vemrazik vemrazik komentáře u knih

Dar strachu Dar strachu Gavin De Becker

SKVĚLÁ KNÍŽKA. Některé kapitoly byly méně záživné, ale dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Z některých příkladných historek mi až nebylo dobře.

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

(SPOILER) Příjemné oddechové čtení. Ano, žádné veletoče v ději nejsou, ale ty bych tam ostatně ani nehledala. Další variace příběhu, kdy se Stázina dostane Kubovi za ženu, proč ne.

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Humor přesně podle mého gusta. Lehký, ale rozhodně ne hloupý. Navíc Francie, jídlo a hlavní postava, co je tak trochu mimo, to je zkrátka skvěle fungující kombinace. Mám v plánu dočíst i zbytek série.

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kniha od odborníka, který rozhodně má co říct. Popis motorického vývoje, příklady z praxe i provázanost mezi jednotlivými funkcemi těla mě nepřestává fascinovat a bylo skvělé, přečíst si o tom víc.
Víc takových!

Chinaski poprvé Chinaski poprvé Michal Malátný

Jako fanynka jsem ji prostě musela mít, navíc podepsanou... Líbila se mi, Michalovy vzpomínky na mládí a hudební začátky ve mně vyvolaly obrovskou nostalgii (a to jsem ty časy nezažila, ehm).

Psychologie sportu Psychologie sportu Pavel Slepička

Velmi zajímavé téma, dobře se s knihou pracovalo. Ze zkoušky mám 1-, což je skvělé a dozvěděla jsem se spoustu nových informací.

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Knížek na podobné téma jsem už četla několik a, bez urážky, tato hlavní hrdinka mi přišla nejhloupější. Je samozrejme skvělé, že našla odvahu situaci vyřešit, ale... No. (A ty její pocity na konci ohledně vězení, to jsem na ni byla vysloveně naštvaná.)

27.01.2021 3 z 5

Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy Jóga - Fit na těle i na duši. Úvod do základů jógy kolektiv autorů

Opravdu základy - nic obsáhlého, vážně pro naprosté začátečníky.

03.01.2021 4 z 5

Úskok Úskok Ken McClure (p)

Ken McClure prostě umí! Mám ráda knížky tohohle typu a série se Stevenem Dunbarem je prostě skvělá, i když čtu dost na přeskáčku.
Jen teda pokud někomu vadí hlodavci, konkrétně potkani, asi tuhle knížku přeskočte.

02.01.2021 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Včely byly trošku lepší. Znovu jsem měla problém se stylistikou a tentokrát i s překlady názvů, které se zas a znovu objevovaly v závorkách za původním zněním.
Jinak ale velmi zajímavé téma, ekologické či jiné katastrofy já můžu.

02.01.2021 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Bohužel mě naprosto vytáčela stylistika - nevím, zda je to překladem, nebo už originál byl psaný takto, ale je pro mě velmi vyčerpávající, číst jedno souvětí na téměř celou stránku. Osobně bych neviděla problém v tom, udělat z toho několik kratších souvětí, případně i odstavců!
Každopádně téma je skvělé, odpovídá dnešnímu trendu ekologických katastrof a stejně jako u knížky Modrá bylo obsahově zpracováno moc hezky. Tři dějové linky v různých časových obdobích se prolínají a dávají prostor k přemýšlení.

02.01.2021 3 z 5

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Zaprvé, miluju jídlo.
Zadruhé, miluju New York.
Tahle knížka pro mě byla místy vysloveně vzrušující, líbilo se mi nakukovat do různých kuchyní v New Yorku a zjišťovat, jak to tam všechno šlape. Z vyprávění kape dynamičnost, živost, akce...
Za mě skvělé.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Zatím moje prvni Kingova kniha. Silné, sugestivní... Bavila mě.

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Tahle knížka má ATMOSFÉRU. Je to moc příjemné čtení, bezděčně jsem se usmívala. Bude to tím, že jsem milovník jídla a tato knížka je ho vážně plná...
Doporučuju, četla jsem ji jako 'odměnu' po zkouškách a rozhodně si plánuju přečíst i pokračování.

16.12.2020 5 z 5

Velmi stručně - Stoletý stařík je o level výš.

14.12.2020 3 z 5

Projekt 1WTC Projekt 1WTC Friedrich von Borries

Myšlenka Hry mi přijde zajímavá a určitě by se dala rozpracovat jinak/víc/líp, ale jinak to byla celkem nuda.
Ty pasáže ohledně architektury mě moc nebavily.

14.12.2020 2 z 5

Ruku na srdce, náhody neexistují Ruku na srdce, náhody neexistují Petr Rajchert

Já vážně neposoudím, jestli opravdu takhle funguje mužský svět/mozek/pohled na svět, ale snad ne.

14.12.2020 2 z 5

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Trochu mi to přijde jako fanfiction, kdy Jih proti Severu prostě neskončil tak docela, resp. skončil otevřeně a tak si to někdo po svém vymyslel o pár let dál. Podívejte se, proč by ne, moc se mi to líbilo :-)

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Příjemná a oddychová četba. První dva díly mám i v audioverzi a kolikrát se musím smát nahlas. Těším se, až si přečtu pokračování.

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Pro mě zkrátka fascinující téma - knížek o PPP jsem přečetla několik, tahle je jedna z prvních. Stojí za to, minimálně některé úryvky by měly být povinné pro pubertální čtenáře. Sama mívám nestandardní myšlenky týkající se vlastního obrazu, jídla a sebelásky a podobné knihy mě nutí přemýšlet o věcech z různých perspektiv - skrze příběh někoho jiného lze lépe porozumět sám sobě.