vekune vekune komentáře u knih

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tak tahle byla hodně špatná. Čtu sérii Eriky od začátku a toto je velké zklamání. Za prvé: Z Eriky se stává fakt příšerná ženská, sama si protiřečí, je odpudivě zvědavá a řeší nesmysly . Za druhé: Ten závěr, WTF, to jako vážně? Nic tomu nenaznačovalo, celou dobu se jen řešilo to, jak je Erika tlustá a Anna šťastná. Za třetí: Co se stalo Alici bylo dost předvídatelné už někdy od začátku knihy. Za čtvrté: A to se opakuje v každé knize této autorky, napětí se nezvýší tím, že postava něco objeví, ale sdělí nám to až za pár stránek. Mám pocit, že knihy se dost opakují, stejné motivy, jak v minulosti tak současnosti. Nevím, jestli se mám vůbec pouštět do dalšího čtení. A to jsem z první knihy byla vážně nadšená.

18.07.2016 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Mno, na knížku jsem se docela těšila a děj se mi i líbil, trochu jiné téma, zajímavé. Ale ten závěr, jak už všichni byli staří a setkání třetího druhu, to už mi tam nezapadlo..

12.04.2016 3 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Mně to vůbec nesedlo. Nebavilo. Teoie pana B. mě naprosto minuly a prostě jsem to ěnjak nepobrala.

21.12.2015 2 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Tak u tohodle jsem byla vážně znechucená. Stereotypy, nic než stereotypy a od toho se vše odvíjí. Muži lovci, ženy u krbu a tak to funguje dosud. Všechny příklady byly o tom, jak chlap vydělává peníze a žena je v domácnosti. Neříkám, že něco není pravda, ohledně komunikace apod. Ale tenhle předsudkovej blábol mě fakt naštval.

09.11.2015 1 z 5

Hm, tak tohle pro mě bylo dost utrpení. Začátek ještě jakžtakž, ale další děj? Vykonstruovaný příběh, uměle natahovaný, rádoby vtipný a taky docela dost předvídatelný. Teď se jim nedaří, teď se daří, teď se nedaří, teď se daří. Pořád dokola a úporná snaha o humor. Přijde mi, že autor rychle sesmolil příšernej příběh, překombinoval ho, rychle vydal a očekával tuny peněz.

23.10.2015 1 z 5

Tak já sama nevím, chvíli si myslím, že to bylo boží, chvíli, že to bylo nedodělaný. Já prostě asi potřebuju některý věci na závěr vždy vysvětlit. Ať se jedná o magický realismus či ne, v tomto případě bych ho tam ani neviděla. Jinak kniha pěkná, čtivá, atmosféra supr. Česká jména mi úplně nesedla, ale to se dá překousnout. Spoiler: Co se stalo s Laurou? Co byl zač ten přízrak? Potřebovala bych asi i dovysvětlit ty bakterie v knihách.

20.10.2015 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Já jsem nadšená. Dokonce jsem v průběhu čtení měla chuť jít sbírat bylinky a sušit:) Krásný jazyk, výborný styl, nechtěla jsem to dočíst a zároveň děsně chtěla. Bála jsem se o hrdinku, chtěla vědět, co jí je a zároveň ne. Jedna z nejlepších knih tohoto roku.

03.09.2015 5 z 5

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Mně se to líbilo a zároveň nelíbilo, chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že to opravdu detektivka není a nebude, a že se jedná spíše o životní příběh staršího pána. A jak jsem se do toho začetla, už to najelo samo. Trochu mě mrzel ten závěr, proto o hvězdičku míň. Nechápu moc komentář Zary, jak podle kvality čtiva, se ani nechce zdát, že autor je Američan? Američani snad nemají kvalitní literaturu?

14.08.2015 3 z 5

Kulky a opium Kulky a opium Liao I-wu

Mně to moc neoslovilo. Nevím, jestli mi nesedla forma rozhovorů, či mi byl autor nesympatický.. Ale ráda jsem se o tématu aspoň něco dozvěděla.

22.04.2015 3 z 5

Albánie - Kráska se špatnou pověstí Albánie - Kráska se špatnou pověstí Petr Horký

Já jsem se děsně těšila a nakonec jsem byla zklamaná. Průvodce to není, cestopis to není, filozofická esej taky ne. Autoři se snažili dát všechny tři žánry dohromady a moc se jim to nepovedlo. Albánii miluju, je nádherná, ale povrchní popis přírody, tradic a zvyků, historie téměř o ničem a snaha o životní moudra mě teda rozhodně nenadchly.

21.01.2015 2 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Příběh sám o soje moc silný, novinářské vsuvky byly na místě, byly věrné a sedly. Myslím si, že se z toho příběhu samotného dalo vykřesat víc. Byl hodně krátký, ne moc vypovídavý, těžko říct, zda to bylo Sinovým vyprávěním neb autorem knihy. Taky bych upřednostnila kdyby příběh Sin vyprávěl v první osobě. Tím, že autor říkal: "Sin ráno vstal, Sin šel do školy" to ztrácelo na autentičnosti,

10.01.2015 3 z 5

Prožitek hor a zkušenost smyslu Prožitek hor a zkušenost smyslu Viktor Emil Frankl

Jedná se o obecné zamyšlení nad životem, neřekla bych, že je tam nějak popsán prožitek hor, jen pár obecných myšlenek. Dla jsem čtyři hvězdy, protože mě nadchly fotky pana
Zahradníčka a vazba knihy, prostě je moc hezká:)

27.12.2014 4 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Jsem moc ráda, že tato kniha vznikla. Meda Mládková je úžasná a svérázná žena. Myslím, že ji autor svým stylem zachytil úplně přesně. Líbí se mi kombinace rozhovorů, dodatků, dopisů a fotografií.

25.11.2014 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechovka, ale na mě teda uměle vykonstruovaná

08.11.2014 2 z 5

Zmrzlinář Zmrzlinář Katri Lipson

Já jsem četla recenzi, ta mě nadchla, knihu jsem si koupila. Hned první strany mě zklamaly, ale četla jsem dál a jinak nic, v postavách jsem se ztrácela, co je pravda a co ne v tom taky, ani jedna z postav mě neoslovila, děj nijaký, tempo žádné. Takže jsem byla docela zklamaná.

03.11.2014 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Já jsem z třetího dílu až tak nadšená nebyla, styl má sice pořád dobrý, napětí tam je, pokračuje pořád ve stejném duchu, proto tři hvězdy. Ale, další jeho nově objevení kamarádi, o kterých předtím nebylo slyšet, určité chyby v souvislostech z minulosti, a navíc to, že fakt musí vyvraždit celej ostrov Lewis, aby to byla dobrá kniha a měla hodně překvapivých zvratů, to mě už naštvalo.

20.10.2014 3 z 5

Špindlerův Mlýn Špindlerův Mlýn Jiří Louda

Historie je hezky stručně popsána v nejzákladnějších bodech, kompletní historický obraz chybí, což ale u této publikace není na škodu. A samozřejmě nejhezčí jsou obrázky :)

06.10.2014 4 z 5

Čtyři knihy Čtyři knihy Jen Lien-kche

Já jsem té knihy dlouho bála, byla postavena v poličce a koukala na mě. Pak jsem se jednou odhodlala a udělala jsem dobře. Byla jsem nadšená, začtená a nemohla jsem se od ní odprostit, každou ráno v autobuse jsem hltala kus toho strašnýho života, kteří přerozovaná inteligence národa prožívala kolem Žluté řeky. Příběh plyne, člověk jednou postavy nenávidí, jednou jim fandí a bojí se jak to dopadne. Na závěr už je to opravdu i dost nechutné. Obdivuji autora, že se něco takového, vzhledem k jeho státní příslušnosti, vůbec odvážil napsat.

06.10.2014 4 z 5

Ostych a důstojnost Ostych a důstojnost Dag Solstad

Už jsem od autora četla Jedenáctý román, kniha osmnáct a tak jsem věděla, co čekat. Stejně jako u Jedenáctého románu mě nadchlo rozdělení knihy, tedy žádné. Je to souvislý text vyprávění a úvah středoškolského profesora. Opravdu to není moc o Ibsenově hře a o tom jak mu ruply nervy, ale spíše o jeho životě, studiích, přátelství a i norské společnosti. Mám ráda jeho styl psaní a doufám, že někdo chytrý přeloží další knihy.

18.09.2014 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Asi jsem od knihy očekávala víc, než jsem dostala. Příběh mě nezaujal, vadilo mi neustále odbíhání k lidem, které jsem si snažila zapamatovat a víceméně až tak význační nebyly. Nenašla jsem tam žádný příběh, jen unylé povídání a popisování toho, co se dělo ve Rzech. Emoce žádné.
Část, kdy popisuje, kdo co udělal v určitých dnech války mě spíše naštvala, autor se opakuje po jiných, kteří tento styl přijali za svůj a moc mu to nejde.

30.05.2014 2 z 5