vekune vekune komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Nelíbilo se mi to. Bylo to zbytečně dlouhé, spousta zbytečných vět, odstavců a stránek. Abych neustálá četla nějaké popisy, rozhovory okolojdoucich a naprosto nesouvislé úvahy, nemusím číst detektivku, ale sáhnu po románu ( i když i tam by mě stvalo, ze porad čtu, co někdo říká vedle u stolu či jak vypadá). Chápu, ze se postavy mají vyvyjiet, ale tohle je teda hodně nad rámec. A můžete mi někdo říct, jak jako voní pižmo prohřáte kůže s podtónem povadlych květin? A podobných rádoby chytrých keců tam je přehršle. A to už vůbec nekomentuju rozhovor Strika s Creedem ve vězení- to byl pokus o co? Ukázat inteligenci autorky? Nebo to, ze to bývá v každé detektivce? Za me naposled

13.08.2022 2 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Tak to bylo peklo. S detektivkou to nemá nic společného, s psychologickém románem taky ne a s kvalitním románem taky ne. Zdá se, že se pokouší zakomponovat do knihy od každého trochu a fakt to nejde. Detektivové nepřišli na jednou stopu, věčně jen dumali, přemýšleli, řešili své osobní situace a na konci jim jim osoby všechno vyžvanili. jako WTF.

15.02.2022 odpad!

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Mne to přišlo dost strašný. Příběh nudný, nezajímavý a předvídatelný. Ale nejvic mě štvaly ty nesrovnalosti: nejdřív mají malinký domeček, kam se nevlezou všechny hračky a tak to musejí vyhazovat ( oslí můstek ke skladu věci) a kupovat nechtějí vzhledem ke stavu manželství a za par stránek už bydlí v obřím domě, který si renovovali sami. Na jednu stranu má par milionu za prodej domu a na druhou stranu je mu zatěžko dat taxikáři 20 liber, protože je na tom finančně dost zle.

30.05.2021 1 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tak já moc nevím. Musím to proste srovnávat. První kniha naprosto skvělá, jak jazyk, tak styl vyprávění i příběh. Ale tady de trochu ztrácím. Jazyk nádherný, vybroušený. Ale děj mě trochu zklamal, nedokážu se do toho vcítit. Taky je to děsně sugestivní, nemam teď chuť se vůbec koupat v jakékoliv přírodní vodě a takovou chuť na cigaretu, jako při čtení knihy už jsem fakt dlouho neměla.

24.03.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Jako jo, bylo to hezky a milý. Ale vtipný? Tak to ani co by se za nehet vešlo.

26.02.2021 3 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Tak Gaardra mám moc rada, ale todle nebyl můj šálek kávy. Roman to není, bajka taky ne, dokumentární román taky ne.. Téma nepochybně zajimave, ale forma mi moc nesedla. Ocenila bych buď román bez tech všech radoby rozhovoru a dopisu nebo o naučnou knihu. Zrovna se mi to sešlo s dokumentem od Davida Attenborougha - Zivot na nasi planetě, takže ve finále dobrý, proto 3 hvězdy.

08.10.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Já si z toho beru to, ze bych si teda měl dávat víc záležet na tom, co za prádlo si obleču k doktorovi.

29.08.2020

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Hájíčka mám moc rada, ale tohle pro mě bylo velké zklamání. Porad jsem cetla a čekala a čekala a říkala si, je to Hájíček, to bude dobrý. A nic. Trochu unyly, trochu neuvěřitelný ( jestli teda v 47 letech během jednoho roku potkám 4 chlapy,který po mě budou děsně touzit, tak jupijej) a ve finále trochu nedořešrný.

08.07.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc mě to nezaujalo. Příběh tak nějak plyne, postavy jsou plytké a nevýrazné. K žádné jsem nebyla schopna zaujmout ať už pozitivni či negativní postoj. V průběhu se o historii moc nedozvíme, za to na závěr se víceméně neřeší nic jiného. Ocenila bych více vzdálené historie.

28.03.2020 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Já nechápu tak vysoké hodnocení. To vám fakt stačí tak málo? Vždyť to s detektivkou nemá nic společného. Kdybych měla zajem o červenou knihovnu, tak si ji přečtu, když chcu detektivku, tak cekam detektivku, sakra práce. Čtvrtina knihy pátrání, zbytek “strašně zajímavý a napínavý” osudy policistu. Příběh za mě děsně mizerný, neuvěřitelný, nezajímavý a nedotazeny, velice nedotaženy.
Sebastián- jeho aura vyčpěla a míč nejsou jak obtlousty padesátníkem muže furt balit ženský na kazdym kroku. Vajna se chová jako udesna kráva a víc asi ani netřeba říkat, protože jen pokračuje v tom, v čem začal v minulém díle. A tak jsem se těšila!

03.03.2020 1 z 5

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Je to silný, hodně silný, zároveň i krutý a člověk si říká, jestli to má vůbec číst. Ano - je potřeba si tím projít a připomenout si to. I když jsem brečela jako želva. Zařadila bych do doporucene literatury.

15.11.2019 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jsem velmi překvapena. První půlku jsem si říkala jak ten Nesbo zestátnění, ze je přece úplně jasný, kdo je vrah, ze je tam až moc kecu okolo, neustále dokola omilana muzika ( to mi teda vadi dost)...apod. Ale finále mě teda dostalo a musela jsem naznat, že to mělo grády. Ale pokračování už mě asi ani nezajima- dyt Harry furt chlasta a autor zabil koho mohl.

02.11.2019 4 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Já jsem nadšena. Kniha se mi líbila víc než Porodní bába. Nemohla jsem ji odložit. Neřekla bych, ze kniha je o gulagu- o tom tam toho až tak moc nebylo-spis jen na okraj. Ale o lidské odvaze, slabosti, touze, zlobe a lásce.

09.10.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Velice ale velice dlouhá kniha. Úplně zbytečně. Kdyby se to zkrátilo na 300 stran-jupijej! Postrádám jakékoliv vykreslení postav, napr.hlavni hrdinka byla pro mě naprosto plocha, nic neříkající. Celou dobu jsme se akorát dozvídali v kolik ráno vstala, co jedla, čím se zabývala a pak šla spinkat. Pouze popis veškerých i tech nejnudnejsich činnosti. Po 2/3 mě to naprosto přestalo bavit a docetla jsem napřeskáčku do konce. Část s klášterem jsem vůbec nepochopila. To se ji jako dostalo rozhřešení za to že zabila par týpků a dvakrát se vdala? Protože neslo jinak? Jj církev i společnost jsou hodně benevolentní. Jo sexu tam bylo dost, to vem čert, má to být ženskéj roman, ale nemohl by to být inteligentní ženský román? Bez nejasnosti, s logickým dějem, normálním chlapem? Můj první ženský román od dob Lenky lanczove a evidentně bych se měla vratit ke své osvědčené literatuře. Mám asi milion výhrad, ale ta kniha ze mě vysála veškerou energii a už se ji nechci věnovat ani chvíli.

27.07.2019 1 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Naprosto výjimečná kniha. Tleskám autorce za neuvěřitelnou práci. Pro mě hodně zajímavé téma a naprosto neuvěřitelný příběh. Neuvěřitelný proto, ze jsem porad nemohla uvěřit, ze to takhle fakt funguje. Ano, vím, ze se to opravdu děje, ale doteď mi to nějak nedocházelo ( podobne to mám se změnou klimatu ????‍♀️). Rozhodne mě ale kniha nedovedla k tomu, ze bych pochybovali o tom, zda spolu dvě odlišné kulturní mohou žít, jak tu bylo několikrát naznačeno. Na knize jde prave krasne vidět, ze to jde. Ale to je asi do jiné diskuze :)

14.07.2019 5 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Mé nadšení tady už trochu opadlo. Je to takové stejné, i když třetí část byla i na mě hodně tlustá. A zbytečně. Nějak mi chybělo napětí, dej i zápletka. Takové nijaké. V první dvou dílech jsem ocenila vykreslení róby a to mi tu chybělo-jen na závěr autor napsal par řádku, asi jen aby se neřeklo.

25.06.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak to bylo ale hodně špatný. Ani silný příběh, ani silné či zajímavé postavy. Plytce a povrchně plynoucí cosi...Je fakt, ze autorka mi hodně nesedla, Hana se mu nelíbila a zbytek mě vůbec nezaujal. Všechny postavy jsou si dost podobne a styl je úmorně stejně nudný.

11.06.2019 1 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Toho autora jsem jako jednoho z mála autorů detektivek, měla ještě rada. Už ne. Další vraždy, další sériový vrah, dalsi psychopat. Vyšetřování víceméně neprobíhá a na konci tadá vše odhaleno a hepy end. Mia- proč ji vlastně všichni tak miluji a obdivuji? Na mě působí jako arogantní do sebe zahledena baba. I když moc šanci poznat charaktery postav nemáme. Ok je úspěšná vysetrovatelka, ale na základě toho ze si sedne do hospody, chvíli dumá a pak ji to tam všechno vyskočí? Za to poznáme každou vedlejší osobu, která se ve vyšetřování mihne a pak už to působí, jako by autor potřeboval nahnat stránky knih. A linie se ženskou co kupovala svatební šaty? To je vyřešeno kde, nebo jsem něco nepochopila? Konec byl proste katastrofa.

30.04.2019 2 z 5

Objevování dítěte Objevování dítěte Maria Montessori

Určitě zajímavá kniha o vychove k přečtení. Snažím se Montessori principy řídit, ale někdy je to fuska. Kniha se ale nečte moc dobre.

05.03.2019 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Hvězdu za to ze se to čte rychle a ke kojení idealka. Člověk nemusí moc myslet. Ale i tak je to desnej brak. Chaos, nelogičnost, chyby, nesmysly, jedna protivna postava vedle druhé. Dunja a její linie tam byla k čemu, když se to nespojilo? Jasne je úplně přirozený, když ženská v sedmým měsíci běhá po městě s puškou a hledá pachatele, nebo s nim jezdí na místo činu. A fakt musí být v každé severské krimi desítky mrtvých aby to jakoze mělo “drajv”? Myslím ze ne, ze stačí u psaní přemýšlet.

05.03.2019 1 z 5