Val Online Val komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Padesátá léta ... Léta , kdy se poválečná euforie měnila spoustě lidí před očima v trosky snů .
Nejinak tomu bylo i u řádových sester , které byly jako podvratné živly odklizeny do internačních klášterů. Jeden z nich je i v Bílé vodě ...
Nelehké čtení o těžké době totalitního bezpráví , které ve vás zanechá trpkou pachuť bezmoci. Výborně zpracované . Smekám .

20.05.2022 5 z 5

Lístek do ráje Lístek do ráje Joyce Carol Oates

Zavražděná Zoe Krullerová, dva hlavní podezřelí a jejich děti .
Kniha je v podstatě syrovou sondou do života Arona a Kristy. Oba věří , že vraždu spáchal otec toho druhého .
Moje první kniha od autorky a dost dobře nechápu nízké hodnocení tady .
Je fakt , že zvyknout si na autorčin styl byla docela fuška , ale výborně popsané charaktery postav to plně vyvážily. Bonusem je úžasná obálka . Určitě se poohlédnu po dalších autorčiných knihách .

02.05.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak já můžu s klidem napsat , že jsem dlouho nic tak krásného nečetla . Všude samé knihy , sympatické postavičky v kulisách historického Londýna , romantika , která se jen zlehka probouzí , stejně pomalu , jako se hlavní hrdince otevírají oči a začíná žít i jinak , než s knížkou v ruce . Kouzelná oddychovka se kterou se mi vůbec nechtělo loučit . Asi nutně potřebuju pokračování :-)

18.04.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Mám tuto sérii moc ráda . Pokud se chcete odreagovat a vypnout , tak je to ideální volba. Nejinak tomu bylo i v této knížce . Úžasná lady Sophie , šarmantní i když komplikovaný Todd , sympatická Bella a spousta dalších postaviček v kulisách pro mnohé atraktivního Brooklynu. Třešničkou na dortu bylo opět spousta dortů a všemožných sladkostí a litry výborné kávy :-) Já jsem si u této pohádky pro velké holky báječné odpočinula .

11.04.2022 5 z 5

Půlnoc v zahradě dobra a zla Půlnoc v zahradě dobra a zla John Berendt

Zvláštní kniha dle skutečných událostí . Kniha plná bizarních postav , u které mi trvalo kapku déle , než jsem ji pochopila . Každopádně Savannah musí být kouzelné město .

02.04.2022 4 z 5

Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Pokud máte rádi historii hradů a zřícenin a trochu toho tajemna , tak je tato knížka jasnou volbou a taky výborným návodem , kam se zajet podívat . Pro mě byly příjemným bonusem i dvě volné vstupenky na hrad Okoř , které jsou součástí knihy . Mám to sice sakra daleko , ale kdo ví ... ;-)

01.04.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafka byl součástí mé soukromé výzvy.
Naprosto jsem netušila co od knihy čekat a zpočátku jsem váhala , jak ji vlastně uchopit.
Emoce , které se vystřídaly při čtení mluví za vše. Knížka slabá počtem stránek , ovšem neuvěřitelně silná dějem .
Každý z nás si po přečtení musí sáhnout do svědomí a zamyslet se ... Smekám , pane Kafko ...

27.03.2022 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Lékařka Viktorie staví kariéru na první místo. Je pro ni důležitější než vlastní syn . Přijde ovšem chvíle, kdy Viktorie zjistí, že se její priority značně změnily . Příjemná, uvěřitelné česká detektivka .

11.03.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Má pátá kniha ze série a opět spokojenost . Pláž v Chorvatsku určitě patří k těm lepším. Stačí trocha fantazie a jste tam. Úžasné pláže , průzračné moře a skvělé jídlo a pití . V neposlední řadě také sympatické postavičky , tedy aspoň některé . Každopádně Maddie jsem fandila od začátku a jsem moc ráda , že ta pohádka pro velké holky dopadla právě takhle :-)

02.03.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Víte co ? Já vůbec nepřemýšlím nad tím , jestli je to reálné a uvěřitelné. Nezajímá mě , finanční situace hlavního hrdiny a už vůbec nerozebírám to , že by to všechno nezvládl , kdyby neměl prachy ... Já prostě čtu a dobře se u toho bavím . I když je to možná tak trochu pohádka . Za mě rozhodně jedna z jeho nejlepších knih .

23.02.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takže , já už jsem stihla Island, Paříž , Tokio ... a teď i Kodaň . Tahle série je tu z jednoho prostého důvodu - aby se u ní člověk zasnil, pořádně si odpočinul a samozřejmě si to celé náležitě užil. A já to přesně tak mám . Takže svíčky , dobrou kávu , kašmírový přehoz a šup na další díl :-)

03.02.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po delší době opět čistokrevný severský thriller a za mě čiré nadšení .
Udivuje mě zmíněná brutalita v některých komentářích ...
Když sáhnu po knize takového typu , tak až na vyjímky to tam prostě je. S tím se už přece počítá.
Na Naiu jsem si musela zvykat , na začátku byla pěkně protivná . Hess byl od začátku sympaťák, s na první pohled nevyřešenou minulostí. Naštěstí jim to pak začalo docela klapat .
Téma děsivé , nutící k zamyšlení . To , že je autor scenárista není na škodu . Mě tenhle styl baví a nutí mě číst dál a dál . Rozhodně plný počet .

28.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka s úchvatnými popisy přírody a úžasná hlavní postava , kterou musíte pochopit , abyste si jí zamilovali ...
Kya , holka z bažiny ,které osud nadělil na bedra neuvěřitelně mnoho těžkého . Kya , která miluje bažinu a její zvířecí obyvatele mnohem víc , než lidi, kteří ji odmítají a soudí . Být jiný se nevyplácí v žádné době a už vůbec ne , když jste podezřelí z vraždy ...

22.01.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Trvalo mi hodně dlouho , než jsem si k panu Hrabalovi našla cestu . Naprosto chápu , že nesedne každému , ale když si zvyknete na jeho osobitý styl , tak to jde samo :-) Teď se ještě musím podívat na film s Vaškem Neckářem a budu to mít komplet .

16.01.2022 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Tady to vydání dva v jednom je výborné . Alespoň pro mě , poněvadž jsem oběma pánům , jak Erbenovi , tak Máchovi , konečně přečtením této knihy splatila dluh. Obě díla jsem samozřejmě znala , ale vždy jsem je četla pouze útržkovitě , nikdy ne jako celek . Takže splněno a připsán zas jeden červený puntík za klasiku .

15.01.2022 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Přiznám se , že ze začátku jsem byla lehce rozpačitá. Max byl nesnesitelný a Sára v některých situacích naprosto nemožná . Dokonce jsem přemýšlela, jestli ty dva psychicky zvládnu. Když se vzájemně poznali , začali se oba chovat docela normálně . Lehce naivní , přesto velmi milá a čtivá kniha.

15.01.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Přiznám se , že jsem taky čekala něco úplně jiného . Název knihy je lehce zavádějící . Nicméně spokojenost . Reálné i smyšlené postavy se skvěle doplňovaly a ač padesátá léta nemusím , četlo se to výborně. Čtenář si brzy ujasní , komu fandit a koho litovat. Každopádně knížku věnovanou cele paní Podolské bych si přečetla moc ráda . Zde je opravdu jen okrajově .

09.01.2022 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Další klasika do mého čtenářského deníku . Nadčasový , notoricky známý příběh , který je aktuální v každé době .

09.01.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další romantický útěk , tentokrát do Japonska . Sympatická Fiona , Gabe , který by občas potřeboval pár facek a úžasné Japonky Haruka a Setsuko ... To jsou hlavní postavy příběhu , po jehož přečtení budete mít chuť se do této bezesporu zajímavé a krásné země hned rozjet. Lehce předvídatelné , nicméně velmi milé a čtivé .

02.01.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Dostala jsem přesně to , co jsem čekala a možná ještě něco navíc. Diane Chamberlain je absolutní záruka kvality. S její knihou nelze sáhnout vedle.
V roce 1940 odjíždí malířka Anna Daleová do Edentonu vytvořit nástěnnou malbu pro zdejší poštu. V roce 2018 přijíždí do stejného města Morgan Christopherová , aby zrestaurovala obraz namalovaný kdysi dávno právě Annou ...
Co se s Annou Daleovou stalo ? Proč je obraz přemalovaný spoustou bizarností ? Dokáže Morgan rozluštit Annin příběh ?

16.12.2021 5 z 5