmi propracovaný a přesto je vše srozumitelné a velmi dobře čtivé. F.Herbert mi přijde jako takový J.R.R.Tolkien sci-fi :) Už teď se těším na další díly.

16.08.2023 5 z 5

Velmi hluboká kniha. Ale také velmi těžce napsaná. Musím říct že jsem měla problém knížku přečíst a soustředit se. Ale povedlo se. Nakonec to skončilo tak jak jsem čekala.

24.11.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá kniha, bezvadně napsaná... odteď jedna z mých nejoblíbenějších :) děj jde krásně plynule kupředu a není šance se někde zaseknout ;)

25.05.2022 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Velmi povedená divadelní hra. Je pravda, že jsem nejdřív viděla inscenaci s panem Donutilem a jako by to Goldoni napsal přímo pro něj ;) i během čtení jsem tu hru úplně viděla :D super pohodové, vtipné a rychle přečtené ;)

04.02.2022 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Ať si říká kdo chce co chce...Lev, čarodějnice a skříň je beze sporu nejlepší díl celé série (alespoň pro mě)....děj krásně plyne, je to srozumitelně napsáno i pro malé dítě a i popisné věci nejsou nijak zdlouhavé a naopak z nich člověk dokáže v mysli vykreslit přesný obrázek toho co zrovna čte....

04.01.2022 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

miluju jak knížku tak film ;) velmi hezky napsané, klidné, úsměvné...nejvíce mám ráda maminku ;) ta je naprosto luxusní jak v knížce tak ve filmu (paní Šafránková byla božííí)

19.07.2021 5 z 5

J.R.R. Tolkien: Životopis J.R.R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Je to naprosto skvělá, akorát popisná a dobře čtivá knížka. Já jakožto velká Tolkienova fanynka jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít a dobře jsem udělala. Díky tomu, že se H. Carpenter shledával s Tolkienovými, že je tak dobře znal a hlavně že měl jejich podporu v celé biografii, je kniha naprosto skvělá a celý život J.R.R. i jeho ženy je zde popsán velmi krásným a někdy i dojemným způsobem. Vřele doporučuji. Kdyby bylo víc hvězdiček tak dám vždy plný počet ;)

01.06.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

tohle mě dostalo podobně jako My děti ze stanice zoo...prostě neuvěřítelně surové i detailní popisné psaní...fakt mi bylo kolikrát špatně...někdy bych Michala vzala a dala mu pár facek....ani jsem nebyla z toho konce tak překvapená, protože jsem čekala že to tak nějak dopadne...prostě mazec

01.06.2021 4 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

bože....sama mám dvě děti a nedovedu si představit tu hrůzu volby....prostě ne....bylo mi Sophie tak strašně líto :( i jejich dětí :( když si vezmu co zažívala v koncentráku a ani pak neměla klid...velmi smutné....

31.05.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

pátý díl a potvora Dolores Umbridge :D díky tomu je celý díl až skvěle zákeřný a člověk si přeje aby ta mrcha dostala do huby ;) nemám slov ;)

03.02.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

To byl tak neuvěřitelně milý a sladký příběh. Celou dobu jsem se jen usmívala a moc jsem si přála aby to dopadlo přesně tak jak to nakonec dopadlo.

07.02.2024 5 z 5

Matthew se s tím nijak nemaže a rovnou začíná tím nejhorším

Je velmi upřímný a podle všeho vůbec nic netají ani okolo všeho nechodí po špičkách, což je dobře, protože píše, že chce pomoci lidem, kteří jsou také na něčem závislí = je dobře ukázat i to nejhorší, tím spíš to pomůže

I když jsem věděla, že na tom byl jednu dobu opravdu zle, to jak popisuje svou skorosmrt bylo velmi mrazící. K tomu musím napsat, že kdyby ho v té léčebně opravdu zdrželi, tak je dnes po smrti.

I po tom všem co se mu stalo, je z knihy cítit, že neztratil smysl pro humor, spoustu věcí napsal jakoby to psal Chandler...sarkasticky až vtipně.

Fun fact pro mě: Matthew se narodil ve stejný den jako já :) jen o 24 let dříve :)

Je jasné, že trošku jeho problémům pomohlo těžší dětství. Chybějící otec, mladá matka, která musela zastat práci za dva, pravděpodobně málo citu od dospělých atd. Určitě to položilo základy pro budoucí psychické a s tím spojené závislácké problémy (především alkohol).

Jeho problém s tím, že se bál aby mu někdo milovaný neublížil a neodešel od něj a tak radši on ukončoval vztahy první jen kvůli tomu strachu...to je tak strašně smutné a zároveň hluboké...ten chlap dodnes nemá děti a nikdy nebyl ženatý...mám obavu aby právě kvůli tomuto strachu nezůstal nadosmrti sám.

Některé pasáže jsou hrozně psychicky náročné na čtení...až jakoby nepříjemně, mě se třeba dělalo až špatně. Ale myslím, že tak je to přesně zamýšleno.

Fun fact: I když jsem viděla setkání Přátel, kde o tom mluvili, přišlo mi hodně zajímavé a celkem i vtipné a osudové, že Matt málem ani nedostal šanci ucházet se o roli Chandlera. Naštěstí se to změnilo.

To jak Matty popisuje poslední natáčecí chvíle Přátel mě dojalo tak, že jsem se skoro rozbrečela ve vlaku, nádherně napsáno.

Ke konci knihy jsem byla až psychicky vyčerpaná (jak jsem už psala výše), ale s tím prostě člověk musí počítat když chce číst takovou knihu. Jsem ráda, že Matthew svůj boj zatím neprohrál a vždy se dokázal vrátit zpátky na nohy. Přála bych mu aby už nikdy nepadl na dno, aby se oženil a měl pár dětí a aby byl prostě šťastný.

03.08.2023 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Další skvělý díl :) pořád se něco děje, nikde není žádná nudná pasáž a člověk je neustále v napění co se stane a jak to bude dál. A hlavně...chce si přečíst další díly ;)

04.02.2023 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělý úvod série. Musím říct, že tento první díl splnil svůj účel, a to navnadit mě na další knihy a příběhy hraničářova učně Willa. Opravdu mě zajímá co se bude dít dál :)

28.01.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

jednu hvězdu dolů dávám za tolik odborné terminologie, že jsem vůbec ráda, že jsem to přečetla ;) je mi jasné, že k příběhu to patří, ale bylo velmi obtížné tyto věci číst a neztratit soustředění....jinak příběh je velmi zajímavý a kniha celkově skvělá ;)

01.06.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

(SPOILER) Naprosto úžasná kniha, četla jsem jí pomalu, vychutnávala si příběh Sophie i příběh Liv a doufala, že to dopadne všechno tak jak to nakonec dopadlo ;) ;) vřele doporučuju ;) ;) je to kniha pro romantické duše, jako jsem já

01.03.2022 5 z 5