Vaiolet Vaiolet komentáře u knih

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Tak tato kniha mě moc bavila. Hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí a děj pěkně plynul. Laurant mi sice přišla trochu naivní, ale její brácha kněz a hlavně Noah byli super. Nebyla zde žádná hluchá místa a celkově mi děj připadal uvěřitelný a pravděpodobný. Žádná přehnaná bondovka. Spojení romance a krimi příběhu je super nápad a autorka dokáže tyto žánry nenásilně propojit. Určitě budu v sérii pokračovat :)

24.05.2022 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Tak a jsme na konci příběhu Elsy a Aidena. Po dočtení mám takové rozporuplné pocity, začala jsem číst temnou dark romanci a končí to jako "šťastně až do smrti" zalité sluncem. Chybí jen jednorožeč :-D Ale vlastně mi to nevadí, happy endy já ráda.
Mám takový pocit jakoby autorka zapomněla jak v první a druhé knize psala a tu poslední napsala úplně opačně. Samozřejmě nevynechala žádné zvrácenosti a to temno tam je, ale Aiden a Elsa mi přijdou úplně jiní.
Také jsem stále čekala na tu bombu, na kterou nás autorka celé dva předchozí díly připravovala a ono tak nějak nic. Jako WTF? Nebudu lhát, cítím malé zklamání.
Celkově celé tři doposud vydané díly hodnotím velmi kladně. Dostala jsem co jsem chtěla a byla jsem fakt mile překvapená.

16.02.2024 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Knihy od Zapaty mám opravdu ráda, ale Drahý Aarone mi vůbec nesedlo. Možná je to tím, že většina knihy je psána formou emailů a chatů. Strašně mě rozčilovalo, jak Ruby skoro za každou položenou otázkou psala: "nemusíš odpovídat, pokud nechceš" nebo "pokud jsem moc zvědavá, tak nemusíš odepisovat" atd. Občas jsem celé emaily přeskakovala. Chyběla mi tam skutečná interakce mezi nimi a když už na ní konečně přišlo, tak to bylo moc uspěchané a krátké.
Dle mého rozhodně nejhorší a nejnudnější knížka od Zapaty.

10.05.2023 2 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Kniha se četla dobře. Příběh příjemně plynul, nikde nebyly moc veliké zádrhely a celkově to bylo takové uvěřitelné. Hlavně tu "uvěřitelnost" chválím. Holka co má v životě smůlu musí na dovolenou se svým švagrem, kterého nemá ráda. To je v podstatě moc milý a hezký chlap, který nechová se jako alfa macho nadsamec (tak jako jiní hrdinové v knihách podobného žánru).
Kniha by si zasloužila klidně 5*, ale od této autorky znám daleko lepší a povedenější příběhy.

04.09.2022 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dost dobrá kniha to jo, ale malilinkato mě to zklamalo. Po nadšení z knihy Sněhulák jsem tak nějak čekala víc a ono nic. Samozřejmě je děj napínavý, dobře čtivý a to všechno, ale mě tam něco prostě chybělo. Nebylo to tak, že bych se do děje ponořila a četla skoro bez přestávky, tak jako tomu bylo u Sněhuláka. Jediné co mě opravdu překvapilo byl konec. Když jsem zjistila vrahovo jméno byla jsem na 150% překvapená a to se mi na Nesbových knihách líbí. I když si už myslíte že víte, tak nevíte :D
Sečteno podtrženo Pentagram je další skvělou knihou, kterou stojí za to si přečíst.

29.01.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knížka se mi celkově hodně líbila. Celé je to hodně dobře psané a text doplňují nádherné obrázky. Nejvíce si mi ale líbil konec, který je takový neurčitý, takže vlastně nevím, jak to nakonec dopadlo s jeho mamkou. Děj je smutný a zároveň poutavý, takže je docela těžké knížku odložit. Na tohle je i pět hvezdiček málo :D

Matt Matt Lauren Layne

Druhý díl série byl o moc lepší než ten první. Mezi hlavními hrdiny to jiskřilo, skvěle k sobě pasovali. Líbilo se mi, že už se vlastně znali a tím pádem byl celý příběh dobře rozjetý a ten námět je taky super.
Rozhodně se těším na díl o Kennedym a Kate. Vzheledem k tomu jak jsme měli možnost je oba už poznat, tak ten díl bude bomba.

01.03.2024 4 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Autorka zřejmě měla pocit, že musí dovysvětlit pár událostí. Zbořené zámky jsou příjemná jednohubka. Realitvně krátký příběh, který ale osvětlí mnoho.

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Konečně přichází na řadu Bratley. Při čtení předchozích dílů, tak nějak vyplynulo to, že jsem se na jeho příběh těšila úplně nejvíc.
Brantley a Saint, noc a den... Když pominu to jak se vlastně k sobě dostali a jaký "vztah" měli, tak mi zrovna jejich příběh přišel takový uvěřitelný. Pasovali k sobě, chemie fungovala. Saint je taková čistá duše, nezkažená a vedle Madison a Tillie působí jako dítě. Bavilo mě pozorovat jak se mění a s ní i Brantley.
Jinak se tento díl nijak zásadně neliší od těch předchozích. Zase chce někdo rozpoutat válku, Saint je v ohrožení života a Brantely je ochoten riskovat vše aby ji zachránil. Vlastně je jasné, že se od začátku milují, ale nechtějí si to přiznat. Také se dozvídáme další informace o předchozích párech, ale nechci dávat spoiler.
Pokud se oprostíte od nějakých velkých očekávání a budou se vám knihy líbit :-)

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Toto bylo moc příjemné čtení. Taková jednohubka na dva večery. Haley a Jason mi byli sympatičtí hned od začátku a nad jejich příbehem jsem se moc bavila. Líbilo se mi pozorovat, jak se jejich vztah v průběhu mění.
Sice mi k Haley moc neseděla ta šedá myška, jak ji ze začátku autorka popsala. Chovala se sebevědomě a vůbec ne zakřiknutě. Taky mi přišlo těžko uvěřitelné, že vedle sebe bydleli a pracovali spolu 5 let a ani jednou spolu nemluvili.
Ale celkově se mi kniha moc líbila a myslím si, že se k ní vrátím.

30.05.2023 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tuhle knížku jsem si přečetla na doporučení mé kamarádky, která knihy od Alice Clayton úplně hltá. Slyšela jsem od ní tolik chvály, že jsem měla fakt vysoká očekávání, která mi kniha naplnila.
Bavilo mě to od začátku do konce a přelouskala jsem to za 2 dny. Příjemný a jednoduchý děj, sympatické hlavní postavy a Clive :)
Někdy není na škodu si přečíst oddychovou knížku, bez náročných témat a všeho toho špatného, kdy se hlavní postavy od sebe navzájem odhánějí a ubližují si. Nabíječ to vše splňuje.
Jo a už se ani nikdy nebudu moct podívat v TV na Óčko aniž bych si nevzpomněla na tuto knížku.

12.01.2023 5 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Druhý díl Zatracené lásky od skvělé české autorky. Kniha se mi četla sama a troufnu si tvrdit, že byla lepší než ta první.
Dost se mi líbí střídání pohledu obou hrdinů a vůbec mi nevadilo, že jsem jednu kapitolu četla vlastně 2x.
Anna a Maddox jsou pro mě typickými představiteli toxického vztahu, do kterého bych se nikdy nechtěla dostat. Hádky, omluvy, usmiřování a to pořád dokola. Vlastně tohle bylo možná to co mě u knihy drželo jako magnet. Hltala jsem kapitolu za kapitolou a čekala co se stane. Rozejdou se nebo ne? Ukáže Anna své drsné já a řekne konečně co si myslí? Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a knihu přečetla ani ne za dva dny.
A teď něco málo ke konci, kdy jsem málem prodělala infarkt. To jsem fakt nečekala a strašně moc doufám a věřím, že se autorce povede vydat i třetí díl.

14.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle bylo opravdu hodně pomalé. Příběh nebyl špatný a opravdu mě to bavilo, ale z mého pohledu je to zatím nejslabší knížka od Zapaty. Většinu knihy jsem si přála aby se dohromady dali Zac a Van a ne Aiden a Van. Zac mi prostě byl daleko sympatičtější a hodil se mi k ní tak nějak víc. Taky mě zhruba od půlky knihy štvalo, že na skoro každé straně bylo místo jména hl. hrdiny používání Hradba z Winnipegu.
Celkově bych dala tak 4.5*

14.06.2022 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Upřímně řečeno není to úplně typická Kingovka, kdy by vám vstávaly chlupy hrůzou, ale i tak to má hodně do sebe. Popravdě jsem vůči tomu byla docela skeptická, přeci jen King je moje srdcovka a ohlasy nebyly moc valné. Přelouskala jsem tedy první kapitolu a už bylo jasné, že mě to jen tak nepustí. Děj je napínavý a až do posledních kapitol není vůbec jasné kdo že to byl. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, prostě jsem musela vědět jak to dopadne i za cenu toho, že dva dny jsem skoro nespala :)
Knížku vřele doporučuji a kdybych mohla dám víc jak 5*.

24.01.2017 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Opravdu mě to překvapilo. Nemohla jsem sice hlavní hrdinku ze začátku vystát, ale postupem děje se to pomaloučku měnilo. Nemohla jsem pochopit důvod jejího jednání, chování ke Gabovi a téměř bezdůvodnou nenávist k Mattovi. Jinak všechny postavy a hlavně ty mužké(všichni byli opravdu strašně sexy a snad kromě Jamieho, mi přirostli k srdci. Děj byl nesmírně poutavý a vtipný (smála jsem se skoro u každé druhé věty). Docela mě překvapilo pojetí vlkodlaků. Nebyli líčeni jako zabijácké stvůry měnící se za úplňku,tak jak to v knížkách bývá, ale jako normální (citlivý v případě Douga) lidé. Nemůžu naprosto nic vytknout, snad jen, že není další díl.

27.01.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Začínalo jich sto a do konce došel jen jeden. Dlouhý pochod je typicky "Bachmanovská" knížka. Děj je depresivní a svým způsobem děsivý od začátku do konce, ale zároveň poutavý. Hned jsem si oblíbila některé postavy a těžce nesla jejich smrt. A to je právě to, víte, že nakonec stejně umřou, ale nepřipouštíte si to. V tom je kouzlo a umění Kinga. I když od začátku bylo jasné kdo "dojde až nakonec", jsem nemohla knížku odložit. Paradoxem je, že právě hlavního hrdinu Garratyho jsem si neoblíbila vůbec. Otravovali mě jeho věčné myšlenky na smrt, která jsou v případě téhle brutální reality schow prakticky neyhnutelné.

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Tohle bylo tak špatné. Nečekala jsem od knížky moc už jen kvůli komentářům tady na databázy, ale tohle jsem nečekala. Bylo to čiré utrpení a v jednu chvíli už jsem chtěla knížku odložit a dát jí do kategorie toho nejhoršího co jsem četla. Ale asi si svým způsopbem ráda ubližuju nebo co a knížku jsem dočetla. Mezi Richem a Kirou to nefungovalo a příběh byl nudný a dlouhý jak týden před výplatou.
Jediné co chci ocenit jsou vedlejší postavy. Nebýt Cada a Nicka není ani co hodnotit. Takže jedna * je za Cada a druhá za Nicka :-) A jen proto, že další díl má být právě o Cadovi, tak budu v sérii pokračovat.

21.03.2024 2 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

V první řadě mě už na začátku skoro odradili negativní komentáře na stránkách prodejce už když jsem si ebook kupovala. Řekla jsem si ale, že dám sérii Never After šanci a dobře jsem udělala.
V první řadě je nutné odpoutat se od pohádky, která má být jakože předlohou. Kniha je dost čtivá, přelouskáte ji fakt za chvilku. Nechybí napětí, láska, temnota, zvrácenosti. Dostala jsem vše co jsem podle anotace očekávala. Jen ten konec to malinko pokazil. Přišlo mi, jak kdyby autorka psala a psala a pak najednou zjistila, že se blíží k limitu povolených stránek a tak to musela rychle ukončit aby se vešla.

27.02.2024 5 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Jedná se o příběh, který byl napsán v mnoha variacích už tolikrát (např. knihy od Christiny Lauren, Alice Clayton...), že je zkrátka těžké se neopakovat. Bohatý podnikatel a vcelku obyčejná holka, on se šíleně zamiluje a ona ho sice chce, ale myslí si, že není dost dobrá... No tak jí chvíli přemlouvá a ona podlehne. Žádnou složitější zápletku nenajdeme a když se konečně blíží i trocha akce a napětí, tak to autorka zbytečně rychle utne. Cením ale to, že mezi Ianem a Larou to fakt hrálo. Byla tu chemie, vzájemné oťukávání, vtip. Také sem si oblíbila i vedlejší postavy a jsem velmi zvědavá na příběhy dalších "vlků".

27.02.2024 3 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Dostáváme se k poslednímu dílu (Zbořené zámky nepočítám) a mě je to snad i líto. U prvních dílů jsem měla takové protichůdné pocity, ale stejně četla dál a nelituji.
Vlastně tak nějak vyplynulo, že tenhle díl už není tak krutý, temný a zvrácený. Dochází k celkovému rozuzlení a dořešení událostí z předchozích dílů. Vše do sebe hezky zapadá a konec přichází přirozeně. Na konci se posouváme o rok do budoucnosti a vidíme, jak jednotlivé páry žijí, jak se jim daří a kam se jejich životy ubraly. Sice to není nijak překvapivé, ale pro uzavření celé série to posloužilo skvěle.

Kdybych měla takto na konci zhodnotit sérii jako celek, tak ji označím jako lehce nadprůměrnou. Vzhledem k tomu, že jsem jako první četla Půlnoční běsnění, tak mi ze začátku série přišla jako dost slabá, ale to bude asi tím, že Půlnoční běsnění bylo napsáno až během této série. Je vidět, že se autorka vyvíjí. Každý díl je vždy o maličko lepší z hlediska propracovanosti a vše spolu pěkně hraje. Když porovnáme první a poslední díl, tak je vidět opravdu markantní rozdíl. Rozhodně nevylučiji, že si Amo Jones v budoucnu nepřečtu ještě jednou.