Val Val komentáře u knih

Šedé eminence evropských dějin Šedé eminence evropských dějin Vladimír Liška

Pro milovníky historie výborné čtení. Každý čtenář si tu najde svou oblíbenou šedou eminenci :-)
Pro mě je to rozhodně Zaviš z Falkenštejna, ale i o ostatních jsem se dozvěděla spoustu zajímavého. Za mě doporučení.

25.10.2022 5 z 5

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Amélie a Sarah. Dvě ženy a dva naprosto odlišné osudy , které se spojí při boji o život na rozbouřeném moři. Je Amélie opravdu tak nesnesitelná, jak se na první pohled jeví a je Sarah opravdu jen nevinná oběť ?
Krásný příběh, který vás zcela pohltí.

23.10.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Opět přečteno za pár hodin a opět jsem se královsky bavila.
Psí sraz a akce zásahové jednotky byly naprosto TOP. Tohle číst na veřejnosti, tak mě zavřou do blázince :-)
A stejně jako Helena s Miladou miluju Josefa ...
I když, já je vlastně miluju úplně všechny.
Díky pane Bočku , výrazně jste mi prodloužil život ...

22.10.2022 5 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Život si s námi občas pohraje tak , že se nestačíme divit . A přesně o tom je tato kniha . Klára je sympaťačka těsně po čtyřicítce, která má svůj život pevně v rukou a už od něj nic moc nečeká. Až otcova smrt odstartuje události, kterých by se nikdy nenadála.
Oddychovka ze života , kterou jsem právě teď nutně potřebovala.

15.10.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Série děsivých vražd, jejichž oběti nespojuje na první pohled vůbec nic kromě toho , že je spáchal stejný pachatel. Naši staří známí Mia Krügerová a Holger Munch se pouští do vyšetřování, které s jedním z nich má společného víc, než by si kdy přál...
I přes lehký chaos v postavách a občas i situacích hodnotím opět vysoko. Pro Miu a Holgera mám prostě slabost :-)

13.10.2022 5 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Kdo má rád historické detektivky , zde s poněkud moderní a svéráznou vyšetřovatelkou, bude spokojený .
Příběh odehrávající se v New Yorku v roce 1888 s postavami reálnými i smyšlenými je lehkou oddychovkou s překvapivým koncem, u které si báječně odpočinete ...

26.09.2022 4 z 5

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Na skutečných historických faktech postavený romantický příběh zimní princezny Sophie , dcery Fridricha Falckého a Alžběty Stuartovny je příjemnou oddychovku , která mě ovšem donutila prozkoumat podrobně historické souvislosti a rodokmeny . Je to má druhá kniha z této historické série a opět můžu doporučit ...

30.08.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Ač se tato kniha jeví oproti knihám V šedých tónech či Sůl moře jako milostný románek , není tomu tak . Milostná linka je sice v popředí, ale hrůzy fašistické diktatury tu pořád jsou a více či méně vystupují do popředí. I když fandíte Aně a Danielovi , pořád vnímáte tisíce rodičů , kteří byli okradeni o své děti, prázdné rakve a všudypřítomný strach . Za mě výborná kniha opět s tématem , o kterém se moc nemluví . Velké doporučení .

24.08.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Cibi, Magda a Livi ... Tři sestry , tři dechberoucí osudy , které začínají na rodném Slovensku a pokračují přes hrůzy Osvětimi , až do Izraele, kde konečně nacházejí klid a vytoužené štěstí .
Silná kniha , která vám nedá spát , dokud nejste na konci .
Kniha o síle sesterské lásky , neuvěřitelném štěstí a nezdolné vůli přežít .

17.08.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tato série nemá za cíl získat Nobelovu cenu za literaturu a tak k ní musí čtenář přistupovat .
Tyto knížky jsou milé oddychovky , které mají za úkol vykouzlit úsměv na tváři a pobavit . A to se jim bezpochyby daří.
Irský venkov , báječná kuchařská škola , spousta milých lidiček a především Hannah a Conor , kteří k sobě hledají cestu .
Moc milá knížka . Po přečtení máte chuť vyrazit do Killorgally ... :-)

13.08.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

V některých komentářích zde narážím na občasnou nevěrohodnost příběhu . Já takhle u knih většinou nepřemýšlím a beru to tak , jak to je.
On sám život nám občas napíše scénář , který je zdánlivě nezvládnutelný a přesto se nám podaří překážky zdolat .
Marika to rozhodně neměla jednoduché a malá Violka už vůbec ne . Každopádně se se vším statečně popraly a pro nás čtenáře vybojovaly šťastný konec .
Za mě super oddychové čtení .

02.08.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Joana, Florian, Emilia a Alfréd ... Čtyři mladí lidé , čtyři osudy , které se spojí na lodi Wilhelm Gustloff .
Na lodi , jež je má dovézt do bezpečí , ale která se po havárii promění ve smrtelnou past a je úplně jedno , na či straně jste a jakou máte národnost.
Velmi silná kniha , na kterou budu myslet ještě hodně dlouho ...

26.07.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Krátké kapitoly, úderný až strohý styl psaní a prakticky absence sentimentu. To je typická Jakuba Katalpa.
Kniha, která vás nutí číst dál a dál a od které se těžko odchází.
Katalpa se s tím nemaže a skvěle vypracované charaktery odhaluje až na dřeň. Oblíbit si kteroukoli z postav není vůbec jednoduché.
Stejně jako v případě Zuzanina dechu na tuto knihu hned tak nezapomenu.
Za mě doporučení ...

19.07.2022 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak , a teď to do sebe všechno krásně zapadlo jako puzzle. Úžasná jednohubka , která je pro čtenáře Kronik prachu nutností .

14.07.2022 5 z 5

Životice , malá vesnička uprostřed Těšínského Slezska o jejímž osudu naprostá většina čtenářů netušila vůbec nic. Stejně jako v případě Šikmého kostela autorka vzkřísila příběh , o kterém bychom měli vědět . Vědět a nezapomenout. Já děkuji za vyplnění mezer a za přínosnou , i když neskutečně smutnou hodinu dějepisu .

08.07.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Zasněžené švýcarské hory , chata plná milých lidiček , přátelská atmosféra a plno jistě báječných dortů a šálků horké čokolády . K tomu všemu úžasná Mina a sympaťák Luke .
Miluju tuhle sérii , ale je nutné ji prokládat jinými žánry, páč z nich romantika přímo tryská.
Bonusem bylo , že se mi knížka skvěle hodila do Čtenářské výzvy :-)

02.07.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení tady . Zřejmě nejsem až tak náročný čtenář :-)
Za mě krásný , i když svým způsobem smutný příběh. Vesnička Chaloupky , české i německé obyvatelstvo , zdánlivý klid až do doby , kdy se mezi lidmi začnou projevovat nacionalistické nálady.
Z každé strany je patrná autorova láska ke Krušným horám a já , ač to mám přes celou republiku , mám neuvěřitelnou chuť se tam rozjet . Za mě jasné doporučení .

14.06.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Přiznám se , že se vyhýbám knihám o jakýchkoli závislostech . Tady je závislost na alkoholu naprosto stěžejní , ale na doporučení jsem se do toho dala . Naštěstí to celé skvěle vyvažují propracované charaktery postav a popisy úžasných Krušných hor. Autor se s tím nemaže a veškeré naše špatné vlastnosti a démony nechá pěkně vyniknout . Přistihnete se , že některé z postav vyloženě nesnášíte. Ale i tady platí , že pokud si sáhnete na samé dno a i přes to se dokážete od toho dna odrazit , tak jste vyhráli . Doporučuju a jdu na další autorovu knihu - Chaloupky .

03.06.2022 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Život realitní makléřky Anny rozhodně není procházka růžovým sadem.
Po přestálé tragédii a zklamání ze vztahu si myslí , že už jí nic zajímavého v životě nečeká .
Po seznámení s Oliverem , záhadným majitelem staré vily, se její život začíná pozvolna měnit ... Moc hezký příběh se sympatickými postavičkami a dobrým koncem ...

30.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Staré křivdy a temná tajemství tentokrát v kulisách pošumavských lesů . Gerda, pro kterou je návrat domů prakticky nutností a Linda , která sem přijíždí pátrat po minulosti své rodiny.
Když je osud spojí dohromady, začínají na povrch vyplouvat skutečnosti , které měly zůstat navěky spát ve starých denících ...
Typická Michaela Klevisová , jejíž styl je lehce rozpoznatelný a mě neuvěřitelně baví. Doporučuji ...

23.05.2022 5 z 5