Val Val komentáře u knih

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Tak jsem se pomyslně seznámila s panem Bukowskim ... Nebo mám napsat Chinaskim ?
Ono je to v tuto chvíli tak nějak jedno .
Každopádně jsem zažila docela divokou jízdu napříč Amerikou , vystřídala jsem s hlavním hrdinou všemožné, špatně placené práce a potkala jsem u toho spoustu šílených lidí.
Nezapomenutelný zážitek :-)

08.02.2023 4 z 5

Poslední dopis od milence Poslední dopis od milence Jojo Moyes

Příběh o vášni, nevěře, ztrátě, ale hlavně o lásce, která překoná 40 let.
Osud je nevyzpytatelný a nikdo z nás neví, jaké překážky nám postaví do cesty a kam a ke komu nás zavede ...
Krásná knížka, u které jsem si opravdu častokrát vzpomněla na knihu Dopisy , které nikdo nečetl. Zde je však konec o poznání veselejší. Doporučuji.

05.02.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knížka přečtená za jeden večer. Těžké téma uchopeno s nesmírnou citlivostí a taktem.
Když mi poměrně brzy došlo o čem kniha bude, váhala jsem , zda pokračovat.
Jsem ráda, že jsem knize dala šanci. Naprostá absence porozumění a empatie od okolí mi drásala nervy. Díky za lehce optimistický konec. Knihu dlouho nedostanu z hlavy ...

27.01.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

(SPOILER) Já zřejmě půjdu proti proudu , ale mě se tato kniha líbila moc. Elisa je z úplně jiného těsta než Animant , tak jsem o hodně víc dobrodružství , než v Kronikách prachu , víceméně očekávala.
Elisa je holka podle mého gusta a Jamie Lennox jí zdatně sekunduje . Kdo chce romantiku, tak se taky dočká , jen co se na scéně objeví tajemný Benjamin Green . Za mě důstojné pokračování Kronik a velká spokojenost .

26.01.2023 5 z 5

Příběhy zámků v Čechách a na Moravě Příběhy zámků v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Kdo miluje naše krásné zámky, je pro něj tato kniha výbornou volbou. Dozvíte se něco z historie, nějakou tu zajímavost a také nepřijdete o tajemnou pověst. Moc hezky se to četlo.

21.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Zasněžené Skotsko , předvánoční čas , romantický hrad na břehu jezera plný milých lidiček ...
Jde to snad namixovat lépe?
Opět fajn oddychovka pro všechny romantické dušičky.

20.01.2023 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

To byla taková nádhera ... Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že ke mně promlouvá samotný pan Svěrák . Jeho milý a laskavý humor miluju. Tato útlá knížečka má v sobě tolik člověčiny, že vás to krásně pohladí po duši. Děkuji, pane Svěráku ...

17.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha přečtená za jeden deštivý den . Kniha , která mě vyloženě rozsekala na kusy. Kniha , jejíž atmosféru hmatatelně vnímáte a která vám nedá spát. Děsivé svědectví, o hrůzách Ceausescova režimu, o kterém jsme sice tušili, ale ani ve snu jsme si ho nedovedli představit.
Za mě nejlepší autorčina kniha. Hluboká poklona .

15.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Pro mě seznámení s autorkou a klobouk dolů. Temný psychologický román, s výborně vykreslenými charaktery , který do sebe ke konci zapadne jako puzzle.
Depresivní čtení, u kterého ovšem máte pocit , že ty lidi bydlí v paneláku vedle vás a vy je každý den vidíte z okna a slyšíte přes chatrné zdi . Kniha , po jejímž přečtení musíte přemýšlet. Za mě velké doporučení.

13.01.2023 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

V pátém , posledním díle této úžasné série, se Hermína vrací opět do rodné Francie na zámek Meuron.
Příběh, ač tentokrát ne tak akční jako předchozí, je opět velmi poutavě napsaný a mně se vůbec nechtělo s postavami loučit. Bude mi smutno Hermíno de Marigny a André Gisserote ...

10.01.2023 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Čtvrtý díl série se odehrává prakticky celý ve Francii, kam se Hermína vydává na doporučení matčina právníka, aby zachránila alespoň zbytky rodového majetku.
Příběh odehrávající se v kulisách Robespierrova teroru , kde je železná sekyra gilotiny neustále v pohotovosti, je rozhodně nejdrsnejší a nejdobrodružnější z celé série.

06.01.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krajina zavátá sněhem, vytí vlků a všudypřítomné nepřátelství. To jsou první dojmy vdovy Diany , která přijíždí do Čech z daleké Francie ...
Víc už prozrazovat nebudu . Snad jen, že tentokrát je příběh více dobrodružný a místy jsem měla pocit , že čtu pana Vondrušku :-)
Což myslím samozřejmě jako kompliment .
Za mě výborná.

04.01.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Knížka o tom , že Tsunami může mít sílu i po letech , kdy už vzpomínky na dovolenou v Thajsku začínají pomalu blednout.
Výborná kniha, doporučuji.

24.12.2022 5 z 5

Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Tajemná historie hradů v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Pokud milujete historii a fascinují vás příběhy starých hradů, tak toto je knížka právě pro vás.
Každý z těchto hradů provází zajímavý osud , či tajemná legenda. Ať už jsou historky smyšlené či pravdivé, krásně se čtou .

15.12.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Jaro 1945 , konec války. České rodiny míří do Sudet , aby osídlily domy po vyhnaných Němcích ... Příběh o nenávisti, touze po pomstě, ale i o lásce, přátelství a naději. Příběh o kolektivní vině a hlavně o tom , že většinou na všechno doplatí nevinní lidé, kteří chtějí jen obyčejně žít. Za mě výborná kniha .

09.12.2022 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Kniha byla pro mě velmi příjemným překvapením. Příběh otce, populárního herce a jeho stejně známé dcery , kteří si k sobě nacházejí cestu daleko od domova za nepříliš příznivých okolností.
K zamyšlení nutí příběh vedlejší, velmi sympatické postavy Anny a stejně tak i voříška Kluka . Moc milé čtení.

05.12.2022 5 z 5

Pro fanoušky seriálu Případy prvního oddělení naprostá nutnost . Kniha psaná formou rozhovoru, každopádně velmi čtivou . Pokud vás zajímá pozadí policejní práce, je tato kniha právě pro vás. Pan Mareš velký sympaťák .

01.12.2022 5 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Rok 1911 . Fara na anglickém venkově plná lidiček, z nichž každý má svá tajemství.
Rok 2011 . Ta stejná fara , novinářka Leah a potomek obyvatel fary Mark , kteří rozpletají klubko osudů starých sto let a odkrývají příběh osudové lásky a s ní spojené osudové tragédie ...

27.11.2022 5 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Pokud máte zrovna náladu strávit nějaký čas na nepříliš klidných australských řekách, tak je tato kniha ideální volba . Je tu naservírováno od všeho trochu. Láska, nenávist, pomsta a v neposlední řadě i vražda. Opět výborná oddychovka z pera mé oblíbené autorky

13.11.2022 5 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

Pokud chcete vypnout a nechat se unášet na vlnách romantiky v kulisách historického Londýna, tak toto je pro vás ta pravá kniha .
Všichni občas potřebujeme pohádku s dobrým koncem , nejlépe s princem na bílém koni ...

04.11.2022 5 z 5