valeria0031 valeria0031 komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Jo zajímavý, realistický, ale četlo se pomalu a vlastně se nic moc nestalo

17.03.2024 3 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Krásné, nicméně zvláštní číst po covidu. Konec trochu zvláštně ukončený

17.03.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Druhá knížka od autorky a rozhodně lepší než Kavárna v Kodani. Klid, pohoda, zkrátka co je potřeba.

13.10.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Konec mě překvapil vlastně. Ani nevím proč, ale bylo to po dlouhé době, co jsem klihu přečetla za jeden den.
Ano, hrdinka mi lezla na nervy někdy, ale kdo se jí diví.

03.08.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Super, trochu toho napětí, zvraty, ale hlavně mi to přiblížilo například problematiku násilí a pomohlo mi to asi o něco lépe vnímat, jaké to asi může být rodič.

24.07.2023 5 z 5

Učitelčin snář aneb život na z(n)ámku Učitelčin snář aneb život na z(n)ámku Klára Gočárová

vlastně se nic nestalo, ale mě to vůbec nevadilo.

24.07.2023 3 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Autorka dokázala navodit ten zvláštní pocit dnešní doby. Dobře napsáno, zajímavě pojato, jen jsem trochu zmatná z konce...

26.02.2023 4 z 5

Kolej Today Kolej Today Martina Doležalová

Cílovou skupinou jsou rozhodně studenti VŠ, kteří si na spoustu věcí teprve utváří názor. Za mě bomba. Promyšlené, ucelené, zajímavé, pěkně napsané. Díky!
A rozhodně doporučuji i druhou knížku autorky "Plouvoucí po hvězdách", vidíte ten vývoj, že autorka už je starší a řeší zase jiné věci.

19.01.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

dobré, ale rozhodně ne tak dobré jako prvotiny.

19.01.2023 4 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Krásně psané. Rychle se čte. Zajímavé myšlenky a pohled na svěť.

21.11.2022 4 z 5

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Miluju.
Pokud zkoumáte co vše je možné, co doopravdy chcete. Pokud se rádi díváte na věc z různých úhlů. Čtete.
Taková všehochuť. Krásně namixované. Některé povídky dokonale, jiné méně.
Nenajdete ani rejstřík z přehledem povídek. A to jak se to do sebe skládá a tvoří celek. Děkuji autorce.

21.11.2022 5 z 5

Verze nula Verze nula David Yoon

Ten překlad do češtiny... Doufám, že v angličtině to bylo čitelnější aspoň. Protože oslovování pane mezi přáteli, říkání tunťo padesátiletému muži... Bolí to. Nápad určité stojí za to, ale z literárního hlediska naprostý brak.

23.10.2022 2 z 5

Posedlost Posedlost Tony Parsons

Ale jo, šlo to. Jen autor je přehnaně fixovaný na auta a to jací jsou poldové drsňáci...
Hlavní postava se zdá být naprostý klaďas. Vše trochu až moc černobílé...

19.09.2022 3 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

není ani komedie ani horor jak anotace slibuje. Taková lehčí absurdní detektivka?
Možná. Ale nevím proč ani, poprvé po dlouhé době kniha kterou hodnotím 5 hvězd.
Možná kvůli tomu, že jsem od začátku i já všemu tomu nadpřirozenu propadla...

10.09.2022 5 z 5

Tichá pošta Tichá pošta Chandler Baker

Zezačátku jsem furt odkládala čtení - očekávala jsem feministický kýč. Ale zhruba po 50 stránkách jsem si blahopřála k tomu, že jsem knihu přece jen číst začala.
Jednoduché a komplikované zároveň, napínavá oddechovka.
Nejde o nenávist k mužům, jde o pochopení žen ženami.

01.09.2022 4 z 5

Když je vše řečeno Když je vše řečeno Anne Griffin

Nadprůněr, hezky napsané i originálně podané, nicméně nic převratného.
Prožijete si pocity člověka co má život za sebou, donutí Vás se zamyslet nad křivdou, láskou, všedními záležitostmi.
Náročnější oddechovka.

01.09.2022 3 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Oddechovka, ale nemůže dosáhnout úrovně předchozích knih.

05.08.2022 2 z 5

Ani druhá kniha nezklamala. Plno úžasného humoru, optimismu a lidskosti.

05.08.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

oddechovka, děj plyne úžasně rychle, ale dotkne se vás to

23.07.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

(SPOILER) Byla jsem zezačátku nadšená, ale poté co zemřela matka jsem se už nedokázala tak začíst. Nicméně úžasný příběh, dobře napsané, nevšední.

23.07.2022 4 z 5