Saturnin se představuje přehled

Saturnin se představuje https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480035/bmid_saturnin-se-predstavuje-Ne9-480035.jpg 3 127 127

Saturnin série

Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných? Saturninova minulost je pestrá jako jeho představivost – a nyní ji poznáte do všech zábavných podrobností!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Saturnin se představuje. Přihlašte se a napište ho.

kristijan
26.12.2023 3 z 5

Asi zatím nejslabší díl. Od začátku mi nepřišlo jako moc dobrý nápad vysvětlovat Saturninovu tajemstvím opředenou minulost, která vždycky nabízela spoustu prostoru pro fantazii každého čtenáře, aby si k Saturninovi dosazoval ty nejdivočejší scénáře, což tenhle díl poněkud zaříznul. Hlavní problém příběhu je ale podle mě nakonec absence dalších zajímavých hrdinů. Celou dobu je tu Saturnin na všechno sám a žádná z epizodních postav, které se okolo něj jen míhají, jak cestuje po světě, bohužel nepředvedla nic pozoruhodného, ani se nezdržela dost dlouho, aby stála za zapamatování. Přesto ale většinu času docela příjemné čtení. Slabé ***.

Vidlička
05.12.2023 2 z 5

Nadmíru lákavé konečně se dozvědět odkud že se Saturnin vlastně vzal. Ano, vzal, protože Saturnin je spíše neobvyklý jev než osoba! Dětství a školní léta bych si představovala přesně nějak takhle. Pak se z něj ale stala zlatá mládež a seladon, což mi při jeho inteligenci k němu vůbec, ale vůbec nepasuje! Obzvlášť všechno to dívčí hemžení kolem něj. "Můj" Saturnin je nad něco tak nepoťouchlého, jako jsou pletky s děvčaty, povznesen. A konec už šel dolů kopcom, ako hovoria bratia. Chyběl hausbot a kariéra osobního sluhy byla na příběh hodně na sílu našroubovaná. Moc mě to mrzí, protože až doposavaď jsem byla s jeho novými příběhy docela spokojená. A když jsem si přečetla, co se schystá v následujícím díle, nevím, nevím, jestli se do něj pustím...
Ale jó, samozřejmě že jó, snad to návrat starých dobrých postav zase trochu zachrání.

Vojslava
26.03.2023 3 z 5

Bleskurychlá četba se zajímavým poznatkem, proč se Saturnin jmenuje Saturnin; přibrzdila jsem pouze ve chvílích, kdy jsem v souboru relativně nesourodých anekdot narazila na nějakou, kterou jsem ze dřívějška neznala. Obávám se, že třetí hvězda je jen za to, že jsem nějakou takovou našla, ne za "příběh". Kam se ztrácely postavy? :-) Do dalších dílů už asi nepůjdu, ale k "základnímu" Saturninovi se samozřejmě ráda vrátím.

02.12.2021

25.11.2021

10.11.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Saturnin se představuje v seznamech

v Právě čtených3x

Miroslav Macek